Astral seyahat türleri

Astral seyahat beden dışı yolculuk hakkında makaleler

Moderatörler: Bru-x, Astral

Kullanıcı avatarı
Tayyi Mekan
Yaşadığınız İl: 5 Amasya
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 0

Astral seyahat türleri

Okunmamış mesaj gönderen Tayyi Mekan » 03 May 2018, 23:38

Resim

Astral seyahat türleri

Astral kısaca üç ana başlık altında incelenebilir.

1- Bilinç altı astral seyahat

İlk evre hemen herkesin yapabildiği evredir. Büyük kısmı bilinçaltı ile ilgilidir. Hayal ile gerçek arasındadır. Ne kadar gerçek ne kadarı yanılsama olduğu tam olarak bilinemez. "yap" desen yapamaz, "gör" desen göremez, "bul" desen bulamaz. Olması kişiye bağlı değildir. Genelde rüyalarını hatırlayanların bilinçli veya bilinçsiz yaptıkları seyahat türüdür.

2- Ruhsal astral seyahat

Astral seyahat ile uzun süre uğraşanlar bu evrede istedikleri zaman beden dışına çıkıp seyahat yapabilirler. Ancak bu aşama bedenin madde ile olan bağının büyük kısmının ortadan kaldırılmasına ve egonun arka plana atılması ile mümkün olabilir. Kabiliyete göre istediğini an istediği yere gidebilir. Ama yanılma her zaman mümkündür.

3- Fiziki astral seyahat

Bu evre herkesin harcı değildir. Daha doğrusu o evreye ulaşabilmek için çok fazla fedakarlık yapıp, uzun süre çaba sarfetmek gerekir. Madde dünya ile ruh dünyanın farkına varan, Ruhsal yaşamı öncelikle hale gelmiş insanlarda mümkün olabilir. Tayyi mekan olarak ta bilinir. Yani insan hem fiziki bedeni hem de ruhsal bedeni ile başka yerlere gidebilir, aynı anda birden fazla yerde bulunabilir. Başkalarının bedenini kontrol edebilir.

Ayrıntılar için: Astral seyahat çeşitleri

JavidManafov59
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı
Yaşadığınız İl: 59 Tekirdağ
Burcunuz: Koç Burcu: 21 Mart-20 Nisan
Teşekkür etti: 0

Re: Astral seyahat türleri

Okunmamış mesaj gönderen JavidManafov59 » 23 May 2018, 22:09

Merhaba ben Astral seyahat ile ilgili bir kaç tatsız anılarım var(tam olarak astral seyahatmı onuda bilmiyorum) Size ilk önce olayların başladığı vakti anlatayım böyle bilmiyorum ama bazen gece saat 4 arası filan sanki beni kimse yıpratıyor gögüsümden sanki bir şeyler çıkaracakcasana tutuyorlar... Bu böyle böyle devam etti bende sonda gece yatmadan önce dualar filan okuyup uyuyordum bir az geçmişdi ama bazende rüyada koktuğum vakit özellikle ayetel kürsi okuyamıyorum tekrar başıma bunlar geliyor ve elimi filanda tutuyorlar neyse artık yavaş yavaş zorda olsa elimi kıpırdıyor yumruk filan ata biliyorumm..Dün gece uyuyordum yine başıma böyle bir şey geldi ama bu sefer daha güclüydüm(artık uyumadanda önce kendi kendime düşünüyorum birde böyle bir şey olsa gezmeğe çalışacağım) kendimi yatakdan yuvarlayıp yere yıkıldım ama sanki bir bağ beni yeniden yatağa kadırdı ben yeniden denedim bu sefer başardım çok zor adımllar atıyordum bağın ne kadar küvvetli olduğunu bilmek için zıpladım ve beni çok geri attı geri baktığımda ise gördüğüm işıklı bir kabloydu. Ondan sonra korktum ve uyandım ve uyandığımda da sanki o zorluğu gerçekte çekmiş kimi yorğun ve terliydim...Bunlar ne anlama geliyor artık rahatsız ediyor beni......

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Teşekkür etti: 18 kez
İletişim:

Re: Astral seyahat türleri

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 03 Haz 2018, 00:15

Şu linke bakar mısın Karabasan Nedir Nasıl Oluşur?
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den