duru görümü yoksa başka birşeymi?

Moderatör: Bru-x

Kullanıcı avatarı
alemadam

duru görümü yoksa başka birşeymi?

Okunmamış mesaj gönderen alemadam » 19 Haz 2012, 23:49

öncelikle aranıza katılmaktan mutluyum ilk mesajımı son 1 yıldır yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak atmak istedim,yaşadığım olay şu şekilde gelişiyor,yatakta uyurken uyanıyorum ve gözlerimi açıyorum ,gözlerimi açtığım anda ise yatak odasındaki objelerin üzerinde (dolaplar,komidin,hatta duvarlar) ın üzerine binmiş sarılmış başka objeler görüyorum bazısı örümcek ağları gibi veya eşyalara sarılmış sarmaşıklar gibi veya tuhaf yeşil veya başka renkli duvar kağıdı gibi şeyler veya havadan uçuşan anlamsız nesneler şeklinde, bunlar eskiden gözlerimi açtıktan sonra 3-4 sn içinde kayboluyorlardı ama son zamanlarda bu süre 10 sn ye ye kadar uzamaya başladı,bunlar beynimin bana bir oyunumu yoksa başka bir boyutu geçiçi olarak görmemi bilemiyorum,eskiden bu olay olunca tedirgin oluyordum etrafımda gördüklerimin bana zarar verebileceğini düşünüyordum ama daha sonra bu tedirginliğim geçti, herzaman olmuyor ama olduğunda artık bilinçli bir şekilde gördüklerimi gözlemlemeye çalışıyorum,tekrar bu tip birşey yaşarsam sizlerle paylaşırım,birde bilinçsiz bir durugörü yeteneğim ne yazıkki var ama kötü yönde sanırım ,çünkü ne zaman sevmediğim birşeyi veya insanı aklımda canlandırsam karşıma çıkıyor ve başıma dert oluyor,bunu onlarca değil yüzlerce kez denedim yüzde 99 garantili :) bunu olumluya nasıl çevirebilirim bilmiyorum ,artık düşünmekten korkar oldum bu yüzden ne yapacağımıda bilmiyorum,düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum

ebu

Re: duru görümü yoksa başka birşeymi?

Okunmamış mesaj gönderen ebu » 28 Haz 2012, 07:41

düşündüğün anda mı karşına çıkıyor? yada çıktı diyelim sana herhangi bir sözde yada davraışta ulunuyor mu? bulunmuyorsa bence boşver. ama benim tavsiyem biligsayardan yada bi dergiden dünyanın yada evrenin en güzel fotoğraflarını hergün yada sana kalmış, sürekli izle bak gör aklında hep onlar olsun ki sadece onları düşünesin

Kullanıcı avatarı
alemadam

Re: duru görümü yoksa başka birşeymi?

Okunmamış mesaj gönderen alemadam » 02 Tem 2012, 00:31

ebu yazdı:düşündüğün anda mı karşına çıkıyor? yada çıktı diyelim sana herhangi bir sözde yada davraışta ulunuyor mu? bulunmuyorsa bence boşver. ama benim tavsiyem biligsayardan yada bi dergiden dünyanın yada evrenin en güzel fotoğraflarını hergün yada sana kalmış, sürekli izle bak gör aklında hep onlar olsun ki sadece onları düşünesin

sevmediğim bir insanı düşünüyorum ve birgün sonra o adam karşımda ve elbette o kişi ile tartışıyorum, başıma gelebilecek kötü şeyleri hissediyorum, bu yüzden işimle alakalıda çok sorun yaşıyorum,gıcık bir müşteri geliyor bir malzeme ısmarlıyor,bunun işi normal gitmez diyorum içimden ve korku filmi başlıyor,normalinde 1 günde gelen sipariş, 1 haftada zor geliyor veya kargoda kayboluyor vb şeyler,ben adamla papaz oluyorum :),ne var bunda arada sırada olur diyeceksiniz ama ben bunun kime denk geleceğini veya nezaman denk geleceğini yüzde 90 doğrulukta hissedebiliyorum,hatta girdiğim sınavlarda kaç dersten geçip kaçından kalacağımı bile hissediyorum oysa gidip sonuçları filan kontrol etmiyorum,veya kaç doğrum kaç yanlışım var onları bile bilmiyorum,genelde iyi düşünmeye çalışıyorum ama anlık aklıma gelmesi yetiyor