Sizce bu Astral Seyahat mi, Rüya mı?

Moderatörler: Bru-x, Astral

druidstral
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: İkizler Burcu: 22 Mayıs-22 Haziran
Cinsiyetiniz: Kadın

Sizce bu Astral Seyahat mi, Rüya mı?

Okunmamış mesaj gönderen druidstral » 27 Ağu 2017, 10:52

Merhaba arkadaşlar, ben geçen senelere kadar hep bu parapsikolojik olaylarla ilgiliydim. Araştırırdım çoğunu sonra okul falan derken bıraktım araştırmayı, denemeyi. Astral seyahat ise yapmaya çalıştığım ama daha önce hiç başarılı olamadığım bir alan. Geçen gün uykuda yaşadıklarım rüya mı diye bilgili arkadaşlara sormaya geldim. Lütfen bilgisi olmayan cevap yazmasın. 
Öğleden sonra biraz uyumak istemiştim, sonra babamın gelip yanağımı sevdiğini hissettim, sanırım o an uyandım ama uyku ile uyanıklık arasındaydım. Daha sonra o gitti ben de kalkmaya çalıştım fakat kımıldayamadım. Ellerim sanki yatağa bağlanmış ve üzerimde de bir ağırlık var gibiydi. Karabasan diye düşündüm (ilk defa böyle bir şey oldu) daha sonra gözlerimi kapattım korkmamaya çalışarak içimden iki defa besmele çektim. Daha sonra üzerimdeki ağırlık gitti, ben gözlerimi açtım. Sol elimi gözümün önüne getirdim fakat elimi göremedim. Sağ elimi de denedim, o da görünmüyordu ama hareket ettiğini ben hissediyordum. Aklıma hemen Astral Seyahat geldi, öldüm mü acaba bile diye düşündüm. Daha sonra panik yapmamaya çalıştım, başımı da kaldırmayı denedim. Başımı kaldırırken sanki bedenimle çıkan ruhum arasında elektriklenme gibi bir ses duydum gibi geldi. Uğultu falan hatırlamıyorum ama elektriklenmeyi duyunca vazgeçtim yapmaktan ve nasıl uyanırım diye düşündüm. Daha sonra gözlerimi kapattım ve uykuya dalarsam normal uyanırım diye düşündüm. Tam emin olamıyorum ama birkaç saniye gibiydi, o sürede uyandım, tekrar ellerime baktım bu sefer görünce çok mutlu oldum, hemen ayağa kalktım ve aynaya kendime baktım. Ama uyandığımdaki gibi net bir bilinç yoktu o anlarda. Bu yüzden rüya mı diye düşündüm. Ama rüya gibi de değil. Neyse çok uzattım, sizce bu astral seyahat miydi?

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Re: Sizce bu Astral Seyahat mi, Rüya mı?

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 27 Ağu 2017, 22:24

Merhaba, hoşgeldin.

İlginç bir deneyim olmuş.
Buna ruhla bedenin ani bilinç açılmalarında uyumlu bir şekilde bütünleşememesinden kaynaklanan kataleptik deneyim diyenler var. Tanımı nasıl yapılırsa yapılsın yaşanan uyumsuzluk farklı deneyimlerin yaşanmasına neden oluyor. Bilinçli olarak yapılmadığı için astral seyahattir demek yanlış olur ancak ruhsal bazı deneyimlerin yaşandığı muhakkak.

Bu gibi durumlarda senin de yapmaya çalıştığın gibi soğukkanlılık korunabilirse daha güzel deneyimler yaşanabilir.
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Re: Sizce bu Astral Seyahat mi, Rüya mı?

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 27 Ağu 2017, 22:26

Eğer bu konuda kendini geliştirmek istersen daha ayrıntı ele alanınan aşağıdaki linklere bakabilirsin

http://www.parapsikoloji.net/category/astral-seyahat/
http://www.parapsikoloji.net/astral-sey ... lismalari/
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den