Astral Seyahat herkes tarafindan yapilabilir mi?

astral seyahati herkesi yapabilir mi

Astralseyahat Nedir? Astralseyahat ne demektir?

Moderatörler: Bru-x, Astral

Kullanıcı avatarı
elemor
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 3 time
Aldığı Beğeniler: 2 time

Astral Seyahat herkes tarafindan yapilabilir mi?

Okunmamış mesaj gönderen elemor » 17 Nis 2010, 18:56

Evet.Herkes astral seyahat yapabilir.Kimilerinde kendiliginden,kimilerinde çalisma sonucunda,kimilerinde ise uzun yillar çalistiktan sonra yasanabilir. Ama unutmayin bu tamamen size bagli.Eger Astral Seyahat yapmayi gerçekten istiyorsaniz unutmayin uzun süre bu konu hakkinda çalismaniz gerekebilir ama bu sizin gözünüzü korkutmasin siz hazir oldugunzda ve gerçekten istediginizde Astral seyahat yapabiliceksiniz.Eger kalp hastasiysaniz astral seyahat yapmamanizi öneririm.Astral beden ilk vücuttan ayrildigi sirada bir çok kisi heyecanlanip tekrar bedenine dönemekten yada tam ayrilis sirasinda vücutta olusan seyirmeler,kasilmalar yada kulaçtaki çatirdama ve çinlama seslerinden sikayet ederler.Bunlar olagan ve geçici seylerdir bunlari yasadiginizda sonuca hizla gidiyosunuz demektir.Astral seyahat yapmak için kisaca 2 seye ihtiyaciniz var inanmak ve arzu etmek.Astral Seyahat pratikleri sirasinda olayin akisina kendinizi birakamazsaniz yada korku yada süphe duyarsaniz bu isi asla basaramazsiniz.Demin tam ayrilma aninda vücuttaki olabilicek seyirmelerden bahsetmistim eger bunlari sikça yasarsaniz olayin akisina kendinizi birakamiyorsunuz demektir kendinizi yukari çekildiginizi hissettiginizde heyecanlanmadan kendinizi olayin akisina birakmalisiniz.
Astral Seyahati insanlara hava atmak ve onlardan üstün olmak gibi bi amaçla yapiyorsaniz hiç ugrasmanizi tavsiye etmem çünkü asla basaramazsiniz.Negatif düsünceler negatif tesirleri üzerinize çekeceginden bir sonuç alamazsiniz.Deneye basliyacaginz gece asla negatif düsünce beslemeyin sinirli olmayin sakin ve rahat olun.
Astral Seyahat sirasinda öte aleme yani Spatyom'a geçisler yapabilir ölmüs insanlarla konusabilirsiniz.Fakat spatyom dünyaya göre daha çok süptil maddelerden olustugundan düsünceleriniz orada aninda sekillenicektir bu dikkat edilmesi gereken bir konudur.Insan öldükten sonra Spatyoma geçtiginde dünya inançlarina bagliliklariyla orantili olarak orada imajlar olusturacaktir.Insan kendisini aniden atesler arasinda yanarken bulabilir(ki bu atesin size zarari olamaz unutmayin ruh madde degildir) yada, güzel bir dag evinde kendini bulabilir.Kabir azabi denilen sey aslinda budur. Yakinda Spatyom hakkinda detayli bir açiklamayi hazirlamayi düsünüyorum.
Astral seyahat Incil'de de üstü kapali bir sekilde insanlara aktarilmistir.
"Öyle bir adam bilirim ki, bedeninin disinda mi bilinmez" (Incil, 2/12:3)
Ünlü islam düsünürü Mevlana ise "Mevnevi" isimli eserinde bu konu hakkinda sunlari söyler;
"Her gece, Ten tuzagindan ruhlari kurtarmakta, tahtalari sömektesin.Ruhlar, her gece bu kafesten kurtulurlar, ne kimsenin hakimi, ne de mahkumu olmayarak feragate ulasirlar." (1.cilt, sayfa 31)
"Rüyada el, ayak görür, bir yere gider, birisiyle görüsür, konusursun ya, onu hakikat bil saçma zanneteme.Sen bedensiz bir bedene sahipsin.Gayri canin cisminden çikacagindan korkma" (3.cilt sayfa 131)
Ibni Sina ise insanin ruhla bedenden oldugunu belirtir ve söyle der;
"Beden nefsin çalismasin uygun bir hale gelince, ruh bedene gönderilir.Istenirse bedenden ayrilir, Tamamen ayrilinca bir daha yok olmaz"
Seyh Bedrettin "Varidat" adli eserinde bu olayi söyle açiklamistir.
"Bazen kendimi latiflesmis hissederim, fiziki bedenim o varligin bir kopyasidir.Bu latif varlik, beden seklinde görülür.Tipki buharin yogunlasmadan evvel görülmemesi gibi, buhar yogunlasinca bulut olur, görülür.

