Bu duru górú mú?

Moderatör: Bru-x

CrysthaL
Teşekkür etti: 0

Bu duru górú mú?

Okunmamış mesaj gönderen CrysthaL » 12 Ağu 2010, 18:48

Ben gozlerimi kapattigimda gozumun onune istedigim sahneyi getirebiliyorum aslinda gozum acikken bile beynimde o sahne canlaniyo o sahneyi cok net gorebiliyorum.Genelde sevdigim filmlerin en sevdigim sahnelerini gorebiliyorum.Yada gecmiste yasadigim biseyi gormek istiyorum gorebiliyorum.Ama gelecekle ilgili hic bisey gormedim daha birde duru górú gozumuzun acik olup olmamasini kontrol etmek icin Aum demek gerekiyordu sanirim onuda yaptim hicbi kasinti hissetmedim .Acaba bunlar duru górúmú ? Cevaplarsaniz sevinirim.Simdiden tesekkurler....

Kullanıcı avatarı
zaza54

Re: Bu duru górú mú?

Okunmamış mesaj gönderen zaza54 » 24 Ağu 2010, 06:50

durugörü beyninde canlandığın sahnenin sonradan olması dır
ASTRAL
group146423@groupsim.com ekleyin yardımcı olurlar...

CrysthaL

Okunmamış mesaj gönderen CrysthaL » 28 Ağu 2010, 01:38

Hmm anladim cok tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
fenomen

Okunmamış mesaj gönderen fenomen » 28 Ağu 2010, 12:42

bu kardesim sadece imajedir ve bide bir seye ne kadar cok bakarsan izlersen zaten gozunu kapatdiginda aklina gelir :)
Chi energy beginner.

CrysthaL

Okunmamış mesaj gönderen CrysthaL » 12 Eki 2010, 20:46

tesekkur ederim cevapladiginiz icin simdi daha ii anladim :)

memetorak47

Okunmamış mesaj gönderen memetorak47 » 11 Tem 2011, 20:41

ben gozlerimi kapatıyorum sonra bir olay dusunuyorum mesela deprem diyelim depremi dusunuyorum onumde isaretler olusuo (sifre ve ipucu gibi birsey heralde) sonra dusunuyorum konsantremi ona veriyorum canlı deprem gibi bir goruntu cıkıo aklımda kendim dusunmuyorum sadece izliyorum sonra uyuya kalmısım sabah uyanınca direk internete gidip arastırıyorum bole seyler cogunlukla gercek cıkıodu ilk gordugumde sasırıp kalmıstım aman allahım nasıl gercek olabilir ?? demistim artık nerdeyse istedigimi gorebiliyorum

indigo36

Okunmamış mesaj gönderen indigo36 » 17 Ağu 2012, 09:55

Bir arkadaş toplantısına yada iş toplantısına girmden bir süre önce o toplantıda neler konuşulacak çok detaylı duyup görüyoeum ve o an geldiğinde gerçekten de o anı tekrar yaşıyorum harfi harfine..Böylece toplantıyı istediğim gibi yönlendirip yada akışına bırakabiliyorum.

Bundan bir süre önce de yolda yürürken gözümün önünde zincirleme trafik kazası belirdi. Aradan 10 sn. geçti geçmedi zincirleme trafik kazası oldu. Herkes araçlarından çıktı ve birbirlerinin araçlarına baktılar. Can-mal kaybı yoktu sonra herkes tekrar araçlarına binip devam etti. Bunun gibi birkaç örnek daha var. Bunların hepsi gözüm açıkken oluyor ve birkaç sn. sürüyor. Bu duru görü müdür? Yoksa başka birşey midir?

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 16 kez
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 17 Ağu 2012, 11:28

memetorak47 yazdı:ben gozlerimi kapatıyorum sonra bir olay dusunuyorum mesela deprem diyelim depremi dusunuyorum onumde isaretler olusuo (sifre ve ipucu gibi birsey heralde) sonra dusunuyorum konsantremi ona veriyorum canlı deprem gibi bir goruntu cıkıo aklımda kendim dusunmuyorum sadece izliyorum sonra uyuya kalmısım sabah uyanınca direk internete gidip arastırıyorum bole seyler cogunlukla gercek cıkıodu ilk gordugumde sasırıp kalmıstım aman allahım nasıl gercek olabilir ?? demistim artık nerdeyse istedigimi gorebiliyorum

Gözlerin kapatılıp bir şeyler hayal edilerek görüntülenmesi imajinasyon yani bilinçli görüntüleme hayal kurma eski tabirle tahayyül etmedir. Ancak belli bir süre bu görüntüler serbest bırakılıp sadece izlenir yönlendirilmez ve müdahale edilmezse durugörü oluşabilir ancak hiçbir zaman kesin ve net bir şekilde "şu kısmı duru görü bu kısmı değildir" denilemez. Yaptığınız gözlem gibi gözlemler yaparak görüntülerin hangi evrelerde gerçekleştiğini ve gerçekleşme oranlarını not alarak istatistik oluşturursanız daha net bir şeyler söylenebilir.
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 16 kez
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 17 Ağu 2012, 11:30

indigo36 yazdı:Bir arkadaş toplantısına yada iş toplantısına girmden bir süre önce o toplantıda neler konuşulacak çok detaylı duyup görüyoeum ve o an geldiğinde gerçekten de o anı tekrar yaşıyorum harfi harfine..Böylece toplantıyı istediğim gibi yönlendirip yada akışına bırakabiliyorum.

Bundan bir süre önce de yolda yürürken gözümün önünde zincirleme trafik kazası belirdi. Aradan 10 sn. geçti geçmedi zincirleme trafik kazası oldu. Herkes araçlarından çıktı ve birbirlerinin araçlarına baktılar. Can-mal kaybı yoktu sonra herkes tekrar araçlarına binip devam etti. Bunun gibi birkaç örnek daha var. Bunların hepsi gözüm açıkken oluyor ve birkaç sn. sürüyor. Bu duru görü müdür? Yoksa başka birşey midir?
Evet anlattıklarınız durugörüye uyuyor. Eğer herhangi bir çalışma yapmamışsanız doğuştan veya sonradan yaşadığınız ciddi olaylar sonrası algınız açılmış olabilir. Duyma ve görme her zaman aynı anda olmayabiliyor ikisinin de olması güzel.
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den