Astral seyahat mi yaşadım?

Astralseyahat (Beden dışı yolculuk) hakkında yaşadığınız veya yaşayacağınız sorunlar ve çözümleri

Moderatörler: Bru-x, Astral

Kullanıcı avatarı
MadameBourjois
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Oğlak Burcu: 22 Aralık-21 Ocak
Cinsiyetiniz: Kadın
Yaptı Beğeniler: 1 time

Astral seyahat mi yaşadım?

Okunmamış mesaj gönderen MadameBourjois » 12 Oca 2015, 15:22

Daha önce de belirtmiştim parapsikoloji hakkında birçok araştırma yaptım fakat sadece telekineziyle ilgileniyorum, mevcut çalışmalarımın hepsi de telekinezi ile ilgiliydi. Fakat yine burada anlattığım rüyamda bir şekilde durugörü yaparak kayıp olan eşyamı bulduğum olaydan sonra astral seyahat, lucid dream vs araştırmaya başladım. Ama sadece araştırma. 'Hadi ben şunu bir deneyeyim, yapmaya çalışayım, yapmayı çok istiyorum' gibi bir durum olmadı bende.
Sanırım biraz korktuğum ve tedirgin olduğum için kafama takıldı ve başarmak üzere oldum. Daha doğrusu başarmak üzere miydim bunu size soruyorum. Başımdan geçeni anlatayım hemen..
Burda astral seyahat hakkında çok şey okudum. Bazılarınızın tecrübelerini de okudum. Korkan biri değilimdir, ama bir yazıda astral bedenin gerçek bedenden çıktığını bir şekilde görebilirmişiz diye okudum. Kendime ait bir parçanın daha doğrusu, henüz keşfedemediğim bedenimin uykumda benden çıkıp gittiği düşüncesi beni gerçekten korkuttu. Gece yatağıma girince bir yandan kendimi korkmuyorum diye teselli etme çalışırken bir yandan da ne yalan söyleyeyim korkudan uyumamaya çalışıyordum. Ama o kadar yorgunum ki gözlerim artık kapanıyor. Kendimi uyanık tutmak için içimden şarkı söylüyorum, komik anılarımı aklımdan geçiriyorum, arada bir tırnaklarımla elimi çizmeye çalışıyorum.. Bir an geldi öyle bir uyku bastırdı ki 'artık yeter yorgunluktan dayanamıyorum uyumam lazım' dedim ve bir an dalar gibi oldum. Ama içimde öyle bir his vardı ki; sanki bir yanım korkudan uyumamaya çalışsa da diğer yanım bir an önce uyumamı bekliyor gibi. Komik bir örnek olacak ama, hani kızlar gizlice dışarı çıkmak için ailesinin uyumasını veya evden gitmesini bekler ya, onlar gittikten sonra da hemen evden kaçıp gezmeye giderler, aynı öyle bir his, heves vardı içimde. Bunu çok net hissettim ben. Ve o an daldım sanırım. Bir anlık uykuya yenik düştüm. Hafifleme hatta hafif bir serinlik mi desem üstümde bir serinlik hissettim ve korkup kendime geldim. Kendime geldiğim anda biri sanki beynimi tam çıkarmışken, uyandığım için geri kafama fırlatmış gibi oldum. Kafamın içinde daha önce hiç duymadığım bir uğultu oluştu birkaç dakika boyunca. Kulaklarım bile hafif çınlıyordu. Ben tabi iyice korktum ama uykumun dayanılmaz noktalarına gelmiştim dayanamıyordum. İçimden 'hayır istemiyorum, başıma bu gelmesin lütfen' diyordum. Kendimi uykudan uzak tutmaya çalıştığım kısa bir süre da geçtikten sonra ben yine dalacak gibi oldum. Kendimi tırmalayamıyordum bile gerçekten yorgunum ve uykum var. O an bir daha uykuya yenik düştüm ve anlık bir şekilde kafam yastığa düştü, ben tekrar daldım. İşte bu sırada kendimi dışardan gördüm. Yattığımı gördüm 'napıyorum ben' deyip tekrar uyandım. Uyandığımda kalbim dahil kalbime yakın olan ne kadar organ varsa tüm üst bedenim titriyodu. Bu titreme üşümek gibi değildi, korkmak gibi değildi. Sanki deprem oldu içimde, ben böyle bir titreme yaşadım. Bu titreme daha uzun sürdü. Yani eğer kafamdaki uğultu 5 dakika sürdüyse, titreme 10 dakika sürmüştür, öyle söyleyeyim. Sonuç olarak bir daha uyumadım kafamı dağıtmak için televizyonu açtım. Zaten sonra da okul için hazırlanmaya başladım ve ilk finalime böyle yorgun, berbat bir halde girdim.. :(

Sizce ilk astral seyahat tecrübemi yaşadım mı, ya da yaşamak üzere mi oldum? Bana yaptığı etkileri normal miydi size de oldu mu bunlar? Daha kötü etkileri ve zararları varsa anlatabilir misiniz?
Gözün görmediği şey yok olmaz, yalnızca saydamlaşır.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Re: Astral seyahat mi yaşadım?

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 12 Oca 2015, 19:50

Tam anlamıyla bir astral seyahat miydi net cevap vermek zor ancak normalde uzun bir süreç sonunda gelinen noktaya gelmişsiniz. Bunda o an hakim olan psikolojiniz etkili olmuştur büyük ihtimalle.
Yaşadığınız uykuya dalış esnasında yapılan çıkışların belirtilerine benziyor. Normalde insan uykuya dalış anını hatırlamaz ancak o an psikolojik etki veya dış uyaranların etkisi ile bilinç bir an açık kalırsa veya o süreci izlerse istemsiz de olsa çıkış sürecini izler bu çıkış belli bir sürecin sonunda değilde ani olduğu için kişi bunun etkisini çok derinden yaşar. Ani uyanışlar normal uyanışlar gibi olmayacaktır. İrkilme ve korku ile ortaya çıkan uyanışlarda enerji bedenin (ruh) bedene yerleşme aracın itilerek çalıştırılmasına benzer. Araç çalışır ama büyük bir sarsıntı ile çalışır.

Sonuç olarak bir tecrübe yaşadınız mı? Evet. Ancak istem dışı olduğu için sonuçları da istenildiği gibi olmayacaktır.
Etkiler normal mi? Evet bu gibi durumlarda genelde yaşadıklarını olur hatta bilinçli ilk çıkışlarda da genelde kişi bilmediği bir boyutta ilk tecrübesinde korktuğu için ani geri çekilme olur. Benim en çok zevk aldığım durum diyebilirim çünkü bu esnada madde ve mana tüm bedenini hücrelerinize kadar o korkunç enerji ile hissedersiniz. Bu gibi durumlar istemli yaşandığında veya belli bir çalışma süreci sonunda yaşandığında kişiye "çok yakınım az kaldı" dedirtir.
Daha kötü etkileri ve zararlar var mı? Günü yorgun ve gergin geçirebilirsiniz eğer kalp sorununuz varsa dikkatli olmak zorundasınız.. Veya epilepsi varsa uzak durmalısınız tetikleme olabilir.
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den

Kullanıcı avatarı
MadameBourjois
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Oğlak Burcu: 22 Aralık-21 Ocak
Cinsiyetiniz: Kadın
Yaptı Beğeniler: 1 time

Okunmamış mesaj gönderen MadameBourjois » 12 Oca 2015, 22:59

Cevabınız için teşekkür ederim, çok faydalı bilgiler verdiniz. Çok şükür öyle rahatsızlıklarım yok. Peki ben hem durugörü hem de astral seyahat üzerine yoğunlaşmak istiyorum artık. Özellikle de astral seyahat. Bana önerebileceğiniz bir şeyler varsa öğrenmeyi çok isterim. Ayrıca sorun olmazsa sizin de astral seyahat hakkındaki tecrübelerinizi öğrenmeyi çok isterim. Hem benim için hem de benim gibi yeni başlayanlar için faydalı olur diye tahmin ediyorum.
Gözün görmediği şey yok olmaz, yalnızca saydamlaşır.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 63 time
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 16 Oca 2015, 22:04

Rica ederim.

Eğer gerçekten sağlam temeller üzerine ilerlemek isterseniz herkese önerdiğim
* Oto hipnoz (Tüm zihin ve beden kontrollü çalışmalar için)
* İmajinasyon (Durugörü, Astral seyahat, Telekinezi, Telepati çalışmalarında)
* Meditasyon (Budistler gibi yapmayınız telekinezi.com sitesinde nasıl olması gerektiğini anlatmıştım) (Derinleşmek, konsantrasyon ve madde planın ayrılmak için)

Konularını öğrenmenizdir.
Bu mesaj için Yönetici adlı kullanıcıya teşekkür eden:
MadameBourjois (16 Oca 2015, 22:14)
Değerlendirme: 33.33%

Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den