Robert Monroeve Astral Seyahat Teknikleri

Astral seyahat nedir? Astral seyahat nasıl yapılır? Astral seyahat teknikleri ve Astral seyahat hakkında bilmek istedikleriniz. Beden dışı yolculuk ile ilgili derleme yazılar.

Moderatörler: Bru-x, Astral

Forum kuralları
Kaynak belirtilmeden eklenen tüm yazılardan ekleyen sorumludur.
Alıntı Yapılmadan Eklenen Tüm Yazılar Silinecektir.
Kullanıcı avatarı
Tayyi Mekan
Mesajlar: 25
Kayıt: 13 Mar 2017, 13:21
Yaşadığınız İl: 5 Amasya
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Cinsiyetiniz: Erkek

Robert Monroeve Astral Seyahat Teknikleri

Okunmamış mesaj gönderen Tayyi Mekan » 14 Mar 2017, 00:43

Robert Monroeve Astral Seyahat Teknikleri
Robert Monroe Kimdir?
Robert Monroe seçkin ve başarılı bir işadamı, iyi bir aile babası ve insan bilinci üzerine yapılan araştırmaların öncüsüdür. Aynı zamanda insan potansiyelini genişletme amacı güden uluslararası Monroe Enstitüsü’nün kurucusu ve Hemi-Sync adlı bir meditasyon tekniğinin de yaratıcısıdır.

Robert Monreo Hayatı
30 Ekim 1915 yılında doğan Robert Monroe’nun üç kardeşi daha vardır. Babası profesör, annesi ise doktordur. Robert Monroe çocukluk yıllarını Kentucky ve Indiana’da geçmiştir. Oldukça zeki bir çocuk olarak 4 yaşında okuma ve yazmayı öğrenmiştir.

Robert Monroe 15 yaşına geldiğinde Ohio Devlet Üniversitesi’nde okumaya başlamıştır ve 17 yaşında ilk evliliğini yapmıştır, fakat bu evlilik çok kısa sürmüştür. Daha sonra okuldan Jeanette adı bir kızla tanışmış, ikinci evliliğini yapmıştır. Mezun olduktan sonra Ohio radyo istasyonunda yazar ve yönetici olarak çalışmıştır. Ardından New York’a taşınmıştır. Kısa bir süre sonra ikinci evliliğini de sonlandırmıştır.

New York’a taşındıktan iki sene sonra yayıncılık kariyerini geliştirerek kendi radyo yapım şirketini kurmuştur. Bu kanalda çok popüler programlar dâhil olmak üzere her ay ortalama 28 radyo programı yapılmaya başlanmıştır. Bu zaman zarfında Monroe radyo, televizyon ve sinema filmleri için yaptığı kompozisyonlarla ün kazanmıştır. Yapım şirketi başarılı olunca Kuzey Carolina ve Virginia’da birkaç radyo istasyonu daha almıştır.

Yayıncılık kariyerinde başarı kazandığı bu yıllarda Frances adlı bir kadınla üçüncü evliliğini yapmış ve 40’lı yaşlarında bir çocuğu olmuştur. Artık milyonere dönüşmüş olan Monroe farklı alanlara yönelmeye başlamıştır.

1956 yılında insan bilinci üzerinde; uyku esnasında öğrenmenin mümkün olup olmayacağına dair araştırmalar da dâhil olmak üzere, farklı seslerin insan bilincine etkilerini incelemek adına araştırmalar yapmaya başlatmıştır. Radyoculuk geçmişi sebebiyle insanların seslere karşı duyarlılığını bilen Monroe, bazı seslerin beyin dalgalarını değiştirdiğini; bazı seslerin rahatlamaya, bazılarının uykuya ve ya ekstra farkındalığa sebep olduğunu keşfetmiştir.

Araştırma sürecinde kimseden ona yardım etmesini istemeden, kendi üzerinde yaptığı incelemeler sonucunda; 1958 yılında önemli bir bulgu elde etmiştir. Araştırmalarından birinde bilincin fiziksel bedenden ayrılma durumunu yaşamıştır. Vücudu titremeye başlamış ve hareket etmeye çalıştığı için çok kısa bir süre sonra normale dönmüştür. Bunun üzerinde endişelenerek doktora gitmiş fakat hiçbir sorun olmadığını öğrenmiştir.

