Lüsid Rüyalar

Bilinçli rüya ve rüyada bilinçli hareket etme (Lucid Rüya)

Moderatörler: Bru-x, Astral

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Lüsid Rüyalar

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 17 Nis 2010, 19:03

Lüsid Rüyalar

Lüsid Rüya görmek demek; siz gece uykuda olduğunuz sırada rüya görürken rüya içerisinde, rüya gördüğünüzü farketmenizdir diyebiliriz.Bir çok insan bu yolla astral seyahate çıkmıştır en basitinden internette bu konuyla ilgilenen bir arkadaşım ilk kez bu yolla astral seyahate çıkmıştır.Astral Seyahat'e çıkma açısından kolay bir yoldur diyebiliriz fakat biraz alıştırma yapmanız gerekecektir.Çünkü genelde insanlar rüya görürken rüyada olduğunun farkında değil, aksine kendisini gerçek yaşamdaymış gibi sanır bu en büyük problemdir aslında. Rüyada olduğunuz farketmeye başladığınızda yani usta birer lüsid rüya görücü olduğunuzda istediğiniz an astral seyahate çıkabileceksiniz.Fakat bir çoğumuz kabus gördüğümüz sırada aslında o olayın bir rüya olduğunu farkederek uyanmışızdır sık sık kabus görenleriniz varsa bunun üzerinde çalışarak hem kabuslardan kurtululabilir hemde lüsid rüya görebilirler. Kabus gördüğümüz sırada birçoğumuz uyanmak isteriz fakat hem uyanamaz hemde bedenimizi kıpırdatamayız ve bir karabasan geldi sanırız bunun nedenini Ergun Candan Ruhsal Güçleri Geliştirme Teknikleri adlı kitabında şöyle açıklar "...Hatta bazen hareket etmek isteriz ama bir türlü edemeyiz sanki alimiz kolumuz bağlanmıştır... Bir güç bizi angellemektedir... Yani bedenimiz benliğimizi dinlememektedir. Bunu sebebi astral bedenimizin fiziksel bedenle olan irtibatının o anda zayıflamış olmasıdır. Halk arasında genellikle bu tür hareketsiz kalma durumlarına karabasan geldi insanı etkisiz bıraktı gibi yorumlar yapılmaktaysa da , bu olayların karabasanlarla falan hiç bir ilgisi ve alakası yoktur."

Lüsid rüyada amaç rüyada olduğunuzu farkedip rüyadan uyanmadan rüyaya devam etmektir. Böylece rüya sırasında uçabilme gibi insan üstü olayları gerçekleştirebilirsiniz. Lüsid rüyaları bir eğlence aracı olarak görmek yerine onu astral seyahat yapmaya giden bir basamak olarak görmek daha mantıklı olur sanırım. D. Scott ROGO Astral Seyahat Teknikleri adlı kitabında rüyada olduğunu farkederek nasıl astral seyahate çıktığını şu sözlerle anlatır "Bir gece uykuya çok yaklaşmış ve bütünüyle hipnagogik durumun içindeyken (yarı rüyada) bir yoldan aşşağı doğru çılgınca araba sürdüğümü gördüm. Bunun bir rüya olduğunun oldukça farkındaydım fakat aynı zamanda deneyim çok gerçekti ve arabayı kontrol altına alabilmek için savaşıyordum. Sonra aniden bir iç görü parıltısıyla arabayı çarparsam dahi bana hiçbirşey olmayacağını anladım Ve aynı anda eğer arabayı çarparsam bedenimden ayrılacağım sezgisi geldi. arabayı kasıtlı olarak yoldan çıkardım ve bir toprak birikintisinin içine daldım. Kendimi bedenimin tepesinde yüzer vaziyette bulduğum o an tüm benliğimi harika bir özgürlük duygusu sarmıştı." Yazarın yaşadığı olayın sebebi astral seyahat'in ölüm'ün kardeşi olmasından kaynaklanır. Ne demek bu? Bilinçli olarak astral seyahat yapanlar bedenlerinden ayrıldıklarında ne tür duygular yaşıyorlarsa ölüm anı geldiğinde de aynı duyguları yaşayacaklar yani siz öldüğünüzde sadece bedeninize tekrar dönmemek üzere ayrılacaksınız ve ait olduğunuz yere gideceksiniz hepsi bu. Dünya üzerinde birçok astral seyahat yapan kişiller aynı zamanda usta birer lüsid rüya görücülerdi. Eğer bu zamana kadar uzanarak yaptığınız çalışmalardan başarı elde edemediyseniz lüsid rüya görme çalışmaları sizin için daha yararlı ve kolay olucaktır.
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den

Kullanıcı avatarı
tes1907

Re: Lüsid Rüyalar

Okunmamış mesaj gönderen tes1907 » 23 Nis 2010, 20:41

Lusid rüya çok nadir görürüm ama gördüğümde uçmaya çalışsamda zollanıyorum... Bunu deniyeceğim...
"Asla vazgeçme ve hayallerini takip et " Bu bir avuç cesareti kalbine yerleştir. unutma yarına onunla varacaksın..!
Ruhmu saran alevle yükselmeliyim ancak. Dik başlı siyah köpek, beni bekliyor olacak..!

By T€$
Timuçin mre $en

Kullanıcı avatarı
kinetik_prens

Okunmamış mesaj gönderen kinetik_prens » 24 Nis 2010, 18:28

aslında basit bir şekilde açıklanırsa yani... :
rüyada oldugunu bilmek kontrol etmek vs. :D
bunu yapıyorum :D rüya görünce rüyamı kontrol ediyorm gerçekten :D

Kullanıcı avatarı
HİPerSPAce

Okunmamış mesaj gönderen HİPerSPAce » 24 Nis 2010, 19:35

tes1907 yazdı:Lusid rüya çok nadir görürüm ama gördüğümde uçmaya çalışsamda zollanıyorum... Bunu deniyeceğim...
Uçmak ve diğer şeyler çok basit.Ben hergün rüyalarımda ışınlanma yeteneğine sahibim mesela:)Daha güzel oluyor.Uçtuğumda oldu gerçekten çok güzel bir duygu uçmak.
HiPerSPAce

Kullanıcı avatarı
HydroKinetic

Okunmamış mesaj gönderen HydroKinetic » 11 May 2010, 18:42

ya ben bu şekilde çıkamıyorum astrala. her türlü çıkarım ama bunda çıkamıyorum!! :)
GÜL'DEN

Gülümsemek bizim büyümüz.;) Gülümsedik ve güçlendik! :)

YaMYaMtr

Okunmamış mesaj gönderen YaMYaMtr » 15 May 2011, 19:05

beyler ben rüyamda astrle çıktıgımı gördüm ne anlama gelir bi nalamı varmıdır çıkmışmışımmıdır :D nedir bi aydınlatabilirmisiniz ?? :D

Kullanıcı avatarı
aliyildiz_11

Okunmamış mesaj gönderen aliyildiz_11 » 16 May 2011, 16:00

Aynen biqün Lusid dünyada olduqumu farkettim AMA UYANAMADIM!

Lüsid rüyada olduğumun farkındaydım çünkü beni bir cadı kovalıyordu.Gözümü açmaya çalıştım ve açtım.Fakat o cadıyı hala gördüm.Demekki hala lüsid rüyadaydım.BUNU DA FARKETTİM AMA UYANAMADIM!
help :'((
Psi ball-psi pet-levitasyon-telepati amaçlarımdır.
Merhaba ben ali bu foruma 3 yıl once kaydolmustum :DD ne zekaymıs ki şifremi unutmamısım :DDD astral seyahate ugrasıyorum...

sanitarium
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Koç Burcu: 21 Mart-20 Nisan
Yaptı Beğeniler: 15 time

Okunmamış mesaj gönderen sanitarium » 08 Şub 2017, 18:51

abi kendime gerçeklik testi yapıyorum parmağı geçirme tekniği ama rüyada durup yapınca donup hareket edememeye başlıyorum bu gerçek bedende yapmaya mı çalışıyorum acaba tam bende anlamadım neden oluyo ?

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 10 Şub 2017, 13:32

Beyin devreye girince gerçekliği sorgular ve neyin gerçek neyin gerçek olmadığı göstermeye çalışır. Başlangıç evresinde bu çelişkilerin yaşanması normaldir. Bunu aşmak için pratik yapmaya devam edebilirsin, veya önce rüya içerisinde istediğin gibi hareket etmeyi ileri seviyelere taşıyabilirsin.
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den

sanitarium
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Koç Burcu: 21 Mart-20 Nisan
Yaptı Beğeniler: 15 time

Okunmamış mesaj gönderen sanitarium » 27 Şub 2017, 18:03

selamün aleyküm bir arkadaşım lücid rüya görmek istediğini söyledi bende anlattım tekniklerle falan işte elini geçirme gibi bana rüyada ellerini görmeiğini aöyledi hatta bazan kendini dışarda görüyomuş bi keresinde aigara içtiğini görmüş onda bile yokmuş elleri şimdi ona nasıl bi açıklama yapmalıyım ?