AstraLde Sık SoruLan SoruLar Ve CevapLarı

Astral seyahat nedir? Astral seyahat nasıl yapılır? Astral seyahat teknikleri ve Astral seyahat hakkında bilmek istedikleriniz. Beden dışı yolculuk ile ilgili derleme yazılar.

Moderatörler: Bru-x, Astral

Forum kuralları
Kaynak belirtilmeden eklenen tüm yazılardan ekleyen sorumludur.
Alıntı Yapılmadan Eklenen Tüm Yazılar Silinecektir.
Kullanıcı avatarı
Diablo11
Mesajlar: 45
Kayıt: 09 Haz 2009, 13:09
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

AstraLde Sık SoruLan SoruLar Ve CevapLarı

Okunmamış mesaj gönderen Diablo11 » 15 Oca 2010, 19:15

Astral Seyahat Sık Sorulanlar (Soru Cevap)

1)Astral Seyahate çıkınca başka varlıklar bize zarar verirmi?* Hayır vermez.Astral boyut denemelerinde varlıklarlarla iletişim kurulabilmektedir.Buda uzun bir zaman ve yüzlerce deneyim gerektirir.Bu sebeple yeni başlayanlarda bu tür durumlar yaşanmaz.Sebebi ise diğer varlıklar başka bir yerde yaşamaktadırlar.


2)Astral seyahat tehlikelimidir,geri dönemeyebilirmiyiz?


* Astral seyahat uyumakla aynı şeydir.Uyumak ne kadar tehlikeliyse astral seyahatte o kadar tehlikelidir.Siz gece yatarken ya yarın uyanamazsam demiyorsanız astral seyahatten ya geri gelemezsem de diyemezsiniz.


3)Kalp atışlarım çok hızlanıyor ve dengesizleşiyor ne yapmalıyım?


* Bu durum çok heyecanlandığınızı gösterir.Astral seyahate çıkmayı denemeden önce uzandığınızda yavaşlamalı nefesinizi yavaşlatmalı 2-3 dakika kadar sakinleşmelisiniz. Önce meditasyon yapmalısınız ve ayrılma hissini öğrenmelisiniz.Astral seyahat denemelerinde ise lokal çıkışlar yaparak başlamalsı sonra ayrılmalısınız.


4)Alnımda bir gelirme ve burnumda gıdıklanmalar oluyor ne anlama geliyor bunlar?* Bunlar ayrılmanın başladığının habercileridir.Doğru yolda olduğunuzu gösterir.Ama işte bu durumlara tepkisiz kalamadığınız ve düşündüğünüz için dikkatiniz dağılır ve çıkış için zaman kaybedersiniz


5)Astral seyahati herkes yapabilirmi?Yaş önemlimidir?


* Evet herkes yapabilir.Her insanda potansiyel olan bir özelliktir.Yaş önemli değildir.İnsanüstü bir özellik filan değildir çok basittir.


6)Lusid Rüya nedir Astral seyahatten Farkı nedir?

* Lusid rüya adı üstünde bir rüyadır.Fakat çok gerçekçi rüyalardır.Genellikle sizin yazmadığınız bilinçaltı tarafından yazılan bir senaryo vardır ve siz başrolde oynarsınız.Lusid Rüyalarda görüntüler çok nettir detaylar belirgindir.Hayatınızda hiç görmediğiniz samimi arkadaşlarınız olabilir.Duyguları çok yoğun yaşarsınız.Biriyle öpüşüyorsanız gerçekten o hissi tadarsınız.Yüzüyorsanız gerçekten yüzme hissini yaşarsınız.Gerçekten araba sürebilirsiniz.Araba sürmeyi bilmeseniz bile sürebilirsiniz.

Bir çok ünlü yönetmenin filmlerinin senaryolarını bu şekilde yaptığı bilinmektedir.Bütün rüyalar gibi lusid rüyalarda bilinçaltımızın yani eskiden yaşadığımız ve etkilendiğimiz olayların ürünüdür.Fakat astral seyahat bilinaçltı değildir gerçektir.Astral seyahat şimdiki hayatınızın aynısıdır.Aynı zamanda aynı yerleri görürsünüz.uçabilir ve düşünce hızıyla ışınlanabilirsiniz.Lusid rüyalarda gerçek olmayan yerleri görürsünüz


7)Astral seyahatte görüntü nasıldır çıkınca nasıl şeyler oluyor?


*Astral seyahatte görüntüler naha net ve parlaktır.Bazı renkler farklı görünebilir.Bunun sebebi imajinasyondur.Bazı yerleri biraz farklı görebilirsiniz.Açı ve bakışaçısı değişik olabilir.Örneğin odanızın her yerine sanki odanızın tam ortasına yerleştirilmiş bir kameradan bakıyor gibi görebilirsiniz.Işıklar daha parlak görünür.Kendinizi imajinasyonla görebilirsiniz.Ayaklarınıza baktığınızda ayaklarınızın olmadığını görürsünüz.Aynaya baktığınızda kendinizi mum alevinin büyük şekli gibi ışık hüzmesi şeklinde görürsünüz. Bunların hiçbiri gerçek görüntünüz değildir.Hayal gücünüz o görüntüleri size gösteriyordur. Çünkü insan beyni belirli frekansın dışındaki görüntüleri göremez.Öyle olsaydu radyo dalgalarınıda görebilirdik.


8)Astral seyahatte bir başkasıyla görüşebilirmiyiz?

* Evet.Mesela iki arkadaş haberleşip astral seyahate aynı anda çıkarsanız belirlediğiniz mekanda buluşabilir orada görüşebilirsiniz.Astral seyahat esnasında sesler çok az duyulur fakat telepatik olarak haberleşilebilir.o anda gerçek hayatı görürsünüz.mesela taksime giderseniz orada yolda yürüyen insanları görürsünüz ama onlar sizi göremez temas edemez duyamaz.Sizde sadece görebilirsiniz.


9)Astral seyahatteyken bir başkasının bedenine girebilirmiyiz yada bir başkası bizim bedenimize girebilirmi?

* Uyuyan birinin bedenine temas edebiliriz.Bizi rüyasında gördüğünü sanır ve karabasan etkisi yaşar.Sabah uyandığında seni rüyamda gördüm bana böyle böyle söyledin der.
Sizin bedeninize bir başkası girebilir ama astral seyahatteyken giremez uyurken girebilir normal. bu çok düşük bir ihtimaldir.Buna karabasan denir.Karabasan vakalarında başka bir varlık ruhunuza temas eder.Tıpkı sizin de uyuyan birinin rüyasına girerken temas ettiğiniz gibi.Bir zararı yoktur.Geçici olarak ruhunuzun hareketi kısıtlandığı için bedeninize enerji gönderemezsiniz bu sebeple bedeninizi kontol edemezsiniz.


10)Astral seyahat ne kadar sürer?

* Deneyim ve tecrübeniz arttıkça süre artmaktadır.İlk denemelerde 10 saniye kadar sürer bu süre 2-3 saate kadar çıkabilir.


11)Astral seyahat esnasında odanıza biri girerse ve size dokunursa ne olur?

* Sıçrayarak yada çığlık atarak uyanabilirsiniz.Ani tepki verirsiniz.Çünkü hızlı bir geri dönüş yaşanır.Dokunma ve işitme duygusunu gerçekleştirmek için bedeniniz enerjiye ihtiyaç duyar ve ruhu geri çağırır.Ayrıca odanıza birisi geliyorsa birkaç saniye önce geldiğini görür ve geri dönersiniz ama ani bir şekilde size dokunuyorsa tepkiyle uyanırsınız.


12)Astral seyahatin faydaları ve zararları nelerdir?

* Hayal gücünüzü ve yaratcılığınızı geliştirir.Kendinize güveniniz artar.Dünyanın mucizlerini keşfedersiniz.Yeni yerler keşfedersiniz.Belki yeni arkadaşlar bulabilirsiniz.
Zarar olarak başağrısı yapabilmektedir.Ve hislerinizde değişiklikler olabilir.Sürekli karnınız tuhaf bir şekilde gıdıklanabilir ve çakralarınız aktifleşir.


13)Astral seyahatte geleceğe yada geçmişe gidilebilirmi?

* Hayır gidilemez.Sadece şimdiki zaman vardır.Cinlerde gidemez.Sadece melekler geçmişi ve geleceği görebilmektedirler.


14)Astral seyahate en kolay ne zaman çıkılır?

* Sabah kalktığınızda en kolay çıkış gerçekleşir.Ya da gece birden alakasız bir saatte uyandığınızda.


15)Astral seyahate çıkarkan nasıl bir pozisyonda durulmalıdır?

* Yeni başlayanlar için düz bir şekilde yatılmalı eller yanda ve parmakların arası kapalı olmalıdır.Ayrıca üzerinizde yorgan ve başınızın altında yastık olmamalıdır.Mümkünse iç çamaşırlarıyla kalınmalıdır.Gözler kapalı olmalıdır.Gevşenmeli ve rahatlanmalıdır.Gözler hiçbir zaman açılmamalıdır.Çıkışta zaten astral beden gözüyle görebileceksiniz.


16)Astral seyahatte vucut ısımda değişmeler oluyor?

*Evet astral seyahat denemelerinde vucut ısınız değişebilir.Genellikle bu değişim ısınma eğilimlidir.Terleyebilirsiniz.Sebebi ise çakra faaliyetlerinin artmasıdır.Bu sebeple iç çamaşırlarınızla üzerinizi örtmeden deneyebilirsiniz.Çünkü üşümezsiniz bir süre sonra.


17)Astral seyahat teknikleri ne zaman kullanılmalıdır?

* Anlatıldığı şekilde uzandınız ve 2-3 dakika vucudunuzun yavaşlamasını ve dinginleşmesini beklemelisiniz.Daha sonra nefesinizi izlemeye başlamalısınız.Nefes dudaklarınızın arasındaki minicik bir boşluktan alınbilir yada sadece burnunuzdan.Nefesiniz içinize doluyor ve çıkıyor.Derin nefesler alarak nefes aldıktan sonrabir süre beklenmeli ve nefes verdikten sonra mümkün olduğu kadar uzun beklenmelidir.Çünkü çıkış nefes verdikten sonra gerçekleşecektir.Bu şekilde nefesinizi yavaşlattıktan sonra nefes alış verişinizi bir süre sonra duymamaya başlayacaksınız ve kulaklarınızda değişik bir uğultu olacak.İşte o esnadan itibaren teknikler(telkin) uygulanmalıdır.


18)Astral seyahat teknikleri nelerdir?

* İpe tırmanma hissi : İpi düşünmeyin bir şeyi görmeye çalışmayın sadece o tırmanma hissini yaşayın.Bedeninizin yükseldiğini düşünün.

merdivenden inme hissi: merdiveni düşünmeyin sadece inme hissini yaşayın boşlukta kalıyormuşsunuz gibi.

çember tekniği : gözleriniz kapalıyken kafanızı oynatmadan bir çember çizmeye çalışın.sürekli çizdiğiniz çemberin üzerinden tekrar çizin.bir süre sonra o çember parlaklaşacak ve içinde bir surat belirecek o surat sonra sizin yüzünüz olacak vebir anda ayrılacaksınız çemberin içinde çizdiğiniz yüz olacaksınız ve kendi bedeninize bakıyor olacaksını yukarıdan.

Bunun dışında uçma hissi , düşme hissi , fırlama hissi , roket gibi kalkma hissi.. vs. denenebilir.


19)Astral seyahat ne kadar süreyle denenince gerçekleştirilir?


* Bu tamamen sizin korkularınızı yenmenize bağlıdır.Korkularınızı yenmek için önce meditasyon tekniklerini öğrenmeli ve bir süre meditasyon yapmalısınız.Çekilme hissini yaşayınca zaten astral seyahattede benzer bir his olduğu için korku olmayacaktır.Yada Lokal çıkışlar denenerek korku yenilebilir.Örnek olarak iki kolunuzu 90 derecelik açıkla sırt üstü pozisyondayken havada tutun ve 15-20 dakika indirmeyin ve kolalrınız havadayken deneyin çıkmayı.


20)Astral seyahate denediğimiz odada mı çıkarız?

* Herzaman denediğiniz odada çıkmayabilirsiniz.Bu sizin seçiminizede bağlıdır.Uçma hissi tekniğinde genellikle uçmak istenilen yerde çıkıldığı gözlemlenmiştir.


21)Astral boyut (spatyom yada spadyum) nedir?

* Astral seyahate ilk çıktığımızda şu an bulunduğumuz dünyayı görebildiğimiz bir boyuttayızdır.Fakat semaya doğru dikine sürekli uçulduğunda bir üst boyuta geçeriz.Oradada görüntü tamamen hayal gücümüzle kontrol edilmektedir.İmajinasyondur orada başka varlıklarla iletişime geçilebilmektedir.Kendi deneyimlerim kadarıyla spatyomda astral seyahat daha uzun ama daha hatırlanamaz olmaktadır.Bu sebeple astral seyahat ve kusid rüyalarınızı uyandığınız anda hemen yazın.Astral boyutta ölüler , ve diğer varlıkların bulunduğu bilinmektedir.Fakat siz orada kimin ne olduğunu bilemezsiniz.Sadece bulunuyorsunuz.Daha ileri tekniklerde ölülerle görüşebildiği iddaa edilmektedir.Ben deneyimleyemedim bilmiyorum.Fakat başka varlıklarla iletişime geçilebilmektedir.Çok kısa süreli ve çok hatırlanamaz bir şekilde.Ayrıca oradaki varlıklar siz neye benzetmek istiyorsanız ona benziyor.yani insan gibi görünüyor.çünkü frekans olarka beynimiz ona bir imajinasyon yüklüyor.Spadyumda varlıklarla iletşime geçilip pazarlıklar yapılarak medyumluk faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.Daha ilerki boyutlara insanların geçiş izni yoktur.


22)Astral seyahatte kontrol nasıl sağlanır?

* Uçma ve ışınlanma olarka iki yöntem vardır.Işınlanma için gideceğiniz yeri daha önceden görmüş olmanız hatta duruma göre daha önce bulunmuş olmanız gerekir.Fakat uçarak istediğiniz yere gidebilirsiniz.Uçma eylemi için uçma hissi yaşamaya başlar ve bir joystik gibi kendinizi kontrol edebilirsiniz.Hız yükseklik ve alçaklık sizin dilediğinize göre gerçekleşir.Aşırı tepkili ve düşünceli olursanız astral seyahat biter.Dingin ve sadece hissederek hareket etmelisiniz.Daha öncede belirttiğim gibi dur ya kızların yatakhanesinede bir gideyim diyemezsiniz.Düşünce olayı bozar olumlu veya olmusuz olması farketmez.Ama yatakhanede durduğunuzu hissederseniz gidebilirsiniz.Tamamen düşüncesiz ve tepkisiz olmalısınız.


23)Astral seyahatte ilginizi çeken şeyler neler oldu?

* Kediler bizleri görebiliyor ve ney sesini duyabiliyorsunuz.Ayrıca sokakları biraz farklı görüyor olmayan dükkanlar ve sokaklar görebiliyorsunuz.Bu astral seyahatten çıkılmaya başlanıp lusid rüyaya geri dönüleceğini gösterir.gerçeklik yavaş yavaş kayboluyordur

24)Lusid Rüyadan astral seyahate nasıl geçilir?

*Bu astral seyahate çıkmanın en kolay yoludur.Lusid rüya gördüğünüzde rüyada olduğunuzu farkederseniz ve rüya içinde doğal olan deniz göl güneş bitki ağaç gibi bir şeye odaklanıp uçtuğunuzu hissederseniz uçma hissinin klasik başlangıcı olan uçmayı düşündüğüz yerde uçmaya başlarsınız ve astral seyahate geçersiniz.geçtiğinizi çevrenizdeki şeylerin değiştiğini ve gördüğünüz şeylerin şimdiki zaman ve gerçek mekan olduğunu görerek anlarsınız.


ALıntı.
"Géréğinde KuLağınLa Duy , Gereğinde GözünLe Hisset."


Kullanıcı avatarı
netenes
Mesajlar: 114
Kayıt: 17 Şub 2009, 19:00
Konum: Ekranın Karşısındayım
BC_SHOW_BDAY: No
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: AstraLde Sık SoruLan SoruLar Ve CevapLarı

Okunmamış mesaj gönderen netenes » 15 Oca 2010, 20:43

Çok yararlı bir yazıymış, paylaştığın için sağol.
Yürü hür maviliğin bittiği son hadde kadar,
İnsan alemde hayal ettiği müddetçe yaşar.


Yahya Kemal Beyatlı


Yoğunum bu aralar...

Kullanıcı avatarı
criminal_1994
Mesajlar: 149
Kayıt: 22 May 2009, 22:33
Konum: Eskişehir
BC_SHOW_BDAY: No
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: AstraLde Sık SoruLan SoruLar Ve CevapLarı

Okunmamış mesaj gönderen criminal_1994 » 15 Oca 2010, 23:48

Çok doğru şeyler yazdığı söylenemez transa geçerken varlıklar yanıma geliyor bunu niye yazmadınız?

Kullanıcı avatarı
Diablo11
Mesajlar: 45
Kayıt: 09 Haz 2009, 13:09
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: AstraLde Sık SoruLan SoruLar Ve CevapLarı

Okunmamış mesaj gönderen Diablo11 » 16 Oca 2010, 11:19

ßn aLıntı Yaptım:)
"Géréğinde KuLağınLa Duy , Gereğinde GözünLe Hisset."

danger5
Mesajlar: 14
Kayıt: 21 Ağu 2009, 11:47
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: AstraLde Sık SoruLan SoruLar Ve CevapLarı

Okunmamış mesaj gönderen danger5 » 16 Oca 2010, 14:57

güzel yazı gerçekten özellikle 21. soru ilgimi çekti:)


parazit02
Mesajlar: 9
Kayıt: 02 Kas 2009, 14:32
BC_SHOW_BDAY: No
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: AstraLde Sık SoruLan SoruLar Ve CevapLarı

Okunmamış mesaj gönderen parazit02 » 18 Şub 2010, 18:13

kişileri gözlemleyebilir miyiz ?

serons25
Mesajlar: 10
Kayıt: 22 Eki 2012, 16:36
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
BC_SHOW_BDAY: No
Teşekkür etti: 1 kez
Teşekkür edildi: 0

Re: AstraLde Sık SoruLan SoruLar Ve CevapLarı

Okunmamış mesaj gönderen serons25 » 22 Eki 2012, 16:43

gerçekten güzel bir yazı telekinezi falan uğraşıyordum fakat astral ile o kadar uğraşmamıştım çünkü bir arkadaş bana korkarsan ruhunu kontrol edemezsin falan korkuttu ben de uğraşmıyodum ama evde birileri varken deneyebilirim tek bir odada astrali sevdim :) yanlız ruhumuzla gözümüz ile görüyor gibi görebilirmiyiz ve kulağımız varmış gibi duyabilirmiyiz ?

serons25
Mesajlar: 10
Kayıt: 22 Eki 2012, 16:36
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
BC_SHOW_BDAY: No
Teşekkür etti: 1 kez
Teşekkür edildi: 0

Re: AstraLde Sık SoruLan SoruLar Ve CevapLarı

Okunmamış mesaj gönderen serons25 » 25 Eki 2012, 07:42

bir de astral seyahat gerçek olarak ruhun bedenden çıkmasıyla olur değil mi zihnin düşüncesi değildir değil mi ?

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 575
Kayıt: 31 Eki 2007, 14:25
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
BC_SHOW_BDAY: No
Teşekkür etti: 19 kez
Teşekkür edildi: 63 kez
İletişim:

Re: AstraLde Sık SoruLan SoruLar Ve CevapLarı

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 26 Eki 2012, 00:46

Beden ruhumuza 3. boyutlu dünyada yaşayabilmemiz için giydirilmiş bir kılıf gibidir. Kokuyu alan, tadı alan, işiten, üzülen sevilen aslında ruhtur. Beden yolu ile bunlar ruha iletilir bu iletimleri birer köprü olarak düşünecek olursak bu köprülerden biri çökerse iletim olmaz... Görmeyiz, tatmayız veya işitmeyiz... Sanırım yeterince açık olmuştur Serons...
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astralseyahat hakkında genel derleme yazılar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 3 misafir