Astralseyahat.Net Forum Kuralları

Forum Kurallarımız

Moderatör: Bru-x

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 8 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Astralseyahat.Net Forum Kuralları

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 04 Kas 2007, 17:08

Astralseyahat.Net Foruma Hoş Geldiniz.

1- Astralseyahat Forumlarımıza Hoş Geldiniz. Astralseyahat Forum AkreportalNet.com ve akreportalnet.com desteğinde İstekli Üye veya Üyeler tarafından oluşturulmuştur. akreportalnet.com linkinden yayınlanan forumlar Akreportal Üst Kurulu tarafından denetlenir. İç yönetim ve Yasal Sorumluluklar Akreportalnet.com’u ve Akrep Portal Üst Kurulunu Bağlamaz. Forum iç Yönetiminden, Konuların seçiminden, Konuların işleniş tarzından, üyelere karşı tutumdan birinci derecede Astralseyahat Forum Yetkilileri Sorumludur. Akrep Portal Net Üst Kurulu Gerekli Görüğünde veya Şikayet Bildirildiğinde veya Akrep Portal’ca bildirilen Kurallara Uyulmadığı Görüldüğünde Müdahale etme Hakkını her zaman saklı tutmaktadır.

2- Forum içerisinde karalayıcı, rencide edici, aşağılayıcı, küçük düşürücü, genel Ahlak kurallarına aykırı yazı veya sözler ile küfür içeren yazıları yazmak veya yayınına izin vermek yasaktır ve bundan birinci derecede yazan ve yazıyı bulunduğu bölümden kaldırmayan Moderatörler sorumludur.

3- Aynı konudaki yazıları birden fazla başlık altında işlemek veya yazmak;

4- Kes, kopyala, yapıştır tekniği ile alakasız yazılar yazmak veya ilgilisiz bölümlere konu açmak yasaktır.

5- Astralseyahat Forum kişilere özel bir forum değildir. Bu bağlamda Üyelerin;
- Forum’a özel yaşantılarını taşımaları,
- Başlıkları, forumları ve başlıkları şahsi çıkar ve menfeaatleri için kullanmaları ile başka üyelerle olan bağlarını, sorunlarını ve ilişkilerini yansıtmaları ve bu durumu sürekli hale getirmeleri,
- Üyeler arası sorunlara, tartışmalara, iftira veya doğruda olsa özel konuları açarak huzursuzluğa ve rencide edici durumlara neden olmaları,
- Neden oldukları rahatsızlık ve sorunları tekrar gündeme getirmeleri,
a-) Silinmişlerse yeni üyelikleriyle birlikte bu sorunları tekrar gündeme getirmeleri
b-) Eski kullanıcı adlarını ek yaparak tekrar kullanmaları,
- Forum ve Konular üzerinde herkesi rahatsız edecek laubali tavır ve tutum içerisine girmeleri,
Kesinlikle Yasaktır ve Gerektiğinde Forumdan Uzaklaştırılmalarında Geçerli Nedenler Olarak Sayılabilecektir.
-* Silindikten sonra başkaları tarafından bilinmeyen yanlış tutum ve davranışlarının geçmiş tarihli dahi olsa bildirilmeleri ve foruma tekrar üyeliklerinin tespiti Uzaklaştırılma ve Silinme nedeni Olarak Sayılabilecektir.

6- Yazılarınızı mutlaka doğru kategorilere yazınız, aksi taktirde modlarımız mesajı silebilir veya dogru kategoriye taşıyabilirler. Bu durumda herhangi bir hakka sahip değilsiniz.

7- Sorularınız Olduğunda Lütfen konu başlığını anlaşır şekilde ve ilgili yerlere yazınız. "YARDIM!!" "PROBLEM VAR!" "Acele et" veya "????!!!!" . tarzı başlıklar kullanmayınız.

8- Sorularınıza cevap yazılmassa sabırlı olunuz. Forumda, vardiya sistemi uygulanmıyor. Eğer konunuz altta kalmışsa mail yoluyla yardım isteyebilirsiniz.

9- Bölümlerle ilgili şikayetlerinizi ve dileklerinizi özel mesaj ile bölüm moderatörlerine veya yönetime bildiriniz.