Daha sonra korkularının üzerine giderek bilinçli bir şekilde zihnini ve bedenini ayırmıştır. Bu konudaki deneyimleri arttıkça yaşadığı deneyimler sırasında gittiği yerleri üç farklı kategoride sınıflandırmıştır. Birinci mekan; normal fiziksel dünyadır, tanıdığı kişilerin yanına gitmiş ve ne yaptıkları hakkında bilgi sahibi olmuştur. İkinci mekan; cennet ve cehennem olarak tasvir etmiş ve bu boyutta insan dışı varlıklarla karşılaştığını belirtmiştir. Bu mekanda karşılaşılanların insan zihni tarafından belirlediğini, bilinçli bir yolculuk olamayacağını belirtmiştir. Üçüncü mekanda ise normal dünyaya benzeyen farklı bir boyuta geçtiğini kaydetmiştir.

Robert Monroe bu deneyimleri “vücut dışı deneyim” yani “astral seyahat” olarak adlandırmıştır. Bu olaydan sonra Monroe’nun yaşamı ve iş hayatı farklı bambaşka bir doğrultuda ilerlemiştir.

İnsan bilinciyle ilgili çalışmalarına kendisi kadar önem vermediğini düşündüğü için eşiyle boşanan Monroe; başarılı yayıncılık hayatını sürdürürken, yaşadığı “astral seyahat” ile ilgili araştırmalarını derinleştirmiştir.

1971 yılı onun hayatında çok önemli bir senedir, Nancy adlı bir kadınla dördüncü evliliğini yapmış ve 1971 yılında astral yolculukla ilgili çığır açan “Beden Dışı Deneyimler” adlı kitap yayımlamıştır. Bu kitap her kesimin ilgisini çekmiştir.

Kitabın çıkmasıyla birlikte bir araştırma ekibi kurulmuş, Monroe ve araştırma ekibi laboratuvar şartlarında bilinç kontrolü ile ilgili çalışmaya başlamış ve bu çalışmalar sonucunda Hemi-Sync adlı meditasyon yöntemini geliştirmişlerdir. Bu araştırma ekibi 1974 yılında Monroe Enstitüsü’ne dönüşmüş ve insan bilincinin keşfi ve kontrolüyle ilgili seminerler düzenlenmeye başlanmıştır. “Journey Out Of Body”, “Far Journeys” ve “Ultimate Journey” kitaplarını yazan Robert Monroe, 1995 yılında, 79 yaşındayken vefat etmiştir.

Robert Monroe’nun Astral Seyahat Teknikleri

1. Aşama: Rahatlayın. Astral seyahat teknikleri içinde ilk ve en önemlilerinden olan ilk adımı gerçekleştirmek için fiziksel ve zihinsel olarak rahatlamaya çalışın. Bu aşamayı gerçekleştiremezseniz astral seyahat gerçekleşmez. Yapabileceğinize inanın, odaklanın ve gevşeyin. Robert Monroe astral seyahat yapmak için yorgun ve uykulu zamanların seçilmesini önermektedir; çünkü bu tür zamanlarda zihinsel ve fiziksel rahatlama daha kolay sağlanmaktadır. Monroe; aynı zamanda, astral yolculuk için rahatlama aşamasının duygusal olarak üzgün olunan zamanlarda denenmemesini önermektedir.
2. Aşama: Monroe’nun astral seyahat tekniklerinin ikinci adımı hipnagojik durum yani sınırlı uyku aşamasına girmektir. Bedeniniz gevşemiş, uykuya hazır haldeyken zihniniz uyanık olmalıdır. Monroe bu aşamaya geçebilmek için herhangi bir metot önermemektedir. Bu aşamaya geçebilmek için kullanılan yöntemlerden biri; kolun omuzdan dirseğe kadar olan kısmını zeminde tutarak ön kısmını yukarda tutmaktır. Uykuya dalma aşamasında kol yere düşeceği için tekrar uyanılır. Diğer bir yöntem ise bir objeye konsantre olmaktır. Düşüncelere farklı objeler girerse hipnagojik duruma geçilmiş olunur.
3. Aşama: Hipnagojik durumda derinleşin. Zihninizi boşaltın. Gözleriniz kapalı halde görüş alanınızı inceleyin. Belli bir zamandan sonra ışık oluştuğunu fark edeceksiniz. Bu ışıkların spesifik bir etkisi yoktur o yüzden önemsemeyin. Bu ışıklar kaybolunca, Monroe’nun aşamasına geçilmiş olunur. Rahatlama arttıkça vücudunuzu hissetmeyeceksiniz. Kendinizi sadece düşünceden ibaret olarak algılamaya başlayacaksınız. Gözünüzün önündeki ışıklar tamamen kaybolacak ve zifiri karanlık çökecek.
4. Aşama: Titreşim durumu; Monroe tekniğinin en belirsiz aynı zamanda en önemli kısmıdır. Astral seyahat deneyimleri yaşayan kişilere göre bu aşama ile birlikte astral seyahat başlar. Bu aşamada bazı kişilerde karıncalanma ya da elektrik çarpması şeklinde hissiyat oluşabilir.

Bu aşamaya gelebilmek için Robert Monroe’nun bazı önerileri vardır;

[*] Teninize değen tüm takıları çıkarın.
[*] Odanızı karartın ancak tüm ışıkları tamamen kapatmayın.
[*] Başınız manyetik kuzeye gelecek şekilde kuzey-güney doğrultusunda uzanın.
[*] Tüm kıyafetlerinizi çıkarın ama örtünebilirsiniz; vücut ısınızı korumanız gerekir.
[*] Gürültü olmayan ve rahatsız olmayacağınız bir yer seçin.
[*] Rahatlayın; Fiziksel ve zihinsel rahatlamayı yaşamanız gerekir
[*] Kendinize zihinsel direktifler verin; her şeyin yolunda gideceğine dair kendinizle konuşun ve bunu 5 defa tekrar edin.
[*] Nefes alın ve önünüzdeki boşluğa konsantre olun.
[*] Alnınızın 20-30 cm uzağında bir nokta belirleyin ve bu noktayı zihin gücünüzle 1,5- 2 metre kadar uzağa hareket ettirin.
[*] Zihin gücüyle hareket ettirdiğiniz noktanın yönünü 90 derece döndürüp vücudunuza paralel hayali bir eksen çizin. Odaklanın ve titreşimi hissetmeye çalışın.

5. Aşama: Titreşim durumunu kontrol etmeniz gerekir. Vücudunuzun tümüne bu titreşimi yaymalısınız. Vücudunuzdaki karıncalanma hissini tüm vücudunuzda gezdirmeye çalışarak pratik yapmalısınız. Başınızdan ayaklarınıza kadar titreşimsel dalga yaratmanız için, karıncalanma hissine odaklanmanız gerek. Bu dalgayı yaratıp kontrol etmeyi başardığınız zaman, astral yolculuk için hazırsınız.

6. Aşama: Bu aşamada astral ruhunuzu bedeninizden bölüm bölüm ayırmalısınız. Vücudu terk etmeye odaklanın ve kararlı olun. Amacınızdan uzaklaşırsanız kontrolü kaybedebilirsiniz.

Titreşimsel evredeyken, vücut dışı deneyimi keşfedebilir; astral bedeninizin ellerini ve ayaklarını fark edebilirsiniz. Monroe bu aşamada uzuvlarını uzatmanızı ve duvar gibi bir objeye dokunarak itmenizi, daha sonra ise astral bedeninizin uzvunu geri çekmenizi ve bu hareketi tekrarlamanızı öneriyor. Bu aşamada tam ayrılma sürecine başlayabilirsiniz.

7. Aşama: Kendinizi fiziksel bedeninizden ayırın. Robert Monroe bunun için iki yöntem öneriyor. İlk yöntemde titreşim evresine girdikten sonra hafiflediğinizi ve yukarı doğru süzüldüğünüzü düşünün. Sadece bu fikre odaklanmanız ve başka hiçbir şey düşünmemeniz gerekiyor. Tam odaklanma gerçekleştiğinde astral seyahat başlayacaktır. İkinci yöntemde ise titreşim evresini başardığınız zaman astral bedeninizi yatakta döndürmeye çalışın, bükülebildiğiniz kadar bükülün ve bedeninizden tam ayrılma gerçekleşmesi için zihninizde ayrılma fikrine odaklanın.

https://blog.ingilizceturkce.gen.tr


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astralseyahat hakkında genel derleme yazılar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir