DURU GÖRÜ TEKNİĞİ...

Moderatör: Bru-x

Kullanıcı avatarı
ibrahimduygulu

DURU GÖRÜ TEKNİĞİ...

Okunmamış mesaj gönderen ibrahimduygulu » 13 Oca 2009, 10:58

KENDİNİZİ TEST EDİNİZ
Gözler kapalıyken istenen bir imajın gözönünde canlandırılması durugörü yeteneğinin temelidir. Öncelikle böyle bir yeteneğinizin kısmen de olsa sizde işler durumda olup olmadığınızı kontrol edin:
Gözlerinizi kapatın... 10 - 15 saniye bekleyin... Ve gözünüzün önünden geçen imajlar olup olmadığına dikkat
edin... İmajlar kendiliğinden gelip geçiyorlar mı? İstediğiniz herhangi bir imajı zihin ekranınızda canlandırabiliyor musunuz? Yoksa hiç bir şey gözünüzün önünden geçmiyor ve her yer simsiyah mı görünüyor?
Gözleriniz kapalıyken her taraf simsiyah görünüyorsa durugörü yeteneğinizin tamamen işlemez durumda olduğunu söyleyebiliriz. Bir takım renkler hatta imajlar gelip geçiyorsa durugörü yeteneğiniz size göz kırpıyor demektir. Eğer istediğiniz imajları kolaylıkla zihin ekranınızda canlandırarak onu adeta televizyon ekranından seyredermişcesine canlı olarak görebiliyorsanız durugörü yeteneğinizin su üstüne çıkmaya başladığını söyleyebiliriz. (Basit durugörü)
Gözlerinizi kapattığınızda bir takım yerler , insanlar ve o-laylar görüyorsanız bunların herhangi bir anlam taşıyıp taşımadığını kontrol ediniz. Örneğin gözlerinizi kapattığnnzda bir arkadaşınızı ders çalışırken gördüyseniz; hemen onu arayarak gerçekten de o anda ders çalışıp çalışmadığını öğrenin. Ayrın-lılara dikkat edin. O anda ders çalışmıyorsa daha önce çalışmış olabilir. Eğer böyle bir durum varsa arkadaşınızı ders çalışırken gördüğünüz ayrıntıların gerçek olup olmadığını araştırın. Ders çalıştığı masanın rengi, masasının üzerindeki eşyalar, odasının şekli vs...
Belki de birkaç dakika sonra ders çalışmayı planlıyor da o-labilir...
Bütün bu ayrıntılar sizdeki durugörü yeteneğinizin durumu hakkında bir bilgi verir. Tabii tek bir denemeyle karar vermeyin. Belki başka bir zamanda daha farklı görüntüler de alabilirsiniz. Böylelikle basit durugörü mü, mekan içinde du-nıgörü mü, yoksa zaman içinde durugörü yeteneğine mi sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz.

GÖZÖNÜNDE CANLANDIRMA
Şimdi biz sıfırdan başlayarak, sizde durugörü yeteneğinin hiç ortaya çıkmadığını varsayarak, en temel pratik durugörü çalışmalarıyla konumuza devam ediyoruz... Gözler kapalıyken istenen bir imajın gözönünde canlandırılması durugörü yeteneğinin temelidir demiştik... İşte ilk alıştırmamız da buna yönelik olacak...
Aşağıdaki egzersiz, gözönünde canlandırma becerinizi geliştirmede size yardımcı olacaktır.
3 adet siyah fon kağıdı alın. Beyaz bir kağıdın üzerine daire ve ortasına bir nokta, artı ve tepesi yukarıya gelecek tarzda bir üçgen çizin ve bunları keserek her birini ayrı ayrı siyah fon kağıtlarınızın tam ortalarına yapıştırın. Şekillerinizin eni ve boyu 10 cm olmalıdır.
Hazırladığınız fon kağıtlarınızdan birini alın ve karşısına geçip oturun. 2 dakika süre ile gözlerinizi siyah fon üzerindeki beyaz şeklinize odaklayın... Sonra gözlerinizi kapatın... Neler olduğunu hissedin. Gözlerinizi ilk kapattığınız an şeklin hala gözünüzün önünde bulunduğunu fakat belli bir süre sonra yavaş yavaş kaybolmaya başladığını farkedeceksiniz. Yapacağınız egzersizlerle bunun süresini uzatmaya çalışın. Kendinizi kasmadan tam tersine serbest ve rahat bırakarak bu çalışmaları her gün sürdürün...
Böylece her geçen gün gözde canlandırma yeteneğinizin hızla gelişmeye başladığına şahit olacaksınız...
İnanmak başarmanın yarısıdır...Bu her iş için böyledir...

Kullanıcı avatarı
Ulquiorra

Re: DURU GÖRÜ TEKNİĞİ...

Okunmamış mesaj gönderen Ulquiorra » 13 Oca 2009, 20:53

Sanırım bir kitaptan alıntı. Tam olarak doğru olmasada kısmen doğru
''Benim yaşadığım gerçekler, başkalarının kafalarında yaratıp kurduğu hayâllerden daha gerçek." N.D.
May the Force Be with you. Jedi's prayer

Kullanıcı avatarı
ibrahimduygulu

Okunmamış mesaj gönderen ibrahimduygulu » 14 Oca 2009, 08:30

arkadaşım kitaptan alıntı evet kitapta olunca kimse okumuyor... belli kısımları olursa herkes okuyor...haksızsam söyleyin...

temir.1337

Okunmamış mesaj gönderen temir.1337 » 14 Oca 2009, 15:24

arkadaşlar beim buna ugraşacak vaktim yok her gün 1saat telekinezi çalışıyorum ve baya başarılıyım akşam saatlerinde neyse telekinezyle ilgili kitap ismi verirmisiniz ögretici ve yapılış yöntemlerini barındıran. roman türü omasın yardımınızı bekliyorum

Kullanıcı avatarı
Ulquiorra

Okunmamış mesaj gönderen Ulquiorra » 15 Oca 2009, 19:20

Ben dediğin o kitabı 3 günde bitirdim ve ardından bir kere daha okudum ( kitabın başında kitabı tamamen bitirmeden bu tekniklere başlamayın diyordu yanlış hatırlamıyorsam eğer bazı yerlerden alıntı yaparak yazarsak kitabın yazılma amacı dışına cıkmış olmuyormuyuz ilk çalışmalar gevşeme ve konsantrasyon değil mi ? bunlarda başarılı olmadan diğer teknikleri denemyin demiyor mu ? kitap bir bütündür ve tamamen okundğunda anlaşılır. )
temir senin içinde belgariad adlı bi kitap var onu oku 5 kitap ilk kitapta pek bişe bulamassın ama 2. ve 3. kitapta olaylar biraz değişiyor. Fantastik bi kitap biraz abartmışlar ama bazı şeyler mantık olarak telekinezi ile çok uyuyor. okursan ne demek istedimi anlarsın.
''Benim yaşadığım gerçekler, başkalarının kafalarında yaratıp kurduğu hayâllerden daha gerçek." N.D.
May the Force Be with you. Jedi's prayer

Kullanıcı avatarı
ibrahimduygulu

Okunmamış mesaj gönderen ibrahimduygulu » 16 Oca 2009, 09:35

kardeşim kitabın başında ne yazdığı zaten telekinezi ile ilgilenen arkadaşlar o kadarını bilir yani konsatre adapte olma inanmak bunlar çoktan geçilmiş şeyler gevşeme egzersizleri bunları bilmiyorsa adam başlamasın madem öyle...

Kullanıcı avatarı
Lúthien

Okunmamış mesaj gönderen Lúthien » 19 Oca 2009, 23:05

Ben gözlerimi kapadığımda iyicene konsantre olduktan sonra daha önce izlediğim filmlerin dizilerin aklımda kalan bölümlerini görebiliyorum kendi kontrolumde işin tuhaf tarafı unuttuğum bazı ayrıntılarıda görüyorum bu duru görü mü?
Dünyadaki insanlar iki ayrilir evet, yüzüklerin efendisini okumus olanlar ve okuyacak olanlar...

Kullanıcı avatarı
ibrahimduygulu

Okunmamış mesaj gönderen ibrahimduygulu » 20 Oca 2009, 08:51

bu sorunun cevabını konu içeriğinden alabilirsin kardeş okumanı tavsiye eederim...

Kullanıcı avatarı
fenomen
Aldığı Beğeniler: 1 time

Okunmamış mesaj gönderen fenomen » 20 Oca 2009, 13:44

hic bir sey dusunmediyin zaman hatirlamadigin seyleri cabucak hatirlarsin
Chi energy beginner.

Kullanıcı avatarı
hereacles

Okunmamış mesaj gönderen hereacles » 23 Oca 2009, 16:06

FENOMENE KATILIYORUM ZIHIN BOSKEN YASADIGIN ILERI BIR GECMISE KADR OLAN ZAMANI TEKRAR YASARSIN YASARKENDE TEKRAR HISSEDERSIN HERSEYI BASTAN GORURSUN TADARSIN VE ZIHNIN TEKRAR CALISMAYA BASLADIGINDA DUNYAYA FARKLI BIR ACIDAN BAKARSIN...
Telekinezi With Hereacles