10- Sorulan soruların cevaplarını siz bilimiyorsanız "Ben bilmiyom" , "Forumda arasana" , "Google de arasana" tarzı yanıtlar vermeyin. Sorunun cevabını biliyorsanız cevaplayın veya link yollayın. Cevabını bilmediğiniz mesajları ilgisizce cevaplamayın; fikriniz olmadığı konularda ilgisiz yazılar yazmayın.

11- Kendi yazdığınız yazılarda hata bulursanız "edit" (düzenle) fonksiyonunu kullanarak yazınızı düzeltebilirsiniz. veya ilgili bölümde yetkiniz yoksa Moderatorlardan bunu isteyebilirisiniz.

12- 18 yaş altı üyelerin tutumları ve kanuni sorumlulukları Forumu bağlamaz. Yaş uyarısı yapıldığı halde uyarının yapıldığı mesaj veya bölümlere giren üyelerin hukuki sorumlulukları kendilerine ve ailelerine aittir.

13- Herkes kendi yazısından sorumludur. Forumda sorumlu olmadığı veya görülmediği durumlarda; Yasalara ve genel ahlak kurallarına aykırı yazılardan Telekinezi Forum Net ve Yayıncı sorumlu tutulamaz.

14- Tüm üyeler TC kanunlarına, toplumun genel ahlakına ve hassas kişisel görüşlere saygılı olmak zorundadır. Uymayanlar gerektiği cezayı alacaktır. Telekinezi Forum Net kişilerin aykırı davranışlarından sorumlu tutulamaz. Kayıt sözleşmesini onaylayarak üye olan herkes kendi sorumluluklarını kabul etmiş sayılmaktadırlar. Yazılarından veya tutumlarından dolayı Hukuki sürece girecek üyeler bu kuralları okumuş sayılacaklarından herhangi bir hak talep etmeye haklarının olmadığını da peşinen bilmiş sayılacaklardır.

15- Telekinezi Forum Net sevgili bulmaya yönelik bir ortam değildir. Bu düşünceyle hareket edenler üyelerin şikayetleri dahilinde veya tespit edilmeleri durumunda herhangi bir uyarı yapılmaksızın üyelikten çıkarılacaklardır.

16- Burasının bir sanal ortam olduğunu unutmayınız. Uzun süreli samimiyet kurduğunuz üyeler dahi olsa özelinizi veya açık kimliğinizi diğer şahışlara açarken iyi düşününüz, bu şartlar içinde olabilecek kötü durumlardan Telekinezi Forum Net sorumlu tutulamaz.

17- Yönetim herkesi ve tüm yazıları takip edemeyeceğinden birinin veya birilerinin yanlış tutum ve davranışlarından dolayı Yönetim sorumlu tutulamaz ve Yönetimden hesap sorulamaz. Bu gibi durumlarda lütfen Yönetimi Bilgilendirmeyi tercih ediniz.

18- Telekinezi Forum Net üyesi olduğu halde; Forum dışında, Aynı Nick (Kullanıcı Adı) veya farklı Nick kullanarak Telekinezi Forum'ı karalayıcı, rencide edici, küçük düşürücü davranışlarda bulunmak, forumın sözcüsü gibi davranmak yasaktır. Bu durumu tespit edilen üyeler üyelikten çıkarılacaktır. Forum dışı yönetimi bağlamaz ve Telekinezi Forum doğabilecek karmaşadan mes'ul değildir.

19- Bu ortamda kimse kimseden üstün veya zeki değildir, farklı ve basitte olsa herkesin görüşü değerlidir.

20- Yazının bir kısmında veya tümünde büyük harf kullanmayı alışkanlık haline getirmeyiniz. Tamamı büyük harflerle yazmanın tüm forum ve forumlarda genel kurallar gereği yasak olduğunu unutmayınız.

21- Foruma üye olan herkes yukarıda yazılı kurallara uyacağını da Taahhüt etmiş ve kuralların gereği uygulandığında hiçbir hak talebinin olamayacağını peşinen kabullenmiş demektir.

22- Gerçekliğini videolarla ispatlamadığınız yeteneklerizi açıklamanız yasaktır. Gerçekliği tarafnızdan denenmemiş tekniklerinizi yazmanız yasaktır. Diğer içerik sağlayıcılardan kaynağı net bir şekilde belirtilmiş eserler getirilirse bu kurala dahil olmaz.. O zaman eser net bir şekilde yorumlanıp eleştirebilecektir..

Astralseyahat Forum Yönetimi
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den

Kilitli