Astral Seyahete Çıkış İçin Bilinmesi Gerekenler

Astral seyahat nedir? Astral seyahat nasıl yapılır? Astral seyahat teknikleri ve Astral seyahat hakkında bilmek istedikleriniz. Beden dışı yolculuk ile ilgili derleme yazılar.

Moderatörler: Bru-x, Astral

Forum kuralları
Kaynak belirtilmeden eklenen tüm yazılardan ekleyen sorumludur.
Alıntı Yapılmadan Eklenen Tüm Yazılar Silinecektir.
Kullanıcı avatarı
Dogukan Pekmezci
Mesajlar: 279
Kayıt: 28 Mar 2011, 15:29
Konum: samanyolu / Dünya / Türkiye / Bursa

Astral Seyahete Çıkış İçin Bilinmesi Gerekenler

Okunmamış mesaj gönderen Dogukan Pekmezci » 02 Nis 2011, 20:39

Astral Seyahatin Mantığı

Burada yeni gelen arkadaşlar için ve mesajların çokluğu nedeniyle hangilerine bakacağını şaşıranlar için en baştan özet olarak Astral Seyahati tekrar anlatma gereği duydum.Forumumuzda astral seyahati yazılarımızıdan ve paylaşımlarımızdan sonra başarabilenlerin olması beni ayrıca keyiflendirdi.

Astral Seyahat uykunun bilinçli yapılmış halidir.Uyumaktan teorik olarka hiçbir farkı yoktur.Bu yüzden geri dönememe gibi bir ihtimalde ortadan kalkar.Tıpkı her gece yatmadan önce ya yarın sabah uyanamazsam demediğimiz gibi Astraldede geri dönemezsem diyemeyiz.Aslında her gece hepimiz astrali yapıyoruz ama bilinçsiz olduğumuz için hatırlamıyoruz.Amacımız bilinçli olarak yapmak ve yaşadığımız şeyleri hatırlamak.

Rüya , Lusid Rüya ve Astral Seyahat ayrımınada kısaca değinecek olursak, rüyanın oluşma sebebi aslında bizim tam olarak dinlenmemiz için bedenimizin bize yaptığı bir oyundur.İnsanlar uyumak zorundadırlar.Çünkü dinlenmeye ihtiyaçları vardır.Eğer uyumazsak psiklojimiz bozulur ve hastalanırız.Uyumadan önce yatağa uzanırız yorulduk deriz.Bazen yatağın içinde bir türlü uyuyamayız sağa döneriz sola döneriz ama uyuyamayız.Uyuyamamızın sebebi birşeyler düşünmemiz ve kafamıza birşeylerin takılmasıdır aslında.Bilinçaltımızda o gün yaşadığımız şeylerin etkisi hala devam etmektedir.Beynimizde bizim aralıksız olarak uyuyabilmemiz biçin ve uykumuzun bölünmemesi için bize rüyalar gösterir.Bu rüyalar olmasa belki biz defalarca uyanabiiliriz ve sağlıksız oluruz.Lusid rüyalar da standart rüyalardan farklı olarak bilinçaltımıza yerleşmiş olan o günkü düşüncelerimizin yada son zamanlardaki yaşadıklarımızın diyelim rüyamızda adeta senaryolandırılmış halidir.Fakat bu senaryoyu siz yazmamışınızdır.Ama film sizin filminizdir bunu anlarsınız.Bunun sebebi beynin bağımsız olarakta bir düşünebilme kabiliyeti olmasıdır.Bu ince noktadan yola çıkarak şizofreni hastalığının mantığı bulunmuştur.Fight Club filmini bir çoğumuz izlemişizdir ve ordaki şizofrenik vaka tam olarak bizim lusid rüyalarımızda bize beynimizin yaptığı şeyin sürekli gerçekleşmesi durumudur.Lusid rüyalarda bu senaryoyu farkedip müdahele edebilirsek enaryoyu yönlendirebiliriz ve astral seyahate geçişi sağlayabiliriz.

Astral seyahate çıkabilmek için başka bir şeye odaklanmış olmak gerekmektedir.Tıpkı beynimizin bizi gece uyumadan önce uyanmayalım diye rüyaya odaklandırması gibi.Bunu sağlayabilmenin en güzel yoluda sırt üstü bir pozisyonda yatağa uzandığımızda gözlerimizi kapattığımızda bir hayal kurmamız ve beynimizin bize az sonra uyduracak olduğu senaryonun yazarlığını beynimize kaptırmamamız olabilir.Uzandık , gözlerimizi kapattık ama uyumuyoruz hatta uykumuzda yok belkide yeni uyandık.İnsan beyni sırt üstü yatınca ve gözlerimizi kapatınca bizim uyuyacağımızı düşünür ve rüyaya hazırlar kendini.Halbuki bizim uykumuz yoktur.Onu aslında bi nevi kandırırız.İşte bu kandırmaları belirli bir sistem içerisinde gerçekleştirince ruhumuzun kontrolü onu bedenimizin 20 cm kadar üzerinde sabit tutan beynimizden bize geçer ve artık ruhumuz serbest kalmıştır.

Bu esnada alakasız şeyler düşünürsek başka şeylere odaklanırsak örneğin yaz gelmiş deniz kenarındayız tatildeyiz eğleniyoruz .. gibi yani senaryoyu biz yazarsak beynimiz yerine ruhun kontolonü biz ele geçiriyoruz ve karnımızda bir gıdıklanma dürtüsüyle çıkış gerçekleşiyor.

Bu bağlamda teknikler bölümünde yazdığımız diğer yazılarıda değerlendirerek astral seyahat denemelerinizde daha mantıklı ve bilinçli olacağınıza inanıyorum.Herkese başarılar..
Astral Profosörü.

Why So serious?


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astralseyahat hakkında genel derleme yazılar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir