Durugörü Nedir? Durugörü Çeşitleri

Moderatör: Bru-x

berkan b
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 3 time
Aldığı Beğeniler: 1 time

Re: Durugörü Nedir? Durugörü Çeşitleri

Okunmamış mesaj gönderen berkan b » 14 Nis 2013, 14:29

bende olanlar istemli olmuyor. mesela benim sevdiğim bir kız var ve o beni terk edip kardeşim dediğim adamla çıkmaya başladı burayı kısa geçelim neyse ben mesela alakasız bir zamanda içimden oraya gitme berkan oraya gidersin çok üzülüceksin diye bir ses duyuyorum bazense gözlerimin önüne geliyor ve önemsemiyorum ama oraya gittiğimde orada o kızı görüp çok üzülüyorum yada babamla bir yere gidiyoken aklımdan babam şu yolları kullancağını görüyorum bir anda hiç bilmediğim halde ve bir kaç dakika sonra o yola sapıyo bunun gibi bir çok şey gözlerimin önünden geçiyo ve istediğim zaman olmuyor kendiliğinden bir anda oluyor ve en geç bir kaç saat içerisinde gerçekleşiyor.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 14 Nis 2013, 14:33

wqre yazdı:Ben bi şey sorcamm.. Duru görü sayesinde şans oyunlarını tahmin edip çok para kazana bilir miyiz.. şahsen ben maç sonuçlarını tahmin edip iddaa oynamaktan büyük zevk duyarım. mesela geçtiğimiz hafta 1.850 tl tutturdum. ama bunu devamlı yapmak isterim. kendimi geliştirirsem iyi sonuçlar alabilir miyim? ya da bana önerebileceğiniz dersler var mı? yardımcı olursanız sevinirim...
Bu gibi konularda şartlanma çok olduğu için kontrolsüz kullanımlarda veya iyi bir seviyeye gelmeden hatalar çok yüksek olur. Hiç denemedim denemem ve denenmesini de istemem.
Kumarhanelerde bu gibi özelliklerini kullandıkları için bir daha içeri alınmayanları belki duymuşsundur : ) Tabi konu kumarhanelerle ilgili değil ancak hiçte etik bir durum olmaz.
Ben konuya etik açıdan bakıyorum. Zaten emek verilmeden ve hakedilmeyen bir para için bir de böyle bir özelliğini kullanman pekte hoş olmayacaktır.
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 14 Nis 2013, 14:42

berkan b yazdı:bende olanlar istemli olmuyor. mesela benim sevdiğim bir kız var ve o beni terk edip kardeşim dediğim adamla çıkmaya başladı burayı kısa geçelim neyse ben mesela alakasız bir zamanda içimden oraya gitme berkan oraya gidersin çok üzülüceksin diye bir ses duyuyorum bazense gözlerimin önüne geliyor ve önemsemiyorum ama oraya gittiğimde orada o kızı görüp çok üzülüyorum yada babamla bir yere gidiyoken aklımdan babam şu yolları kullancağını görüyorum bir anda hiç bilmediğim halde ve bir kaç dakika sonra o yola sapıyo bunun gibi bir çok şey gözlerimin önünden geçiyo ve istediğim zaman olmuyor kendiliğinden bir anda oluyor ve en geç bir kaç saat içerisinde gerçekleşiyor.
Bazı insanlarda bu özellik kendiliğinden ortaya çıkıyor. Bu özelliklerin ortaya çıkması olumlu ve olumsuz etkilerin tetiklemesi ile oluyor.

Olumsuz: Yaşanılan travmalar, psikolojik sorunlar, ayrılıklar, aşırı üzüntü vs.
Olumlu: Kişinin kendisi ile barışık olması, kalbi ve ruhu ile irtibatının yüksek oluşu, sorunsuz ve sevgi dolu bir yaşam.

İstenilen bu özelliğin kontrol altına alınabilmesi ve iyi bir şekilde kullanılması ise "Psişik Gücünüz" adlı kitapta verilen basit ama etkili bir teknik var. Her gün yatağa yattığında o gün yaşadıklarını tersine doğru tekrar ayrıntılı bir şekilde zihninde yaşa. Çok basit bir teknik gibi gelebilir ancak etkileri çok güçlü ve kısa sürede etkisini gösteriyor.

Bir özelliği kontrol altına almak için o konuyla ilgili basit ve az da olsa düzenli çalışmalar yapman da yeterli.
Hz. Mevlana derki:

Mesnevi'den

berkan b

Okunmamış mesaj gönderen berkan b » 14 Nis 2013, 14:57

AkrepKral yazdı:
berkan b yazdı:bende olanlar istemli olmuyor. mesela benim sevdiğim bir kız var ve o beni terk edip kardeşim dediğim adamla çıkmaya başladı burayı kısa geçelim neyse ben mesela alakasız bir zamanda içimden oraya gitme berkan oraya gidersin çok üzülüceksin diye bir ses duyuyorum bazense gözlerimin önüne geliyor ve önemsemiyorum ama oraya gittiğimde orada o kızı görüp çok üzülüyorum yada babamla bir yere gidiyoken aklımdan babam şu yolları kullancağını görüyorum bir anda hiç bilmediğim halde ve bir kaç dakika sonra o yola sapıyo bunun gibi bir çok şey gözlerimin önünden geçiyo ve istediğim zaman olmuyor kendiliğinden bir anda oluyor ve en geç bir kaç saat içerisinde gerçekleşiyor.
Bazı insanlarda bu özellik kendiliğinden ortaya çıkıyor. Bu özelliklerin ortaya çıkması olumlu ve olumsuz etkilerin tetiklemesi ile oluyor.

Olumsuz: Yaşanılan travmalar, psikolojik sorunlar, ayrılıklar, aşırı üzüntü vs.
Olumlu: Kişinin kendisi ile barışık olması, kalbi ve ruhu ile irtibatının yüksek oluşu, sorunsuz ve sevgi dolu bir yaşam.

İstenilen bu özelliğin kontrol altına alınabilmesi ve iyi bir şekilde kullanılması ise "Psişik Gücünüz" adlı kitapta verilen basit ama etkili bir teknik var. Her gün yatağa yattığında o gün yaşadıklarını tersine doğru tekrar ayrıntılı bir şekilde zihninde yaşa. Çok basit bir teknik gibi gelebilir ancak etkileri çok güçlü ve kısa sürede etkisini gösteriyor.

Bir özelliği kontrol altına almak için o konuyla ilgili basit ve az da olsa düzenli çalışmalar yapman da yeterli.
o zaman bende olumsuz yönden çıkmış diye bilirim şuan ilişki dışında bir sürü kötü şey yaşıyorum ve psikolojik durumum çok kötü durumda (ölmek bile istiyorum artık) dediğiniz tekniği uygulayacağım ilginiz için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 14 Nis 2013, 15:39

İnsanlar çok farklı şekillerde tecrübe sahibi oluyorlar. Önemli olan yaşadıklarımız olumsuz da olsa kendimiz ve hayatımız adına güzel şeyler çıkarabilmektir.
Bir akrep olarak dertleşmek istersen www.akreportal.net 'te Seni dinleyecek büyük akrepler olacaktır. Ölmeyi değil daha iyi olmayı düşünmek daha kazançlıdır. Ve şunu unutma lütfen Derdi olmayan insan hayattan hiçbirşey alamaz. Büyük düşünenlerin dertleri de büyük olur.
Bu mesaj için Yönetici adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
RoLeX (14 Nis 2013, 17:38) • berkan b (14 Nis 2013, 18:20)
Değerlendirme: 66.67%

Hz. Mevlana derki:

Mesnevi'den

Kullanıcı avatarı
wqre
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul

Okunmamış mesaj gönderen wqre » 14 Nis 2013, 18:17

cevaplariniz icin tesekkur ederim. paraya makul miktarda ihtiyacim vardi o yuzden bole bi soru sordum. Dogru ben de kullanilmasindan yana degilim zaten. yoksa yasamanin bi anlami kalmaz. ama iste insan bi anlik dusumunce heves ediyo. tekrar tesekkurler..

berkan b

Okunmamış mesaj gönderen berkan b » 15 Nis 2013, 18:27

AkrepKral yazdı:İnsanlar çok farklı şekillerde tecrübe sahibi oluyorlar. Önemli olan yaşadıklarımız olumsuz da olsa kendimiz ve hayatımız adına güzel şeyler çıkarabilmektir.
Bir akrep olarak dertleşmek istersen http://www.akreportal.net 'te Seni dinleyecek büyük akrepler olacaktır. Ölmeyi değil daha iyi olmayı düşünmek daha kazançlıdır. Ve şunu unutma lütfen Derdi olmayan insan hayattan hiçbirşey alamaz. Büyük düşünenlerin dertleri de büyük olur.
galiba haklısınız, ölmeyi düşünerek hataya düşüyorum belki dahada güçlü olmam lazım bu hatalardan sonra sizin görüşünüzden sonra düşüncelerim değişti diye bilirim. teşekkür ederim. Birde verdiğiniz linkteki siteye kayıt olamıyorum üyelik onay mesaj gelmiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
wqre
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul

Okunmamış mesaj gönderen wqre » 15 Nis 2013, 20:55

Gereksiz klasörüne de baktın mı belki oraya geliyodur...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 15 Nis 2013, 22:02

"Berkan b" kullanıcı adını aktif hale getirdim. Mail hesabı ile ilgili olabilir sanırım.
Hz. Mevlana derki:

Mesnevi'den

berkan b

Okunmamış mesaj gönderen berkan b » 16 Nis 2013, 19:23

AkrepKral yazdı:"Berkan b" kullanıcı adını aktif hale getirdim. Mail hesabı ile ilgili olabilir sanırım.
teşekkür ederim.