İnanç ve Düşünce Bileşimi Teknik(özgündür inşallah)

Moderatör: Bru-x

Forum kuralları
* Forumlarda T.C. Yasalarına aykırı konu açmak ve konulara yazmaz,
* Genel ahlaka aykırı yazılar yazmak, resim-video ve çeşitli medyalar eklemek,
* Küfür ve aşağılama içeren yazılar yazmak,
* Dil, Din, Irk ve Mezhep ayrımı yapmak, kışkırtmak veya bunlara zemin oluşturmak,
* Ahlaki, Tarihi, Örfi ve Kültürel yapımıza aykırı konu başlatmak, konularda yazmak ve yayınlamak,
* Hangi nedenle olursa olsun Siyasi konularda başlık açmak, açılmışsa başlık altına yazmak; başka bir konu altında Siyasi konulara girmek, Siyasi tartışmalar başlatmak, başka konuları Siyasi tartışma malzemesi haline getirmek;
Forum ortamının sıhhati açısından Yasaktır. Bu kurallara uymayanlar hiçbir uyarı verilmeksizin Forumdan Uzaklaştırılacaklardır
NaimtrFatihkul
Aldığı Beğeniler: 1 time

İnanç ve Düşünce Bileşimi Teknik(özgündür inşallah)

Okunmamış mesaj gönderen NaimtrFatihkul » 06 Mar 2010, 19:30

Temelde inanan kişilerin uygulayıp faydasını çokca görebileceği bir tekniktir. Tamamen bana aittir. Ben daha yeni keşfettim bende önce bulup yayan varsa da helal olsun.
Temeli Allah inancına dayanır. İlk önce inanılan kavram olan Allah'ın heryerde olması herşeyi görmesi bilmesi duyması vb. özellikleri düşünülür ve Allah'ın sonsuz kudret sahibi olması her an her yerde olması düşünülür. Ve bu düşünceden sonra O'nun sonsuz kudret ve enerjisinin her an her yerde tecelli edebileceği bir anlamda her yana yaygın olduğu ve bir nur misali etkin tecelli edebilme özelliği düşünülür. Ve düşünceye delil olarak müslümanlar bu enerjiyi iyiliklerine kullanır ve faydasını görürler beyinlerinde belli mantık grupları gelişir. Ta ki kafirlerde bu enerjiye olumsuz cevap verip Allah'ı görmedikleri ve bianlamda en büyük kötülüğü yaptıkları için bu enerjiden çok fazka istifade edeme. Bakın dikkatinizi çekiyorum şu ana kadar Allah'ın Rahim sıfatı(yani ahirette kullarına yardım etme mantığı) üzerinde duruyorum. Lakin Rahim sifatı sadece ahirete esas değil bu dünyada daha hoş yaşabilmek için insanlara da takdim edilen bir sıfattır ve Rahman sıfatı(dünyada kafir müslüman eşit olması ve çalışanın öğrenmesi ticaret savaş vb. durumlarda eşitlik) olsada Hakka güvenene yardım esirgenmez işte bu büyük merhamettir. Yani kafirler bu enerjiden uzak değillerdir enerji sadece havada değil uzayda dünyanın semasında yeraltında yer üstünde sizin içinizdeki her atomun zerresinde etkindir ve vardır aksi takdirde neden artı yükler ekisiyi çeker neden elektron o hızda döner neden maddeler etkileşir neden hücrede herkes ne yaptığından habersizken bir düzen oluşur ve canlılık sağlanır neden NaCl de birleşir de ayrılmaz ben bırakıyorum diyip ayrılsa Na dağları oluşsa yağmur yağınca dağda patlama olurdu neden gezegenler bir denge içinde!!!??? Hayvanlar ve bitkilerinde beli bir emire uyup hareket etiği taki müthiş bir düzen olduğu açık değil mi? Yani sonuç olarak bu enerjiyi her yerde hissedersiniz ve Allahın sıfatlarını öğrenerek Onu daha iyi tanırsınız. Ve Ona kul olup güvenirsiniz taki O heryerde yaygın olan enerjisiyle size yardım eder. Yani bundan sonra Ona güvenip O nun enerjisinden faydalanırsınız. Zerrenizin ener ji dolduğunu değil Zaten orda enerji olduğunu varlığı ben dikkat edip inanınca göstereceğini düşünün zerenizdeki enerjiyi hissedin hissetikçe güçlenin beyninize vücudunuza olan güveniniz artsın taki siz o bedene değil O'ndaki Allah enerjisine güvenin. Sıkıntılar sizi daha büyüklerine karşı zayıf düşüp ezilmekten korur. Sizi sabredip gelişmenin tadıyla tanıştırır. Ve Allah'a güvendim o bana yeter. O'ndan başka ilah yoktur ki ben O'na bağlanıp işimi Ona bıraktım O arşın azim Rabidir demeyi unutmayın İslamiyeti yaşamayı başlayın isterseniz ondan sonra genede siz bilirsiniz fazla kasmayın Farz sünnet iyidir. (Gerçe benim tam yaptığım söylenemez ama doğruyu yaptığım için değil doğru olduğu için söylerim Adalet)
Hadi çok konuştum saygı ve sevgilerimle...

Özür dilerim şu kısmı unutmuşum. Yararları:Öncelikle farkındalığınız artar(etrafınızdaki enerjiyi hissetmeye çalışma), yaşama enerjisi bulursunuz ve telekinezi vb. yapmak için gerekli enerjiyi özünüzde O'ndan gelen nefesde hissedersiniz son olarak yapmanız gereken şey O'ndan gelen enerjiden şüphe etmemektir. Başka bir şeye ihtiyacınız yok denebilir. Çünkü o enerji sizi çalışmaya da sabretmeye de irade göstermeye de teşvik eder. Öncelikle bu yazıyı yazarken denizin üstünden uçarak gelen bir zatın bir kafiri de alıp suda gitmeleri ve kafirin bi süre sonra batmaya başlamasıyla O kişinin kafirin elinden tutup imanı zayıf insan neden şüphelendin demesini ve o zatın zihin yapısını düşünmeye çalıştım.
Tekrar sevgi ve saygılarımla...
En son NaimtrFatihkul tarafından 07 Mar 2010, 16:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
netenes
Doğum Günü

Re: İnanç ve Düşünce Bileşimi Teknik(özgündür inşallah)

Okunmamış mesaj gönderen netenes » 07 Mar 2010, 02:18

Bu kadar yazdığın için teşekkür ederim.
Yürü hür maviliğin bittiği son hadde kadar,
İnsan alemde hayal ettiği müddetçe yaşar.

Yahya Kemal Beyatlı

Yoğunum bu aralar...

danger5

Re: İnanç ve Düşünce Bileşimi Teknik(özgündür inşallah)

Okunmamış mesaj gönderen danger5 » 07 Mar 2010, 12:32

Güzel yazı gerçekten teşekkürler.