sonsuza kadar astralda KALMAK İSTEYEN

Astralseyahat ile ilgili sizden gelenler

Moderatörler: Bru-x, Astral

suskunkan

sonsuza kadar astralda KALMAK İSTEYEN

Okunmamış mesaj gönderen suskunkan » 23 Ağu 2012, 13:41

selam beyler söleyeceklerim size çılgınca gelebilir ama benim için gayet normal bişey zaten astrali gercekten yapmış biri bunu normal bulacaktır ben fiziksel bedeni öldürüp sonsuza kadar astral bedenle yasamak istiyorum LÜTFEN ALAY EDECEK OLANLAR YORUM YAPMASIN kendime benim düşüncemde olan birini arıyorum yorumlarınızı bekliyorum

Parapsikoloji
Yaptı Beğeniler: 1 time

Re: sonsuza kadar astralda KALMAK İSTEYEN

Okunmamış mesaj gönderen Parapsikoloji » 23 Ağu 2012, 21:20

Astral beden fiziki beden olmadan var olamaz.Fiziki beden ölürse astral beden de ölür ve geriye sadece ruh kalır.Ruh da mezarda kıyameti bekler.Sevabı yeterliyse dünyayı dolaşabilir yani dediğin kısmen olur.
Parapsikoloji'nin astral merakı.

magics21
Yaşadığınız İl: 15 Burdur
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 1 time

Okunmamış mesaj gönderen magics21 » 11 Haz 2013, 23:06

Parapsikoloji yazdı:Astral beden fiziki beden olmadan var olamaz.Fiziki beden ölürse astral beden de ölür ve geriye sadece ruh kalır.Ruh da mezarda kıyameti bekler.Sevabı yeterliyse dünyayı dolaşabilir yani dediğin kısmen olur.
güzel açıklamışısın

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 15 Haz 2013, 11:58

suskunkan yazdı:selam beyler söleyeceklerim size çılgınca gelebilir ama benim için gayet normal bişey zaten astrali gercekten yapmış biri bunu normal bulacaktır ben fiziksel bedeni öldürüp sonsuza kadar astral bedenle yasamak istiyorum LÜTFEN ALAY EDECEK OLANLAR YORUM YAPMASIN kendime benim düşüncemde olan birini arıyorum yorumlarınızı bekliyorum
Düşünce olarak orjinal ancak böyle bir şey olabilmesi için ilahi kanunlara uygun olması gerekir. İnsan 3. boyutta yaşayabilmesi için bedeniyle yaratılmıştır. Madde bedeni öldürüp te ruhla sonsuza kadar kadar kalma düşüncesi ilahi nizama ters bir durum. Öncelikle bilimsel olarak ta ispatlanmıştır ki evrenin de belli bir ömrü var ve sonsuza kadar yaşama diye bir şey bu alem için söz konusu değil. Kıyamete kadar denilse dahi iki bedenin normal şartlarda birbirlerinden cüz'i irade devreye sokularak birini öldürüp ayrı olması mümkün değil. Ruhu bu aleme (Boyut olarak) fizik beden bağlıyor bu bağın gerçek manada kopması da ancak kişinin ölümü ile mümkün olur.

Ancak bildiğimiz bir şey var Şehitler bedenleri olmadığı halde farklı bir boyutta belki öldüklerinin farkında bile olmadan yaşamaya devam ediyorlar. Demek ki mümkün ancak gene ilahi nizamlar çerçevesinde.
Hızır a.s'da aynı şekilde hala aramızda Allah'ın yeryüzünde insanlara yardımcı olmaları için görevlendirdiği daha niceleri vardır bilemeyiz.

Ancak şu açıdan bakılabilir. Böyle bir ilahi kanun varsa gene Allah'ın izni ile senin kastettiği şekilde kıyamete kadar bedensiz yaşam mümkün olabilir mi? Veya dünyaya imtihan için gönderilmiş bir insan bu bilimi elde edip te bunu gerçekleştirebilir mi? Bilimsel olarak ayrıntılı incelenmesi gerekir yalnız bu sadece maddesel bilimle de ilgili değil dini ilimler de incelenerek araştırmak gerekir.
Bu mesaj için Yönetici adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 3
rüya (19 Haz 2013, 20:41) • berkan b (09 Tem 2013, 11:07) • krebk (30 Ağu 2013, 15:28)
Değerlendirme: 100%

Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den

Kullanıcı avatarı
turab

Okunmamış mesaj gönderen turab » 25 Haz 2013, 23:09

ayrıca şuda var ki astral seyahat denilince insanlar tamamen ruhun ayrıldığını sanıyorlar hayır ruh vucüttan tamamen ayrılmaz arkadaşlar :)

Kullanıcı avatarı
RoLeX
Yaşadığınız İl: 41 Kocaeli
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Belirtmedi
Yaptı Beğeniler: 13 time
Aldığı Beğeniler: 7 time

Okunmamış mesaj gönderen RoLeX » 28 Haz 2013, 19:24

turab yazdı:ayrıca şuda var ki astral seyahat denilince insanlar tamamen ruhun ayrıldığını sanıyorlar hayır ruh vucüttan tamamen ayrılmaz arkadaşlar :)
Katılıyorum. Astral çalışan bir arkadaşım ilk başardığında bana, ben Son bir kez daha astrale çıkacam bedenimi terk edip sonsuza kadar astral de kalacam, demişti. Tabiki öyle birşey mümkün değil. (Bunu demesinin sebebi astral mekandaki aldığı o zevk ve huzurdan dolayı galiba. Çünkü bana anlata anlata bitirememişti . :)

Kübra:)
Yaşadığınız İl: 54 Sakarya
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Cinsiyetiniz: Kadın

Okunmamış mesaj gönderen Kübra:) » 25 Ağu 2013, 18:25

Arkadaşlar astral seyahat hiç yapmadım sabah yap diyorlar ve karanlık ortamda yap diyorlar karanlık olmasa olmaz mı?
ACEMİ ASTRALCİ

Kullanıcı avatarı
RoLeX
Yaşadığınız İl: 41 Kocaeli
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Belirtmedi
Yaptı Beğeniler: 13 time
Aldığı Beğeniler: 7 time

Okunmamış mesaj gönderen RoLeX » 25 Ağu 2013, 20:07

Kübra:) yazdı:Arkadaşlar astral seyahat hiç yapmadım sabah yap diyorlar ve karanlık ortamda yap diyorlar karanlık olmasa olmaz mı?
İstediğin her zaman yapabilirsin karanlık olsun sabah olsun vs demeleri sadece işi sadece biraz daha kolaylaştırmaktır.