kaşık bükme yöntemleri

kaşık bükme, houck metodu, kaşık nasıl bükülür

Moderatörler: Bru-x, Telekinetik

alihsan_123
Mesajlar: 4
Kayıt: 08 Ara 2009, 20:25
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

kaşık bükme yöntemleri

Okunmamış mesaj gönderen alihsan_123 » 10 Şub 2010, 20:40

Houck Metodu
Bir başka kaşık bükme 1981 yılından bu yana mühendis Jack Houck tarafından yine onun tarafından düzenlenen "PK Partileri"nde tanıtılmaktadır. Bu partilerde misafirlere bedenlerinden geçen bir enerji akışının kaşığın belirli bir noktasına yöneltildiği hayal edilerek kaşığa bükülme emri verilmesiyle gerçekleştirilir. Daha sonra misafirler dikkatlerini başka bir yöne yönlendirerek kaşık ya da metali unuturlar. Metal bir süre sonra şaşırtıcı bir şekilde ellerinin küçük bir hareketiyle kolayca bükülmeye başlar. Houck ve takipçileri bunun psikokinetik bir fenomen olduğuna inanmakta ancak bazı kişiler bunun sadece gündelik tecrübenin dışında ve fakat sıradan bir fenomen olarak görmektedirler.

Uri Geller topluluk içinde metal bükerken Houck'un metodunun anlatıldığı bir web sayfasında grup halindeki uygulamaların tek başına yapılanlardan daha hızlı sonuç verici olduğu belirtilmektedir. Katılımcılar bir araya geldikten sonra bir süre yeme içme vs. şeylerle vakit geçirirler daha sonra ortaya konulan metal eşyalardan herkes kendisine iyi hissettiren birini seçip alır ve daire şeklinde oturur, ışıkların gücü azaltılır ve müzik varsa kapatılır. Katılımcılar gözlerini kapatır.

Katılımcılara kaşık veya çatalı baş ve işaret parmakları arasında tutmaları gevşeyip zihinlerini temizlemeleri, yavaş ve derinden nefes alıp vermeleri ve kendilerini en rahat, huzurlu hissedecekleri bir yerde -plaj, orman, göl kenarı vs.- bulunduklarını hayal etmeleri söylenir. Tüm sıkıntı ve dertlerden uzaklaşırlar, uykulu değil ancak tamamen gevşemişlerdir, huzurludurlar. Daha sonra katılımcılardan başlarının birkaç adım ötesinde altın bir enerji topunu hayal etmeleri istenir. Ondan yayılan sıcaklık ve enerjiyi hissetmeleri istenir. Bu enerji topundan sıcak bir ışın çıkıp katılımcıların alnına ulaştığını ve onların da bu sınırsız enerjiyi emdikleri hayal edilir.

Enerjinin sıcaklığı alından omuz ve kollara yayılır. Güçlü ve canlı fakat yine huzurlu ve gevşemiş olan katılımcının kolunda hissettiği enerji oradan bilek ve eline akar ve dirseği ile eli arasında bu akış devam eder. Enerjinin sıcaklığının baş ve işaret parmağına geldiği ve oradan istenilen yere gidebileceği hayal edilir. Katılımcının üçe kadar sayıp gözlerini açması ve enerjinin elinde tuttuğu çatal ya da kaşığa akması için ona üç kez "Bükül" diye bağırması istenir.

Ancak bu noktadan sonra dikkatin dağıtılması ve katılımcıdan dikkatini tümüyle vermeden yoğunlaşması istenir. Hatta dikkatin belirli bir düzeyde dağıtılması için herhangi bir konuda (kaşık bükmek değil) atışli bir tartışmaya bile girilebilir veya tanıtığınız biriyle metal bükmek dışında bir konuda da konuşabilirsiniz. Konu üzerinde daha yoğun düşündükte işlerin daha da zorlaştığını göreceksinizdir. Bu yüzden dikkatinizin başka bir yöne kayması gereklidir. daha sonra metali alıp istediğiniz bir noktadan kolayca bükebildiğinizi göreceksiniz.

Ancak metalin kolaylıkla bükülebilecek noktaya gelişi birkaç dakika alabildiği gibi saatler de sürebilmektedir. Aynı sayfada deneylerini paylaşan katılımcı onsekiz katılımcıdan sadece ikisinin bükmeyi başaramadığını belirtmekte ancak başarısızlık karşısında yılmayıp denemelere devam edilmesini önermektedir.

Dikkat: Yukarıdaki metotta kaşık elle bükülür ancak zihinle öylesine eriyik bir kıvama gelir ki bu çok rahatça yapılır

Rick Tobin ve Ellie Crystal'in Metodu
Ellerinizi yıkayın ve çatal veya benzeri bir metal nesneyi elinize alın. Rahatça oturun, gevşeyin, gözlerinizi kapayın zihninizi her türlü düşünce ve duygudan arındırın. Daha sonra parmak uçlarınızla nesnenin yüzeyini yavaşça ovalayın ve yüzeyin size ne hissettirdiği üzerine yoğunlaşın. Metaldeki moleküler enerji akışını hissetmeye çalışın ve nesnenin büküldüğünü hayal edin ve asla güç uygulamayın.

Hipnotik Telkin
Bu yöntemde kişi hipnotik trans haline sokulur ve gerekli telkinlerle psişik gücünü tam olarak kullanabileceği, kaşığın kendi isteğiyle büküleceği telkini verilir ve bu duruma tam bir inanç duyması sağlanır. Bu yöntemle de eğer kişiye yapılan telkin güçlüyse ve bilinçaltı kısıtlamaları tam olarak kaldırılabilmişse kaşık bükülecektir.


samet
Mesajlar: 12
Kayıt: 05 Şub 2010, 18:54
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: kaşık bükme yöntemleri....

Okunmamış mesaj gönderen samet » 11 Şub 2010, 10:08

peki bir şey sormak istiyorum ilk yöntemde ellerimizin durumu yazılmamış ne yapıcaz elleri

Kullanıcı avatarı
criminal_1994
Mesajlar: 165
Kayıt: 22 May 2009, 22:33
Konum: Eskişehir
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: kaşık bükme yöntemleri....

Okunmamış mesaj gönderen criminal_1994 » 12 Şub 2010, 03:20

Bu tekniği daha önce yetkililerden biri paylaşmıştı siteye iyi bakarsanız bulursunuz.Detaylı anlatım mevcuttu hatırldığım kadarıyla.

samet
Mesajlar: 12
Kayıt: 05 Şub 2010, 18:54
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: kaşık bükme yöntemleri....

Okunmamış mesaj gönderen samet » 12 Şub 2010, 15:56

o zaman linki verirsiniz ben de bakarım vaktimi harcayamam madem bir yararda bulunmayacaksınız neden yazıyorsunuz hiç aklım almıyor o kadar vaktim olsa ben araştırırdım

Kullanıcı avatarı
byfreestylerap
Mesajlar: 65
Kayıt: 11 Kas 2009, 21:30
Konum: Tespit Edilemedi
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0
İletişim:

Re: kaşık bükme yöntemleri....

Okunmamış mesaj gönderen byfreestylerap » 12 Şub 2010, 17:29

bide elle bükme yöntemi var sihirbaz diye etrafta dolaşan insanlar yapar:D


AstralAdamı
Mesajlar: 9
Kayıt: 09 Haz 2011, 19:14
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: kaşık bükme yöntemleri....

Okunmamış mesaj gönderen AstralAdamı » 15 Haz 2011, 15:28

Ben çok çalışıyorum.Babam ben yapıyorum diyo fakat kaşığı sıkıyo öyle kırıyo :)


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“İlgili Görseller” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir