Durugörü Nedir? Durugörü Çeşitleri

Moderatör: Bru-x

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Durugörü Nedir? Durugörü Çeşitleri

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 01 Oca 2010, 20:49

DURUGÖRÜ

Durugörü en basit tanimiyla bes duyunun disinda esyalari,olaylari,ve düsünceleri algilama ve görmedir fakat gözler bu olayda islev görmez burada islevi gören 2 kasinizin arasindaki "üçüncü gözünüzdür".Bu yetenek sayesinde geçmisteki olaylari izleyebilir,insanlarin yaydiklari manyetik alan olan "AURA" görebilir hatta gelicekteki olucak olaylari görebilirsiniz Eski Misirli Inisiye rahipleri yaptiklari çalismalarda ögrencilerine üçüncü gözlerinin tam olarak açilmasinda yardimci olucak çok degisik ve temizleme islevi gören bir frekansta olan sözcügü "AUM" u kesfetmisleridir (Telafuzu=Ahh-Uuuu-Mmm) bunu bugün birkaç kez içinizden tekrarlayin yüksek sesle yapmaniz gerekmez eger yaparken basinizin agridigini ve/veya 2 kas aranizin sizladigini hissederseniz o üçüncü gözünüzü uzun zamandir kullanmadiginizi gösterir.Bu sözcük tamamen temizleme islevi görür.Bunu gece yatmadan ve sabah kalktiginizda 7 ser kere tekraralamaniz üçüncü göz çakranizin açilmasinda ve temizlenmesine yardimci olucaktir.Ben gerçekten bu sözcükleri tekrarlarken 2 kasimin arasinda bir gidiklanma hissi duydum.Denemesi bedava yukaridaki sözcügü telafuz edin ve görün!

Durugörü 3 çesittir.

1-Basit-Kolay Durugörü:

Hiçbir anlami olmayan bir takim imajinasyon görmedir. Bu durum genelde gözler kapaliyken olur bunu deneyimleyenler oldukça fazladir. Bu kisler gözlerini kapattiklarinda bir takim istedikleri seyleri gözlerinde canlandirabilirler ve/veya kendiliginden olusan imajinasyonlarda görebilirler.

2-Mekan içinde Durugörü:

Uzakta meydana gelen bir olayin yada yerlerin algilanmasidir. Normalde göremediginiz yerlerin binalarin içinde ne olup bittigini bilmektir.

3-Zaman içinde Durugörü:

Durugörünün en gelismis safhasidir.Kahinlerin yeteneklerinin oldugu safhadir. Bu safhada geçmiste olmus olaylari yada gelicekteki olaylari bir film seyredercesine izlemektir.

Simdi kendinizi bir test edin gözünüzü kapatin 10-15 saniye gözünüzün önünden geçen imajinasjonlar olup olmadigina dikkat edin.Eger varsa yeteneginiz size göz kirpiyor demektir eger yoksa bu yeteneginiz islemez durumdadir fakat açilabilir.Eger gözünüz kapaliyken istediginizi objeyi canlandirabiliyosaniz ilk safhadasiniz demektir yani basit durugörü.Ayrica durugörü yardimiyla insanlarin yaydiklari "Aura" adiyla bilinen manyetik alanlarida görebilirsiniz.

Sizde vizyonlar almak isterseniz, kristal bir küreye yada karanlikta parlayabilen bir seye ihtiyaciniz olucak. Tek tasli elmas yüzük isinize yarayabilir. Fakat kristal ürenize sizden baska kimse dokunmasin, onu siyah kadife kumasa sararak günes isigi almayan bir yerde saklayiniz. Burada yapacaginiz ilk sey kendinizi tamamen rahat bir pozisyona sokmak olucaktir. Aksamleyin odanizda gayet rahat bir sekilde oturunuz. Rahatsiz edilmeyeceginize emin olmalisiniz. Odaniz oldukça karanlik. Sadece kristal küreyi hayal meyal görebiliyorsunuz. Hatta kristal küre elinizde fakat göremiyorsunuz. Fakat onun orada oldugunu biliyorsunuz. Küreyegayet sakin bir sekilde bakiniz. Bir sey görecekmis gibi gayret ederek kendinizi sikmayiniz.

Küre sizden 10-15 cm uzakta olsun. Fakat sanki siz ona kilometrelerce öteden bakmaktasiniz. Yavas yavas kristal bulutlanacaktir. Beyaz blutlar... Küre yavas yavas kristal degilmis de, içi süt dolu cam kavanoz gibi görünmeye baslayacaktir. Kritik an buradadir. Sasirmayin, sarsilmayin ne oluyor diye bozuntuya vermeyin. Birçogu burada sükunetini koruyamaz ve sonuna ulasamaz.

Artik karsinizda kristal küre yada tek tasli yüzük yok. Sadece perdesi yeni açilmis bir sahne. Siz bu sahneye yukaridan bakiyorsunuz. Bu safhada bir düsme hissi duyabilirsiniz. Burada da sakin olun. Eger düsüyormus gibi sarsilirsaniz karsinizdakiler kaybolur. Farzedelimki bu safhayida sükunetle atlattiniz. çok yükseklerden dünyaya dogru yaklasmaktasiniz. Dünya asagida gittikçe büyümektedir. Ve siz belirli bir noktaya dogru gitmektesiniz. Kendini belkide tarihi bir sahnede bulacaksiniz.

Artik yerdesiniz. Bir savas sahnesi... Bir tank olanca hiziyla üzerinize geliyor. Tank sizi çignemez. Içinizden geçip gider daha dogrusu siz onun molekküleri arasindan geçip gidersiniz. Bundan korkmayiniz, iste vizyon alma buna denir. Pratiklerle bu hissinizi gelistirebilirsiniz ve istediginiz an geçmis de dahil olmak üzere, herhangi bir olayi görebilirsiniz.
Bu mesaj için Yönetici adlı kullanıcıya teşekkür eden:
berkan b (14 Nis 2013, 18:51)
Değerlendirme: 33.33%

Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den

KralBenim

Re: Durugörü Nedir? Durugörü Çeşitleri

Okunmamış mesaj gönderen KralBenim » 01 Oca 2010, 21:29

Çok güzel bilgiler , teşekkürler.
Sevmek başkadır, sevilmek bambaşka
Görmek başkadır, sarılmak bambaşka
Gülmek başkadır, ağlamak bambaşka
Yaşamamak başkadır ölmek bambaşka …

Kullanıcı avatarı
criminal_1994

Okunmamış mesaj gönderen criminal_1994 » 01 Oca 2010, 21:41

Kusura bakma ama bu konuda var dı ama silinmiş olabilir yinede teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 01 Oca 2010, 22:13

Seo güncellemeleri sırasında linkler değişiyor Google aramalarında çıkacak linkler eski ise çalışmayabilir.
Hz. Mevlana derki:

Mesnevi'den

teamsahs

Okunmamış mesaj gönderen teamsahs » 14 Oca 2010, 01:23

bu duruma din nasıl bir açıklama getiriyor? bilgisi olan warmı?

Kullanıcı avatarı
AloneDark

Okunmamış mesaj gönderen AloneDark » 05 Şub 2010, 10:08

Hz.Süleyman istediği yeri gözünün önünde bir ekran gibi izlediğini söylermiş.Yada medyumlar kristal küreye bakarak alınan görüntüler.Durugörüdür.Dinen sakıncası olduğunu sanmıyorum.Ben genelde geçmiş içinde durugörü ve şimdi zaman içinde durugörü yada kayıp eşyaları bulmak için durugörü yapıyorum.Biraz yorgunluk dışında başka zararını görmedim.Yorgunlukta pek zarar sayılmaz.
Ψ Psi

lınacak

Okunmamış mesaj gönderen lınacak » 05 Şub 2010, 18:48

güzel bilgi gerçekten cok güzel açıklanmış

lınacak

Okunmamış mesaj gönderen lınacak » 08 Şub 2010, 15:49

ya ben bunu gece denedim avizenn kıristal taşını kulladım (sonucta oda karanlıkta parlıyo ) bulut yerine ortalık kararıyo hep kararıyo fakat insan haliyle gözün kırpıyo ve gidyo geri acaba doğrumu yapıyorum kafama takıldı bide taşa kilometrelerce uzaktan bakma işi kafamı karıştırdı bunu gözümüz kapalı imajine mi etcez gözümüz açıkken mi bide xD bunu denedikten sonra bacaklarım buz kesiye ne alaka çözemedim xD noluuuur bi yardım edin be hacı :D

lınacak

Okunmamış mesaj gönderen lınacak » 18 Nis 2010, 13:14

DURUGÖRÜ

Küre sizden 10-15 cm uzakta olsun. Fakat sanki siz ona kilometrelerce öteden bakmaktasiniz. Yavas yavas kristal bulutlanacaktir. Beyaz blutlar... Küre yavas yavas kristal degilmis de, içi süt dolu cam kavanoz gibi görünmeye baslayacaktir. Kritik an buradadir. Sasirmayin, sarsilmayin ne oluyor diye bozuntuya vermeyin. Birçogu burada sükunetini koruyamaz ve sonuna ulasamaz.

ben buray ı yapamıyorum nedense bulutlanmıyo kristal nasıl yapcam ben yhaa :(

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 28 Nis 2010, 15:26

lınacak yazdı:ya ben bunu gece denedim avizenn kıristal taşını kulladım (sonucta oda karanlıkta parlıyo ) bulut yerine ortalık kararıyo hep kararıyo fakat insan haliyle gözün kırpıyo ve gidyo geri acaba doğrumu yapıyorum kafama takıldı bide taşa kilometrelerce uzaktan bakma işi kafamı karıştırdı bunu gözümüz kapalı imajine mi etcez gözümüz açıkken mi bide xD bunu denedikten sonra bacaklarım buz kesiye ne alaka çözemedim xD noluuuur bi yardım edin be hacı :D

İmajineler normalde gözü kapalı yapılır belli bir seviyeye gelindiğinde gözü kapaya gerek kalmaz. Şu an bu tarz çalışmalar yapmadığım için çok fazla ayrıntıya giremem ancak Duru Görü konusunda ilerlemek isteyen arkadaşlar mutlaka İmajine konusunu halletmeliler. Hatta cisim imajinesi, iç imajine ile birlikte Ters imajine yapmalılar. Yani günlük yaşantıyı tersten imajine etmek. Bu özellikle zihinsel mekanizmanın bilinçli bir şekilde kullanılabilmesinde çok etkili ve önemli bir yöntemdir.

Ayakların üşümesi kan dolaşımı ile ilgilidir. Eğer trans haline geçilmişse sıcaklık sonrası ortam soğuksa transla birlikte kan akışı da yavaşlayacağı için üşüme olması normaldir.
Hz. Mevlana derki:

Mesnevi'den