astralgizem.cjb.net sitesinden alınmıştır

Kullanıcı avatarı
elemor
Yaptı Beğeniler: 3 time
Aldığı Beğeniler: 2 time

Akaşık Kayıtlar

Okunmamış mesaj gönderen elemor » 17 Nis 2010, 18:56

Yaşayan herkes ve her varlıkla ilgilidir bu... Akaşik kayılat ile tarih boyunca geriye doğru seyahat edilebilir. Sadece bu dünya ile ilgili değil, başka planetlerinde geçmşilerindekileri de öğrenebilirsiniz.

Maddesel olarak belkide bu olay mümkün olmasada astral seyahatte bunu yapmak mümkündür.Madde tahrip edilebilir. Fakat elektrik dalgaları öyle değil. Bilim adamları bilirler ki, akım, bakır sargı içinde, sıfır derecede indüklenirse, akım azalmadan devam eder. Çeşitli rezistanslardan dolayı normal şartlarda bu akımın, normal sıcaklıkta kaybolması gerekir. Yine bilim adamları bilir ki, bakır iletken ısı içinde şiddeti azaltıldığı zaman akım geçişi devam eder.

Işık dalgaları tahrip edilemez. Işık o kadar süratli hareket eder ki, o bizim algılamamız dışındadır. Fakat bu sırf bedenli oluşumuzdan kaynaklanır. Yani hislerimiz beden içinde kısıtlandırılmış olduğu için böyle bir sütari algılayamayız. Birçok fiziksel sınırlamalar içerisindeyiz. Hız, çeşitli ortamlarda başka başka anlamdadır.

Işık elektrik yada radyo dalgaları aksina çıplak gözle aletsiz izlenebilir. eğer teleskop kullanacak olursanız, çok çok eski zamanlarda çok uzaklarda varolmuş yıdızların ışıklarını bile görebiliriz ki, o zamanlar daha bizim dünyamız hidrojen molekülleri yığınından ibaretti. Bu şekilde milyonlarca sene önceden ortadan kalkmış yıldızların ve de sistemlerin ışıkları hala gelmektedir. Bu ışık akımı kesildiği zaman zannederiz ki, yıldız yok oldu. Belkide milyonlarca yıl önce yokolmuştur. Fakat ışığın dünyaya(çok uzak ışık kynaklarından) ulaşması için aradaki mesafeye göre, milyarlarca sene geçebilir. İşte bu yüzden ışık kaynağı oratdan kalktıktan sonra bile bir süre ışık görünmeye devam eder.

Farzedelim ki, fizik benden içinde olduğumuz halde, düşünce sürati üzerinde hareket edebilelim. Bu bedenli iken imkansızken, bedensiz iken gayet kolaydır. Şimdi olduğu gibi mesela bundan 3000 yıl önce de dünyadan kainatın heryerine ışıklar yansımaktaydı. bu yansımalar kainatta ebediyen kalır. Şimdi bu ışıktan da süratli olarak, düşünce hızıyla hareket ederek kainatın derinliklerine yayılmış olan bu ışıklara yetişelim...(astral seyahatlerde bu mümkündür) O zaman dünyanın daha eski zamanlarınıda... o zamanki dünya medeniyetlerini vs... inceleyebilirsiniz.

Dünyanın 1000 yıl öncesine bakacak olursak hindistanda oldukça yüksek bir medeniyet, avrupada hristiyanlığın yayılışı, güney amerikada bazı istilalar. Astral seyahat yapabilenler için zor tecrübe değildir bunlar.

Bir sinema makinesinin çalıştığını düşünün. bundan çıkan ışık hüzmesini bir perde üzerine değilde, gece pencereden dışarı tutalım. Bu ışık hüzmesinin içi, film şeridindeki görüntülerle doludur. bunların gözle görülmesi için beyaz bir ekranla bir yerde kesilmesi gerekir.

İşte bizde gök cisminden yayılmış olan eski resimleri, öğrenmek için onları ileride bir yerde kesmeliyiz. Bunun içinde onlardan daha süratli hareket gerekir.Düşünce sürati gibi...Bunu başarmak beden içinde imkansızken, astral seyahtte mümündür.

Dünya ötesinde astral aleme, hatta onunda ötesine geçtiğimiz zaman, böyle bir seyahat, evden iş yerinmize gidişimiz kadar kolay olucaktır. Öyleyse akaşik kayıtlar dediğimiz şy, bir vibrasyon formu olmaktadır. Tahrip olmayan bozulmayan vibrasyonlar. Bunların içinde dünyadan yayılan tüm olaylar vardır. Dünyada olup bitmiş herşeyin vibrasyonu her zaman için evrende mevcuttur. Bunlar devamlı olarak yayılmaktadır. Akaşik kayıtlar dediğimiz bu vibrasyon bantı astral haldeyken okunabilir, bütün olaylar sinema perdesindeymiş gibi ilzlenebilir.

Bu dünyada öldüğümüz zaman başka bir varlık almenine geçmiş oluyoruz. Burada herkes tek tek kendi geçmişiyle ilgili yaptıklarını görür. Akaşik kayıtlar içinde, bütün geçmiş yaşamını düşünce süratiyle görür(halk arasında sık sık söylenen hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçti sözü aslında bu akaşik kayıtları anlatır, fakat bu öldükten sonra olur). Bu şekilde hata ve noksantaraflarımızı görerek yeniden bedenlenmek üzere plan yaparız. Ve bu dünya serüveni yeniden başlar...

astralgizem.cjb.net sitesinden alınmıştır

ruhsar023

Re: Astral Seyahat herkes tarafindan yapilabilir mi?

Okunmamış mesaj gönderen ruhsar023 » 27 Nis 2010, 23:47

slm.sitenizi yeni gördüm....ben sürekli astrale çıkıyorum ama hazırlık yapmıyorum bunun için..uykuya dalarken uyku ile rüya arasında bır bag var tam orada uyarılıyorum ve o çizğiyi istemeden yakalıyorum..ne oluyor odayı gorebılıyorum ..kendımı herşeyi görebiliyorum...bu bende uzun yıllardır olabilen birşey artık istesem istediğim zaman çıkabilirim astrale ama korkutan şeyler oluyor beni...geçenlerde uyanmak için çok mücadele ettim çok fazla uğraştım..kendimi bıraktım en sonunda ve nefesim kesildi gögüsüm çekildi resmen o his halen hatırımda...garip garip şeylerle boğuştum..uyanmaya çalıştıkça uyanamadım..çok korkunçtu.odamdaki aynaya baktım hatta o an kendimi çok çirkin yaratık gibi gördüm berbattı ya...en sonunda dua ede ede uyandım bir anda...sizde ilgili olduğunuz için paylaşmak istedim..acaba geri dönüşü olmayabilir mi bu tür bir kapılışın..merak ediyorum..

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 28 Nis 2010, 15:19

Hoş geldiniz.

Önce çıkış anından başlayalım. Uykuya geçiş anında yani beynin bedeni uyutmak amacıyla gerekli salgıları salgıladığı anda Tam geçiş anında adeta bir köprü konumu yaşanıyor. O anda eğer kişi bilincini uyandırabilirse (Bilinçli veya bilinçsiz) beden uyumaya devam edebiliyor ancak bilinç açık olduğu için farkındalık yaşanıyor. Bu durumda çoğu kişi bilinçli rüya görür, rüyasını istediği şekilde yönlendirebilir, az sayıda kişi beden dışı seyahatte yapabiliyor. Gerekli çalışmalar yapılabilirse bu durum çok iyi değerlendirilebiliyor.
Bu durumu geçiş anını yaşamayan ancak Astral tekniklerle bu aşamaya gelenler başlangıçta Rüyalarını bilinçli olarak yönetebiliyorlar ve aşama aşama beden dışı yolculuğa kadar geliniyor. Belli tekniklerle bu aşama geçilirse daha kontrollü ve başarılı geçebiliyor.

Diğer yaşanan durumda ise her zaman varolabilen bir tehlike tehlike devre giriyor. Genelde Parapsikoloji literatüründe bedensiz varlıklar diye tabir edilen ve bizim de Cinler dediğim varlıklar devreye girebiliyor. Bunun bir çok nedeni olabilir. Hazırlıklı olamamak, savunmasız çıkmak, bilinçsiz çıkmak, saldırıya maruz kalmak vs. vs. Cinler de tıpkı insanlar gibi çeşitli topluluklardan oluşuyor. Müslüman olanları yardımcı olurlarken Müslüman olmayanları ise tam aksine zararlı olabiliyor. En sağlıklısı (Dini açıdan bakıyorum) eğer bilinçli bir çıkış yapılacaksa abdestli olmak ve özellikle Ayetel Kürsi okumaktır.
Astral seyahat sırasında insanlara musallat olan ve zor durumda bırakanlar Azazil Kavmi Cinleri, Yardımcı olanlar ise Afran, Bafran ve Cifran Cinleridir. Azazil cinleri özellikle Meditasyon ile derinleşip veya Astral SEyahat yapan kişilerle çok uğraşırlar. Gökten vahiy geldiği, öğretiler öğretildiği gibi düşüncelerle meşgul edip zararlı olabilirler.
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den

ruhsar023

Okunmamış mesaj gönderen ruhsar023 » 30 Nis 2010, 00:50

hoşbulduk..teşekkür ederim açıklamalarınız için...dün birşey olmadı umuyorum bu gecede olmaz..böyle şeylerden korkan biride değilimdir ayrıca ama nedense hep kabusları ,böyle şeyleri yaşayan ben oluyorum..başka bir bayan olsaydı eminim kafayı falan sıyırmıştı benim gördüklerimin yanında..ama geniş biriyimdir fazla takmıyorum açıkcası. benim farkettiğim birşey var ayrıca ..stresli olduğum zaman,çok fazla yorgun olduğum zaman,ve düşünmek istemediğim zamanlarda bunlar daha fazla oluyor...ve birde abdestsiz gezen birisi değilim samimiyetimden kaynaklı yazıoyorum bunlarıda.geçenlerde müthiş bir daraltı ve başağrısı vardı kapıları yumruklayasım falan geldi o derece ağrı vardı..dedim bi gireyim duş alayım..girdim ve normal zamanda da abdest almadan çıkmam ben.. euzu besmele anında ınanırmısınız ağrım kesildi...çok şaşırdım ...başagrısının birden bire kesilldiğine o an ve ilk kez şahitt oldum..nedir bu ya çok merak ediyorum.psıkolojık olmuş olsa böyle bir şeyi düşünmedim aklımın ucundan bile geçmemişti dini tarafı...söylemesi ayıp abdestsızde değildim ama bilemiyorum ya.açıklayamadım kendime.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 30 Nis 2010, 13:53

tasavvufi-dini-yol-ve-yontemler/besmele ... t1831.html
tasavvufi-dini-yol-ve-yontemler/sirlari ... t1830.html

İnsanın madden ve manan en zayıf olduğu anlar bedeni ve zihni yorgunluk anlardır. Tesire daha açık halde bulunabiliyor. Nazar, Negatif enerji birikimi de insanı olumsuz etkileyebiliyor. Toprakla veya su ile temas edilerek negatif enerji deşarj edilebiliyor. Banyo yapmak o yüzden insanı rahatlatır. Buna bir de mana ilminin anahtarları katılırsa daha güzel oluyor
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den