Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Beden dışına nasıl çıkılı?

Astralseyahat nasıl yapılır? Astralseyahate nasıl çıkılır? Astralseyahat teknikleri nelerdir?

Moderatörler: Bru-x, Astral

Kullanıcı avatarı
Tayyi Mekan
Mesajlar: 26
Kayıt: 13 Mar 2017, 13:21
Yaşadığınız İl: 5 Amasya
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 4 kez

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Okunmamış mesaj gönderen Tayyi Mekan » 13 Mar 2017, 13:58

Ruhumuzu bedenimize bağlayan cismin adı gümüş kordondur. Süptil bedeni, fiziki bedene bağlayan bu kordon astral seyahatlerde etkin rol oynuyor. Bu kapsamda ruhumunuz bedenimizi bu kordon aracılığıyla göbek çakrasından terk ediyor. Gümüş kordonun kopması kişinin ölmesine neden oluyor. Fakat burada korkulacak pek bir şey yok. Çünkü bu kordon öyle kolay kolay kopmuyor. Yapılan deneyimlerde herhangi bir aksilikle karşılaşılmamasına rağmen çoğu kişi astral seyahati merak ettiği kadar aynı zamanda bu yolculuğa çıkmaktan korkuyor.

Kısaca ruhun bedenden ayrılmasını sağlayan gümüş kordona değindiğimize göre astral seyahat nasıl yapılır gelin hep birlikte bakalım:

Astral Seyahate Hazırlık!

Astral seyahate nasıl çıkılır hakkında merakınız var ise öncelikle şunu belirtmem gerekiyor. Bedeninizi serbest bırakmalısınız. Rahat olmalısınız. Aynı zamanda yatağınız, yastığınız veya her nerede astral seyahate çıkmak istiyorsanız o alanın konforlu olmasına özen göstermelisiniz. Hiç kimse tarafından rahatsız edilmemelisiniz. Zaten ruhunuz bedeninizden çıkarken o an panik halinde olabilirsiniz. Bu kapsamda korkularınızdan da kurtulmanız gerekiyor. Çünkü korkularınız, endişeleriniz; astral seyahate çıkmanıza engel olacaktır.

Çalışmalar sonucunda astral seyahat deneyimleri başarılı olan kişilerin bir müddet et yemedikleri ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda bir diyet programı uyguladıkları görülmüştür. Seyahate çıkmadan önce az yemek yemeğe özen göstermelisiniz. Hatta hiçbir şey yememeniz daha makbuldür. Diyet menünüzü sebze ve meyvelerden oluşturmalısınız. Bilhassa bu kapsamda havuç ve çiğ yumurta diyet listesinde baş sırada olan yiyeceklerdir. Listenin dışında kalanlar ise sert kabuklu fındık, ceviz gibi kuruyemişlerdir. Bunun dışında aldığınız tüm sıvılar yararınızadır. Fakat bu konuda aşırıya kaçmamalısınız.

Ortamın rahat olması ve karnınızın yeteri kadar doymamış olması sayesinde başarılı bir astral seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken şey imgelemektir. Örnek vererek anlatacak olursam; rahat bir yerde sırt üstü uzanmış bir şekildeyken yukarıdaki tavana yoğunlaşmalısınız. Tavandan aşağıya doğru kendi bedeninize baktığınızı düşünmelisiniz. Bunu beyninize kabul ettirene kadar denemelisiniz. Bu sayede ruhunuz bedeninizden dışarı çıkabilir hale gelecektir. Fakat yukarıda da belirttiğim gibi korku ve endişeye kapılmamalısınız.

Astal seyahatinizi gerçekleştirebilmeniz için beyninizin alfa pozisyonunda olması şarttır. Biliyorsunuz ki insan beyni gün içinde farklı frekanslarda dalgalanma yaşar. Delta, teta, alfa, beta ve gama olmak üzere bu dalgalanmalar 5 sınıfa ayrılır. Konumuz daha çok alfa pozisyonu olduğu için kısaca bu durumu açıklamak istiyorum. Beynimiz alfa pozisyonuna hiçbir düşünceye sahip değilken geçer. Yani uyku ve uyanıklık arası bir zamanda. Bu durumda beynimiz alfa dalgaları yayar. Uyku ve uyanıklığın dışında meditasyon yaparken de beynimiz alfa pozisyonundadır.

Alfa pozisyonundaki kastım, vücudunuzun rahat olmasıdır, gevşemesidir. Aklınıza hiçbir düşüncenin gelmemesidir. Aklınıza türlü türlü düşünceler geliyorsa ya bunlara takılmamalısınız ya da astral seyahat için daha uygun bir zamanı seçmelisiniz. Olumsuz iç sesi susturmak için yapılması gerekenler nelerdir öğrenmelisiniz. Düşünceleriniz dışında dikkat etmeniz gereken diğer husus herhangi bir yerinizin ağrımıyor olmasıdır. Çünkü bu gibi durumlarda astral seyahate çıkılamamaktadır.

Yukarıda gümüş kordondan bahsetmiştim. Ruhumuzun bedenimizden çıkış yolunun göbek çakrası olduğunu söylemiştim. Bu nedenle çakra ve aura konularında araştırma yapmanızı öneririm. Çünkü astral seyahate çıkabilmeniz için göbek çakranızı nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Ruhunuz bedeninizi terk ederken korkmamaya özen göstermelisiniz. Zaten bedeninizden ayrılsa dahi gümüş kordonu adı verilen bir bağ ile ruhunuz sizden bağımsız hareket edemeyecektir.

Astral seyahate çıkacağınız ortam ne çok sıcak ne de çok soğuk olmamalıdır. Çünkü aşırı derece bir sıcak veya soğukluk hali ruhunuzun bedeninize geri dönmesine neden olacaktır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yapmanız gereken tek şey yatıp uyumak olmalıdır. Bu sayede uykunuz esnasında ruhunuz bedeninize geri dönecektir. Kesinlikle korkup, şimdi ne yapacağım gibi düşüncelere takılmamalısınız. Hiçbir şey düşünmeden uyumalısınız.

Genellikle stres dolu günün ardından astral seyahat gerçekleştirildiği söylense de bunun yanlış olduğunu düşünüyorum. Çünkü astral seyahate çıkabilmeniz için konsantre olmanız gerekiyor. Stresten kurtulmanın yolları nelerdir bilmeniz gerekiyor. Bu sayede kolaylıkla konsantre olabilirsiniz. Bunun aksi durumunda konsantre olamayacağınız için yorgun bir günün ardından bu deneyimi yaşamak için çalışmamalısınız. Daha sakin olduğunuzda iç dünyanızın huzur bulduğu zamanlarda astral seyahat deneyimi yaşamanızı tavsiye ederim.

paratic.com


Kullanıcı avatarı
Tayyi Mekan
Mesajlar: 26
Kayıt: 13 Mar 2017, 13:21
Yaşadığınız İl: 5 Amasya
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 4 kez

Astral Seyahate Çıkış

Okunmamış mesaj gönderen Tayyi Mekan » 13 Mar 2017, 13:59

Astral Seyahate Çıkış Yukarıda anlattığım gibi tamamıyla bedeninizi gevşetmelisiniz ve kötü düşüncelerinizden arınmalısınız. Ruhunuzun bedeninizi terk ettiğini düşünmelisiniz. Bacaklarınızı, kolunuzu serbest bırakmalısınız. Kan dolaşımını engelleyecek pozisyonlar haline girmemelisiniz. Öncelikle konsantrasyonunuzu bozmadan kendinize telkinler vermelisiniz. Yatağın kıpırdadığını hayal etmelisiniz. Vücudunuz gevşediği için bu sallanmayı kolaylıkla hayal edebilirsiniz. Ruhunuzun bedeniniz içinden kayıp gitmek üzere olduğunu fark edebilirsiniz. Bu süre zarfında şunları düşünmelisiniz ve düşüncelerinize inanmalısınız. “Sallanmalar kuvvetlenmeye başladı, evet! Bedenimi terk ediyorum, ruhum vücudumu akışkan bir şekilde terk ediyor…” gibi başarılı olmanızı sağlayacak telkinleri sıralamalısınız.

Telkinlerinizden sonra ruhunuzun yukarı doğru yükseldiğini hayal edin. Belirlediğiniz noktaya konsantre olun. Kısacası kendinizin gerçekten orada olduğunuzu hissedin. Yukarıda olduğunuzu çok arzulamalısınız. Arzularınızın şiddetine göre düşünceleriniz değişebilir. Bu nedenle de astral seyahate çıkmanız zaman alabilir. Sallamalar arttıkça ruhunuzun bedeninizi terk ettiğini, yukarıya doğru yükseldiğinizi, kendinizi belirlediğiniz noktaya gelmiş gibi düşünün. İçinizden ruhunuzun çıktığını hissedin. Bu gibi durumlarda kalbiniz hızla atmaya başlayacaktır. Kesinlikle panik olmamalısınız. Korkmamalısınız. Astral seyahate çıkanlar olduğunu unutmamalısınız.

Bu düşüncelerin ardından vücudunuzun hafiflediğiniz ve ruhunuzun yavaş yavaş yükseldiğini hissedeceksiniz. Ama bunun için kuvvetli bir konsantreye ihtiyacınız var. Yani bedeninizin iyice gevşediğinden ve arzunuzun derin olduğundan emin olmalısınız. Tüm her şey yolunda gidiyorsa, bedeninizin balon gibi şiştiğini hissedersiniz. Çünkü telkinleriniz işe yaramıştır ve ruhunuzun bedeninizden ayrılmak üzeredir. Bu gibi zamanlarda kulağınızda çınlamalar, kalp atışlarının hızlanması ve vücudunuzda titreşimler meydana gelecektir. Bunların doğal olduğunu bilmelisiniz. Bir müddet sonra bu duruma alışmanızla birlikte yaşadığınız olaylar son bulacaktır.

Konsantre olurken aynı zamanda astral seyahate çıktığınızda nereyi ziyaret edeceğinize karar vermelisiniz. Hatta bu kararı daha önceden vermeniz yararınıza olacaktır. Çünkü bilinçaltınızdaki düşünceler açığa çıkacaktır. Siz nereyi düşünürseniz veya düşünmüşseniz ruhunuz oraya gidecektir. Kendinizi düşündüğünüz yerde bulabilirsiniz. Ama ilk deneyimlerinizde farklı bir yere gitmeyi düşünmemelisiniz. Odanızın içinde dolaşmalısınız. Birkaç deneyimden sonra odanın dışına veya istediğiniz herhangi bir yere gidebilirsiniz.

paratic.com

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astralseyahat Teknikleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir