Ruh-Beden ilişkisi ve Astral seyahat

Beden, Ruh ve Astralseyahat (Beden dışı yolculuk) ilişkileri

Moderatörler: Bru-x, Astral

Kullanıcı avatarı
elemor
Mesajlar: 38
Kayıt: 03 Haz 2008, 06:54
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaş: 39

Ruh-Beden ilişkisi ve Astral seyahat

Okunmamış mesaj gönderen elemor » 19 Tem 2010, 20:22

Quantum çağına geçtiğimiz şu günlerde, artık materyalistlerin reddettiği ya da metafiziğin içeriğini oluşturan kavramlar, tekrar ele alınmaktadır. İlk başlarda maddeleri katı sıvı ve gaz olarak ayıran bilim dünyası, sonra atomların, peşi sıra, atomu oluşturan elektron ve protonların varlığını ispatlamışlardır. Bugün, eskiden atomun varlığına inanmayanlara gülüp geçsek te, acaba kaçımız atomları oluşturan elektron ve protonların nelerden veya neden oluştuğunu merak ettik? Bu gün Quantum Fiziği işte bu sorulara yanıt aramaktadır.

Quantum fiziği; maddenin enerjiden ibaret olduğunu ortaya atmaktadır ve işte bu sav, metafizikçilerin yolunu açmaktadır. Çeşitli inanç kavramlarına göre, insan ruh ve beden olarak ikiye ayrılır. Ruh(spirit), yoğunlaşmış enerji olarak tanımlanır. Bazı insanların, rüyalarında gördüğü yer ve mekanları, gerçek hayatta birebir görmeleri, rüyalarında uçmaları ve ölmüş olan kişierle buluşmaları, bu insanların ruh kavramını ortaya atmalarına sebep olmuştur. Nitekim, birçok dini inancın temelini de ruh kavramı oluşturur. Peki gerçekten rüyalarımızda ruhumuzun bedenden ayrılıp seyahate çıkması olası bir durum mudur?

Zaman zaman, televizyonlarda veya gazetelerde, bunun olası bir durum olduğunu söyleyen insanlarla hepimiz karşılaşmışızdır. Hatta bu deneyimini anlatan insanlar da mevcuttur. İslamiyette de bu konuya geniş yer verilmiştir. Ruhun bedenden ayrılmasının dünydada beynelminel bir karşılığı vardır. Bu olay Astral Seyahat olarak tanımlanır. Ruha astral beden ismi verilir. Ve insanın, beden ve astral bedenden oluştuğu söylenir. Astral seyahatle gezegenler arası yolculuk yaptıklarını söyleyen insanlar vardır. Astral seyahat için psişik bir yeteneğe gerek olmadığı söylenir. Herkezce uygulanabilecek birşeydir. Nitekim internet ortamında çok çeşitli astral seyahat teknikleri mevcuttur. Astral seyahatin temel mantığı; beynimizi aldatmaktır. Misal olarak uykuyla uyanıklık arasında bazen sağımızı ve solumuzu karıştırdığımız olur. Bu aldanma astral seyahatin kapısını açan beyin denetiminin devreden çekilmesidir. Astral seyahate çıkan kişiler, vücudumuzla, ruhumuz arasında asla kopmayan gümüş bir kordondan bahsetmektedirler. İlk defa astral seyahate çıkan bir kişinin bu deneyimini uzun süre yaşayamadığı hemen vücuda geri döndüğü söylenir.

Astral seyahat, bu işin uzmanlarına göre uygulandıkça daha yeni özellikler kazanılan bir mekanda gerçekleşmektedir. Bu mekan yaşadığımız dünya mekanı değildir, yaşadığımız dünya mekanının enerji formudur. Bu mekanda gölgenin olmadığı ve maddenin ışıktan ibaret olduğu söylenir. Astral boyut, fiziksele en yakın boyuttur. Tüm düşünceleri yakalayan ve tutan kocaman zihinsel bir ağ gibi dünyayı kaplar ve ona nüfuz eder. İçeriği, dünya zihninin kollektif bilinci tarafından yaratılmıştır. Dünyadaki tüm yaşayan varlıkların bütün düşüncelerini, hafızalarını, fantezilerini ve rüyalarını içerir. Onun içinde duygudaş etkileşim, veya benzer benzeri çeker yasası, bu zihinsel malzeme okyanusunu böler ve onu havuzlara ve seviyelere ayırır. Bu düşünce havuzları genellikle astral düzlemler, astral dünyalar, astral alt-dünyalar ve astral alemler olarak adlandırılır.
Astral boyut astral malzemeden oluşmuştur ve uygun bir şekilde zihinsel malzeme olarak tarif edilir. Zihinsel malzeme düşünceye karşı çok duyarlıdır ve her türlü şekle ve forma dökülebilir. Bu yaratımlar o kadar mükemmellerdir ki gerçekten ayırt edilemez.

Astral boyut düşüncelerimizin, görsel forma bürünebileceği bir mekandır. Unutulmamalıdır ki; bu düşüncelere en çok hakim olan korkularımızdır. Çoğu uzman herkezin astral boyutta, en çok korktuğu şeyle karşılaşabileceğini söylemektedir. Çoğu insanın astral seyahatı burada noktalanırken, ilginç olan şu ki; bunun düşünceden ibaret olduğunu anladığımızda, karşımıza çıkan düşünce formunun birden kayboluvermesidir. Burada Astral seyahate meraklılar için bir astral seyahat tekniği verebilirim;
1) Rahatsız edilemeyeceğiniz rahat bir ortamda, yatağınıza uzanın, gözlerinizi kapatın ve sizi rahatsız eden kıyafet ve aksesuarları çıkarın( saat, yüzük, çorap vb.)

2) Birazcık uykunuzun gelmesini bekleyin ve bu aşamada, sağınızla solunuzu veya baş ucunuzla ayak ucunuzu karıştırmaya çalışın ve beyninize buna inandırın.

3)Beyninizi aldattığınız anda, kendinizi vücudunuzun dışında düşünün. Odada ayakta ya da havada asılı şekilde düşünebilirsiniz. Bu işe yaramazsa, tavandan sarkan bir ipe ellerinizle tırmandığınızı hayal edin.

4)Astral seyahat ayaklardan başlar. Ayaklarınızı bir havuza uzatmışsınız gibi serbest bırakın. Bütün bedeniniz uyuşmaya başladığında ipe tırmanma hayaline devam edin ve ritmik olarak nefes alıp verin.

5)Kalbiniz hızla çarpmaya başlayacak, korkmayın bu vücuttaki enerji çakralarının açıldığına işarettir. İpe hızla tırmanın, kulaklarınızdaki çınlama ve seslerin artışına kendinizi bırakın. Gözlerinizin önünde karmaşık görüntüler ve gölgelenmeler olabilir.

6)Kendinizi görünce korkmayın, odada uçuyorsunuz. Heryer ışıl ışıl ve uçmak çok zevkli. Odada iki tur atıp hemen bedeninize dönmeyi düşünün. Düşündüğünüz anda ya da korktuğunuz anda bedeninize dönersiniz. İlk deneyiminizde astral seyahati fazla uzatmayın. Astral seyahat bedeni çok yorar ve uzatırsanız, ertesi gün işinize gücünüze hakim olamazsınız.

Astral seyahati kötü amaçla istesenizde kullanamazsınız. Böyle bir durumda, ilginçtir ki; bedene geri dönülmekte.

Okuyan arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım, yazımın devamı Quantım düşünce tekniğinin pratik ve temellendirilmiş mantalitesi, kendi tecrübe ettiğim birkaç yöntemi içerikli olacaktır olacaktır.

alıntıdır


whaki
Mesajlar: 6
Kayıt: 12 Tem 2010, 03:34

Re: Ruh-Beden ilişkisi ve Astral seyahat

Okunmamış mesaj gönderen whaki » 20 Tem 2010, 18:09

ya off su 5. asamaya 2 defa geldim, kalbim hizli atiyor fakat heycanli degilim, gozlerim kapali ama herteraf bembeyaz ve karisik goruntuler cikiyor arasira ama bi cikamadim yaa :S

canow12
Mesajlar: 1
Kayıt: 21 Tem 2010, 17:39

Re: Ruh-Beden ilişkisi ve Astral seyahat

Okunmamış mesaj gönderen canow12 » 21 Tem 2010, 17:44

arkadasım bnbıraz ayıptır solemesı abazan bır ınsanımdır XD orda boyle seyler dusunursem dırek egrı donuyom mu yada ıstersem kendımı canavara donusturebılıom mu son soru grup astral seyahat yapabılır mıyız mumkun mudur? cevaplarını verırsen cok cok makbule gecer sımdıden saol

D2K
Mesajlar: 1
Kayıt: 17 Şub 2012, 23:49
Konum: istanbul

Re: Ruh-Beden ilişkisi ve Astral seyahat

Okunmamış mesaj gönderen D2K » 27 Mar 2012, 23:29

Canow Dostum Astralde oyle seyler duşunemezsin merak etme :)
birde grup olayı olur tabi ama biraz zamana ihtiyacınız yokmu :)
İnanmak Başarmanın Yarısıdır . . .

Lord_of_Hackland
Mesajlar: 14
Kayıt: 16 Oca 2012, 10:31

Re: Ruh-Beden ilişkisi ve Astral seyahat

Okunmamış mesaj gönderen Lord_of_Hackland » 29 Mar 2012, 23:43

paylasim icin tesekkur ederim Elemor


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Beden-Ruh-Astralseyahat” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir