Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Öncesi ve Sonrası nelere dikkat etmeliyiz?

Astral seyahat hazırlık evresi, teknik seçimi ve uygulama aşaması

Astral seyahat beden dışı yolculuk hakkında makaleler

Moderatörler: Bru-x, Astral

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 586
Kayıt: 31 Eki 2007, 14:25
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 10 kez
Teşekkür edildi: 63 kez
İletişim:

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Öncesi ve Sonrası nelere dikkat etmeliyiz?

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 19 Mar 2017, 03:50

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Bu konuya aşina olanlar astral seyahat ile ilgili çok sayıda teknik okumuşlardır. Bu makalede sürekli tekrarlanan tekniklere değinmek istemiyorum. Gerçekten beden dışı seyahat yapmak isteyenlerin yapmaları gerekenler üzerinde durarak, astral seyahat konusunu ilk defa okuyanlar için kolay uygulanabilir örnekler üzerinde durmak istiyorum. Önceki yazımızda astral seyahatin tanımından, içeriğinden ve çeşitlerinden söz ederek gerçek bir astral seyahatin nasıl olması gerektiğinden bahsetmiştik o yüzden astral seyahat nedir kısmını geçiyorum.

İnsan sadece madde bedenden oluşan bir varlık değildir. Aslını oluşturan ruh, madde gibi sınırlara bağımlı kılınmamıştır. Madde sınırlı, geçici ve kısıtlı iken Ruh kalıcı ve ilahi kurallar çerçevesinde sınırsızdır. Maddenin ruh üzerindeki hükümranlığı uyku sırasında kalktığında zaman ve mekan ötesine geçebilmektedir. Bu geçiş bilinçsiz olduğu için bize sadece yaşadıkça hatırladığımız gelecekle ilgili "anlar" bırakır. Bilinçli yapıldığında ise istediğiniz zaman istediğiniz yere gitme, zaman ve mekanla sınırlı kalmama, farklı alemleri keşfetme imkanı doğar. Kapsamı itibari ile kazandırdıkları, telepati, telekinezi ve diğer dallara göre daha ileri seviyededir. Madde sınırlarını aşıp size tüm alemi keşfetme imkanı sunar. Ancak keşifler kişinin sınırları aşma kabiliyeti ve ruhsal irtibatı ile sınırlıdır.

Astral seyahate uygun bir yaşam nasıl olmalı?

Eğer zihniniz gündelik işlerle sürekli meşgul ve karmaşıksa bu karmaşıklıktan kurtulup madde ötesine geçmek bilinçli olarak mümkün olamayacaktır. Sürekli madde ve dünya ile sarmaş dolaş bir yaşam insanın ruhsal bağlarını koparacak, ruhu ile irtibatını sarsacaktır. Bir an için dünyayı ve içinde varolan herşeyi bir kenara bırakıp ruhsal boyuta uzanmak için, durgun bir zihin yapısıyla alfa dalga düzeyine yakın bir frekans aralığı yakalamak gerekmektedir. Bunu ister meditasyon yaparak, ister nefes egzersizleri yaparak isterseniz tefekkürane bir düşünce tarzı ile sağlayabilirsiniz. Adına her ne derseniz deyin, yaptığınız çalışmanın adı her ne olursa olsun, gündelik yaşantıdan bir an sıyrılıp sadece kendinizle başbaşa kalıp ruhsal irtibata geçmeniz gerekir. Bunu bir kez başardığınızda, ruhsal aleminizdeki güzellikleri keşfettiğinizde, o kapıdan içeriye bir kez girdiğinizde artık maddesel düzeyde hiçbir şey size tat vermeyecek kadar sıradan ve yüzeysel gelmeye başlayacaktır.

Aç kaldığınız zamanlar olsun. Açlık ruh ile irtibatı kolaylaştırır, maddenin hükümranlığını sarsar ve ruha uzanan yollar sunar. Bu noktayı nasıl yakalayacağınız size bağlı. Az yiyebilirsiniz, oruç tutabilirsiniz, öğlen yemeğini terkedebilirsiniz, yediğiniz yemek miktarını azaltabilirsiniz.

Ruhsal düzeylere ulaşmanıza engel olacak yiyecekler tüketmemeye çalışın. Hayvansal gıdalardan, mevsiminde çıkmayan sebze ve meyvelerden, dondurulmuş gıdalardan, içerisinde koruyucu madde olan gıdalardan uzak durun. Uzak durmadığınız da başarılı olamaz mısınız? Elbetteki olursunuz ancak daha uzun zaman alabilir. Tüm bunlara rağmen ruhunuzla irtibatınız doğuştan güçlü ve henüz madde boyutu ile tümüyle bütünleşmemişseniz başarı şansınız her zaman yüksektir. Bu konuda Aidin Salih'in yazmış olduğu "Gerçek Tıp" adlı eseri okumanızı tavsiye ederim.

Gereksiz yaptığınız, zihninizi meşgul eden konuşmalardan ve ortamlardan uzak durun. Eğer zihniniz gün sonunda sürekli konuştuklarınız ve size verilen karşılıklarla meşgulse amacınıza ulaşmanız zorlaşacaktır. En azından çalışma yaptığınız sürece buna dikkat edin.

Televizyon izlemeyin veya azaltın. Zihniniz hazır görsellerle meşgul olup bulanmasın.

Düşünce düzeyinde hazır olun

Astral seyahat çalışmalarına başlamadan önce zihnen kendinizi hazırlayın. Eğer kararlı iseniz mutlaka başaracağınızı bilin. Çalışmalara başlamadan önce kendinize telkinler vererek ön hazırlık yapabilirsiniz. Konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olun. Ön hazırlık aşaması atacağınız adımların daha sağlıklı olmasını sağlayacak ve başarabileceğinize olan inancınızı artıracaktır. Bu aşamada astral seyahat tekniklerini inceleyin. Kendinize uygun olanları inceleyerek geliştirmeye çalışın. Çalışmalara başlamadan önce zihninizde teknikleri test edin. Astral seyahat ile ilgili teknikleri astralseyahat-teknikleri/ linkinde bulabilirsiniz.

Astral Seyahat Çalışmalarında Ortam Nasıl Olmalı?

[*] Çalışma yapacağınız ortam az ışık almalı, mümkünse hiç olmamalı. Böylece melatonin salgısı başlayacak ve uyku ile uyanıklık arasında trans haline ulaşmanız kolaylaşacaktır.
[*] Dışarıdan gelen seslere karşı duyarlı iseniz çalışma yapacağınız yer sesin az olduğu bir yer olmalı.
[*] Ortam ısısı dikkatinizi dağıtmayacak düzeyde olsun.
[*] Çalışma yaptığınız ortama habersiz girişlerin olmayacağından emin olun. Eğer emin olamıyorsanız çalışmanızı herkes uyuduğunda yapmaya çalışın. Trans halinde iken veya çıkış anında irkilerek kendinize gelmeniz pek hoş olmayacaktır.

Bedensel hazırlıklar

[*] Çalışmanızı sırtüstü uzanarak yapın. Bu pozisyon enerji akışının daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.
[*] Üzerinize sizi sıkmayacak rahat kıyafetler giyin.
[*] Tüm bedensel ihtiyaçlarınızı karşılayın.
[*] Dikkatinizi dağıtacak kadar aç ve tok olmayın.
[*] Boynunuzun sırtınızla paralel olmasına yüksek olmayan bir yastık kullanmaya dikkat edin. Gerekirse yastık kullanmayın. Boynunuza gelecek bir baskı dikkatinizi dağıtacağı gibi enerji akışını da olumsuz etkileyecektir.
[*] Ayaklarınızı birleştirmeyin hafif aralık bırakın.
[*] Elleriniz vücudunuza temas etmeden yanlarda olsun.

Tekniğinizi geliştirin

Hiçbir teknik herkeste aynı sonuçları vermez. Farklı konularda da değindiğimiz gibi duyuşsal, görsel ve dokunsal eğilimler algılarımızı farklı şekillerde etkilemektedir. Bir başkasının başarılı olduğu teknik sizde aynı etkiyi yapmayabilir. Bu nedenle kendi tekniğinizi bulmanız ve mümkünse kendinize bir teknik uyarlayıp geliştirmeniz yararlı olacaktır. Daha önce hazırlık aşamasında seçmiş olduğunuz teknikleri gece uyumadan önce uygulamaya çalışın. Bu uygulamalar sonrası en iyi sonucu aldığınız teknikleri seçerek istediğiniz sonucu alabileceğiniz şekilde değiştirin.

Örnek: Eğer görsel bir algıya sahipseniz, kendinizi bedeniniz dışında hayal etmek veya yattığınız yerden kendinizi izlemek sizde daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Dokunsal bir algıya sahipseniz, bedeniniz dışına çıkıp kendinize dokunmak veya diğer cisimlere dokunarak onları hissetmeye çalışmak, bir ipe tutunup bedeninizden çıkmak etkili olacaktır.

Tüm hazırlıkları tamamlayıp kendinizi hazır hissettiğinizde uygulamaya başlayın. Uygulamaya başlamadan önce tüm soru işaretlerini tükettiğinizden emin olun.

Korku en büyük engeldir.

Astral seyahat çalışmalarında başarısızlıkların büyük kısmı korku ile ilgilidir. Madde düzeyinde yaşamaya alıştığımız için madde seviyesinden ayrılmak ve farklı boyutlara açılmak insanda nelerle karşılaşacağını bilmemesinden kaynaklanan korkuları beraberinde getirir. Karanlık bir odanın insanda sebep olduğu korkular gibi astral seyahat ile yaşayacaklarımız bizi endişelendirebilir. Korkularınızı ortadan kaldırabilecek iki çözüm vardır. Karanlık odanın ışığını yaktığınızda içeride korkulacak bir şey olmadığını okuyarak öğrenmek. Karanlık odanın ışığını yakarak bizzat bakmak, yani yaşayarak öğrenmek. Bu noktada cesaretinize güvenmiyor ve korkularınızın üzerine gitmekte çekingen davranıyorsanız çıkış anında yaşayacaklarınızın sizi daha fazla korkutacağından emin olabilirsiniz.

Devamı için: http://www.parapsikoloji.net/astral-sey ... l-yapilir/
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için:
elemor (19 Mar 2017, 15:08)
Değerlendirme: 33.33%
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astral Seyahat Hakkında Makaleler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir