Astral Seyahat ile ilgili sorularım

Astralseyahat (Beden dışı yolculuk) hakkında yaşadığınız veya yaşayacağınız sorunlar ve çözümleri

Moderatörler: Bru-x, Astral

Exarpp
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Yengeç Burcu: 23 Haziran-22 Temmuz
Cinsiyetiniz: Erkek
Aldığı Beğeniler: 1 time

Astral Seyahat ile ilgili sorularım

Okunmamış mesaj gönderen Exarpp » 13 Eyl 2017, 20:17

Merhaba dostlar. Sizlere sorularım olacak (yapabilenler için.)

1- Kaç (ayda,haftada,yılda) astrali başardınız ?

2-Astral Seyahat nasıl bir his ? yani yaptığımız zaman gerçek hayat size güzel geliyor mu ? Yoksa gözünüzde değeri azalıyor mu ?

3-İnternette ve çeşitli sitelerde Astralde yazı veya metin tarzı şeyleri okuyamayız yazıyordu. Bu doğru mu ?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Re: Astral Seyahat ile ilgili sorularım

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 13 Eyl 2017, 20:47

1- Bu konuda bir çetele tutmadım, doğuştan gelen ilgiden dolayı hipnozla başlayan süreç sonunda astral seyahatle tanıştım. Orta okul sonlarında başlayıp halen devam eden bir süreç bu. Astral seyahat konusuna lise yıllarında üniversiteye hazırlık döneminde başladım. Konuya tam olarak eğildiğimde Meditasyon (Budistlerin yaptığı meditasyon değil, nefes egzersizleri ile derin trans) konusunda oldukça ilerlemiştim. Oto hipnoz çalışmaları ile irade, enerji akışları, kontrol mekanizmaları üzerinde durdum. Zemin hazır olduğu için sadece Astral seyahat çalışmalarına başladığımda bilinçli rüya evresinin ardından ilk çıkışımı yaşadım. İlk çıkış için geçen süre belki aylarla ifade edilmeyebilir net hatırlamıyorum.

2- Sırtındaki ağır yükle km'lerce yürüdükten sonra o yükü sırtından atıp yaşadığın hafifliğin en güzeli. Sıcaktan bunaldığım anda serin sulara girmek gibi. Yaşamadan tarif edilemeyecek bir durum.

3- Yazı okuma konusunu denemediğim için bir şey diyemem. Ancak gerçek bir çıkış yaşandığında görüntülenmeme diye bir şey söz konusu olamaz. Astral seyahatin aşamaları vardır http://www.parapsikoloji.net/astral-seyahat-nedir/ linkinde ilgili bölümde bunu üç maddede ele aldım. Eğer alt kademede ise beyin gerçeklik duygusunu kaybetmemek için "göremediği ve olmadığı bir şeyi okuyamacak, okumak istendiğinde de sadece olmayanı bulanık görecektir" Hipnoz altında da aynı durumlar yaşanıyor. Eğer bilinçaltında konuyla ilgili veri varsa beyin herşeyi görüntüler ancak veri olmadığında "çok bulanık okuyamıyorum" cevabı sıklıkla alınır.
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den