Astral seyahat nedir? Astral seyahat çeşitleri nelerdir?

Astral seyahatte gerçeklik ve beden dışı seyahat türleri

Astral seyahat beden dışı yolculuk hakkında makaleler

Moderatörler: Bru-x, Astral

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Astral seyahat nedir? Astral seyahat çeşitleri nelerdir?

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 15 Mar 2017, 23:03

Astral Seyahat Nedir? Astral seyahat parapsikolojide ve metapsişikte ayrı ayrı ele alınmıştır. Parapsikolojide astral seyahat, "beden dışı deneyim" veya "beden dışı seyahat" olarak tanımlanırken; Metapisişikte ise "Şuur projeksiyonu" olarak ifade edilmektedir. Bildiğimiz manada beden dışı seyahat tanımına en yakın parapsikolojik yaklaşımdır çünkü şuur projeksiyonu tabiri tam olarak beden dışı, madde ötesi seyahati tanımlamak için yeterli gelmemektedir. Projeksiyon, bir görüntünün başka bir noktaya iletilmesi ile ilgilidir ki aşağıda astral seyahati çeşitlendirirken bu ayrım daha net bir şekilde anlaşılacaktır.

Madde ve madde ötesi beden olarak iki temel bölümden oluşan insanın madde bedenini aşarak maddesel boyut dışında yaptığı seyahatler Astral seyahat, yani beden dışı seyahatler olarak tanımlanmaktadır. Ancak bu noktaya gelinceye kadar insanda bulunan farklı katlar yanılmalara neden olmakta bilinçaltı ve zihinde meydana gelen görüntüler gerçek bir astral seyahat deneyimi ile karıştırılabilmektedir.

Astral Seyahat Nedir? Astral Seyahat Gerçekten Mümkün mü?

Madde temelli bilim için asla mümkün değildir. Çünkü Madde bilim madde ötesinde var olan hiçbir şeyi kabul etmez, gerçeklik edinimlerinin sadece duyu organlarına dayalı olması nedeni ile ruh bilim için kanıtlamaz, gözlemlenemez ve değerlendirmeye tabi tutulamazdır. Astral seyahat gibi olguların gerçekliğini sorgulamak için bilimin ölçütleri dışına çıkmanız gerekmektedir. Astral seyahatin gerçekliği ile ilgili sorgulamalara ruhun sorgusundan başlayabilirsiniz. Belki basit olacak ancak rüyalar ruhun ve madde ötesi yaşamın en büyük delileri arasındadır.

Rüyanızda elinizi bıçakla kestiğinizde canınız yanar, acıyı hissedersiniz ancak gerçekte eliniz kesilmemiştir. Bir ortama ilk defa girdiğiniz halde o ortamı daha önce gördüğünüzü hatırlarsınız, yaşadığınız bir anı, yaşadığınız duyguları daha önce gördüğünüzü farkedersiniz. Örnekler artırılabilir ancak konumuz ruhun gerçekliği ve ispatı olmadığı için çok fazla uzatmak istemiyorum.

Kısaca Ruhun (Enerji beden) varlığına inanıyorsanız, Madde ötesi, zaman ve mekanda belli ilahi kurallar çerçevesinde sınırı olmayan bir ruh olduğuna inanıyorsanız beden dışı yolculuğun da mümkün olduğunu bilirsiniz. Çünkü madde olmayan bir yapı madde ile bağ kurabilir ancak maddeye mahkum edilemez. O'nu sadece madde ile olan bağları sınırlandırabilir.

Astral Seyahat Nedir? Astral Seyahat Katları (Astral Seyahat Çeşitleri)

Astral seyahatin gerçekliğinin sorgulanmasına sebep olan astral seyahat katlarıdır. Her görüntü gerçek değildir. İnsan beyni evrenin küçük bir kopyası gibidir ve muazzam bir görüntüleme kapasitesi vardır. Astral seyahatle ilgili yanılgıların en büyük sebebi de işte bu noktadır. Bu konuyu astral seyahat çeşitlerini görerek irdeleyelim.

1- Nefsi - Zihinsel Astral Seyahat:
Bu aşamada aslında gerçek bir astral seyahat yapılmamaktadır. Görülen tüm görüntüler bilinçaltının o zamana kadar ki edinimleri ile ortaya çıkar. Tıpkı hipnoz altındaki bir kişiye "Şu an İstanbul'a gittin neler görüyorsun?" sorusuna karşılık İstanbul ile ilgili o zamana kadar gördüğü görüntüler ve edindiği bilgilerden yola çıkarak zihninde oluşturduğu görüntülere göre verdiği cevaplarda olduğu gibidir. Kişi aslında ruhsal olarak hiçbir yere gitmez ancak sadece zihninde oluşan görüntüleri izler. Astral seyahat yaptığını iddia edenlerin büyük kısmı bu noktadadır ve aslında kendi iç aleminde dolaşmaktadır. Benzer görüntüler hipnoz altında, meditasyon sonrası trans halinde ve iç alemimize daldığımızda da oluşur. Rüyaların büyük kısmında oluşan görüntüler de bu aşama ile ilgilidir. Bilinçli rüya görülebilir ancak oluşan görüntülerde bilinçaltının etkisi ile oluşur. Çok kısa süreli ani çıkışlar ve bilincin yerine gelmesine sebep olan geri dönüşler yaşanır.

Küçük bir test

Eğer yaptığınız seyahatin gerçekliğini merak ediyorsanız basit bir deney yapabilirsiniz. Çalışmaya başlamadan önce başka bir odaya bir kitabın sayfalarını rastgele açarak bırakın. Sayfa numaralarına bakmayın. Çalışma sırasında kitabın yanına gelip sayfa numaralarına ve sayfada yazılanlara bakın. Çalışma sonrası bilgileri karşılaştırın.

Yazının devamı için: http://www.parapsikoloji.net/astral-seyahat-nedir/
Bu mesaj için Yönetici adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
telefit (18 Mar 2017, 14:33) • elemor (19 Mar 2017, 15:08)
Değerlendirme: 66.67%

Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den

sanitarium
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Koç Burcu: 21 Mart-20 Nisan
Yaptı Beğeniler: 15 time

Re: Astral seyahat nedir? Astral seyahat çeşitleri nelerdir?

Okunmamış mesaj gönderen sanitarium » 16 Mar 2017, 09:06

sitede diyet yapılması yazıyo ve vejetaryan olunması gereketiği açıkcası günlük hayatı değiştirmek isteşyorum pek yapmazsak olmazmı yani bide çıkışa kadar gelip korktum çıkmadım sitede korkulursa bidaha oraya zor ulaşıır yazıyo emin değilim :/

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 16 Mar 2017, 10:48

Diyet konusuna değinmemin nedeni yapılacak olan faaliyete uygun bir yaşantı olması gerekliliğini vurgulamak içindi. Şart değil. Ancak İstidraci bir açılma olur ki kapanması da hızlı olur veya boyut dışından gelebilecek tehlikelerin farkında olunmaz. Ruhunda yükselmeyen bir insanın madde ötesinde açacağı kanallar belli evrelerden geçerek o noktaya gelmediği için kişiyi sıkıntıya sokabilir.
Hz. Mevlana derki:

Mesnevi'den

sanitarium

Okunmamış mesaj gönderen sanitarium » 18 Mar 2017, 21:34

anlamadım tam olarak ilk olarak neler yapmalıyım farkındalık?

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 19 Mar 2017, 03:44

Şu link daha kapsamlı, cevabı bulmanı sağlayabilir http://www.parapsikoloji.net/astral-sey ... l-yapilir/

Cümleyi kurallı yaparsan soruyu daha net anlayabilirim.
Hz. Mevlana derki:

Mesnevi'den

sanitarium

Okunmamış mesaj gönderen sanitarium » 19 Mar 2017, 19:41

Çok yararlı oldu teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 19 Mar 2017, 22:07

Rica ederim.
Hz. Mevlana derki:

Mesnevi'den

pegasus04
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Aldığı Beğeniler: 1 time

Re: Astral seyahat nedir? Konuyla alakalı biraz kendi deneyimlerim

Okunmamış mesaj gönderen pegasus04 » 15 May 2017, 10:44

konuyu bize aştıgın için teşekkur ederiz, bir kaç haftadır astral seyhat yapmaya çalıştım ve dun yaptıgım çok serti koktum ve başımdan geçenleri anlatıcam nasıl yaptıgımı

normal uzandım hafif elbiseler sonra duşunmeye başladım beynimde bişeyleri canlandırıyorum ve sanki gerçekmiş gibi davranıyorum ör.markete girdigimi hayal ediyorum reyonlar arasında geziyorum alışveriş yapıyorum sonra kasa sohbet edip çıkıyorum sohbeti beyimde her detayına atlamadn yapıyorum kapıdan çıktıgım an vucudum uyuşmaya başlıyo sonra yaptıgım şeyi farklı bir yerde farklı şeylerle yapıyorum misal okulda kıza çıkma teklifi ediyorum sınıfa çagırıyorum konuşmayı yapıp tam çıktıgım da beynime elektriklenme gözlerim kapalıyken ışık göruyorum sonra artmaya başlıyor her şey işlemi bir daha tekrarladıgımda tabi farklı mekan farklı şeyler olmak kaydıyla bu sefer kalbim patlayarcasına çarpmaya başlıyoru bedenim hafifliyorbir tuy gibi beynimde elektriklenme artıyor sanki komadaymışsın gibi uçmaya hava ya dogru yukseliyorsun o kadar guzel bir duygu ki kendini sag sola atmaya çalışıyorsun tabi korktugumdan gözlerimi aştım nefes nefese kaldım kalbim patlıyordu resmen bu bir kanıtır. normal hiç bir şey yokmuş gibi yatıyosun misal diyelim yatmamışsın gözlerin kapalı 10 dk sonra açıyosun nefes nefese kalbim patlicak resmen atıyor ben inandım dun bir kaç forumda gördum hadislerdede geçiyomuş böyle şeyler bir yerdede Allah sadece ilim için izin veriyomuş ondan sonrasını yasak kılmaş bir çok şey var ben dun ne yaptıgıma emindim bugun tekrar denicem yanlız yorgunken daha çok etkili
Bu mesaj için pegasus04 adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Yönetici (20 May 2017, 16:10)
Değerlendirme: 33.33%

sanitarium

Okunmamış mesaj gönderen sanitarium » 15 May 2017, 17:35

ben de ilk nefes hızlanınca falan korkuyodum işte kalp çarpıntısı falan sonra aslında o olayların her gece fizik bedenin rahatlasın diye otomatik olduğunu öğrendim ve bunlar nefes almak kadar doğal olaylar yavaş yavaş akışına bırakmanı öneririm :) ve tekniğinde iyiymiş denicem

pegasus04
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Aldığı Beğeniler: 1 time

Okunmamış mesaj gönderen pegasus04 » 16 May 2017, 14:42

sanitarium yazdı:
15 May 2017, 17:35
ben de ilk nefes hızlanınca falan korkuyodum işte kalp çarpıntısı falan sonra aslında o olayların her gece fizik bedenin rahatlasın diye otomatik olduğunu öğrendim ve bunlar nefes almak kadar doğal olaylar yavaş yavaş akışına bırakmanı öneririm :) ve tekniğinde iyiymiş denicem
Ama yaşadıgım normalin dışında nefes olsun kalp çarpıntısı olsun ve bu arada dun akşam yine denedim sonuç inanılmzdı her ne kadar çıkamadıysa çıktıgımı hisediyodum biraz aceleci tavrandım kafamı kaldırmak için zorladım ve birden çıkmış gibi oldum kafam kendiliginden kalktı gözlerimi açtım kafam sert ce yastıga çarptı ilerleme kaydediyorum hemde çok hızlı bu akşam yeni denicem olucak ya varya dun akşam ruhumu hisetim resmen sanki bedenime sıkışmış muazam bişeydi