astral seyahat sorun

Astral seyahat nedir? Astral seyahat nasıl yapılır? Astral seyahat teknikleri ve Astral seyahat hakkında bilmek istedikleriniz. Beden dışı yolculuk ile ilgili derleme yazılar.

Moderatörler: Bru-x, Astral

Forum kuralları
Kaynak belirtilmeden eklenen tüm yazılardan ekleyen sorumludur.
Alıntı Yapılmadan Eklenen Tüm Yazılar Silinecektir.
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Re: astral seyahat sorun

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 04 Şub 2017, 20:54

Merhaba Hoş geldin.

3. boyut dışında iletişim telepatiktir. Rüyalarda da aynı durum söz konusudur. Hiçbir şey konuşulmasa dahi çok şeyler hissedilir, çok şeyler anlaşılır ve yaşanılır.
Astral boyutta düşünce normal hayatımızdan daha serbest bir şekilde radyo sinyalleri gibi yayılır. Uzaktan adınızın söylendiğini duysanız dönüp bakmaz mısınız?

Kişinin neyi görüp görmeyeceği ruhsal katları ile ilgili ilgili bir durum.
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den

sanitarium
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Koç Burcu: 21 Mart-20 Nisan
Yaptı Beğeniler: 15 time

Okunmamış mesaj gönderen sanitarium » 05 Şub 2017, 23:09

aynen öyle neyden korkarsan bilinçaltına istemsizce girer ve astraldeyken karşına çıkar çalışma yapmadan önce böyle şeyleri hallet derim psikolejin bozulabilir görürsende gerçek olmadığını sadece korku olduğunu düşünürsen gider :)

Kullanıcı avatarı
wakeup
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Yay Burcu: 22 Kasım-21 Aralık
Yaptı Beğeniler: 2 time

Okunmamış mesaj gönderen wakeup » 22 Şub 2017, 17:26

Merhabalar.
Foruma soru sormak ve teyit etmek amacıyla kayıt oldum.
Yakın bir arkadaşım astral seyahat yaptığını itiraf etti. Astral seyahate çıktığını, nasıl çıktığını, kendine nasıl bir ortam hazırladığını anlattı. Fazla inanmadım. 4 5 ülke görmüş biri olarak, ayrıntı soracaktım. Bende yurt dışında nerelere gittiğini sordum. Mısır'ı söyledi. Buraya gitmedim. Diğer ülkeleri söylemedi. Söylememesinin sebebi ise ; onun o ülkelerde gizli yerleri varmış, birgün ben çıkarsam bu yerleri bulabilirmişim. Mısır'a nasıl gittiğini sorduğumda ise, uçakla gittiğini söyledi. Hatta Atatürk Havaalanı'ndan gittim, dedi. Bilmediği bir yere nasıl gidiliceğini öğrenip gidiyormuş. Geriye dönüşte odasına ışınlanabiliyormuş. Astral seyahatte böyle bir şey mümkün müdür ? Uçakla seyahat etmek nedir ? Normal zamanla aynı zamanda yapıyormuş saat dilimi olarak bana böyle söyledi, bu doğru mudur ? Benim bu alana ilgim çok büyük, bunu kullanmak adına dalga mı geçiyor ? Yoksa bu gerçek midir ?

Edit1:Bu arada isterse benim evimede astral seyahat ile gelebileceğini fakat gelip günlük hayatta görüp öğrenmesi gerektiğini söyledi. Astral seyahat esnasında benim yanıma gelip bir cismi ufakta olsa yerinden oynatabileceğini de söyledi. Rüyalarıma da girebileceğini söyledi.

Edit2:Dileyenler özel mesajlada ulaşabilirler.
Teşekkürler.
İnsanı gördüklerinden ibaret sayma, göremediklerinde ara.
İçidir hakikatin resmi, dışı sadece bir manzara.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 23 Şub 2017, 17:07

Merhaba, hoş geldiniz.

Arkadaşınızın size bunları hangi amaçla söylediğini, yaşayarak mı yoksa edindiği bilgilere dayanarak mı söylediğini bilemeyiz ancak söylediklerinde doğruluk payı var.

Astralseyahatle kişi belli sınırlar dahilinde istediği yere gidebilir. Ancak burada bazı ayrıntılar var. Astralseyahat üç bölümden oluşur. Nefsi (Buna bilinçaltısal ve zihinsel de diyebiliriz), Ruhsal ve Fiziksel seyahatler.

Eğer ilk aşamada ise kendi zihninde hayaller kurar, hipnoz altındaki bir kişi gibi olmasını istediği şeyleri görür ama gerçekte orada değildir. Eğer bir hipnoz seansına katılmışsanız görmüşsünüzdür kişiye "Şu an Mısırdasın neler görüyorsun" derseniz o geçmiş birikimlerinden yola çıkarak (Film kareleri, okuduğu yazılar vs.) Mısırda olduğunda olabilecek ihtimallerden yola çıkarak görsel şölen sunar, ancak o kişi aslında oraya gitmemiştir. Ancak bazı durumlarda bu aşamada da zaman zaman kısa süreli çıkışlar olabilir. Süreklilik arzetmeyebilir. Veya kişinin iradesinde değildir. Uyku anında olduğu gibi.
Ruhsal aşamada ise gerçekten gider gördükleri de gerçektir. Bu aşamanın da belli evreleri vardır. Ancak gitmek için mutlaka uçağa binmeye de gerek yoktur. Gerçekten gidiyorsa bu bir tercih olabilir. Kişilerin rüyalarını etkileyebilir ancak bunun için telepatik iletişimi kullanması gerekir. Bu sanıldığı kadar basit değildir. Kişinin rüyasını etkilemesi için evini bilmesine gerek yoktur. Telepatide resme bakıldığında dahi ruhsal temas kurulabilir, alıcı verici ilişkisi vardır. Kişinin bir başkasının rüyasına etki etmek için önceden evini biliyor olması da bir tercih olarak kullanılabilir. Madde olmayan enerji maddeye nüfus edemez, yani bir cismi hareket ettiremez ancak bunun içinde telekinezi de olduğu gibi enerji kullanabilir. Veya fiziksel olarak ta seyahat edebilecek düzeyde olması gerekir o aşama herkesin ulaşabileceği bir aşama değildir.
Fiziksek aşamada ise ki bu aşama tayy-i mekan olarak ta bilinir. Maddesel olarak ta aynı anda birden fazla yerde bulunabilir, maddeyi etkileyebilir, normal olarak hem ruhsal hem de maddesel olarak etki gücüne sahiptir. Boyutlar arası giriş çıkışlar yapabilir.

Bu konuyla ilgili daha bilimsel ve detaylı bilgi edinmek isterseniz şu linklere bakabilirsiniz,

http://www.parapsikoloji.net/muhyiddin- ... i-yazilar/
http://www.parapsikoloji.net/olulerle-irtibat-kurmak/
http://www.parapsikoloji.net/ayni-anda- ... e-bulunma/
Bu mesaj için Yönetici adlı kullanıcıya teşekkür eden:
wakeup (23 Şub 2017, 19:50)
Değerlendirme: 33.33%

Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den