Telepati nedir?

Moderatörler: Bru-x, Telekinetik

alihsan_123
Mesajlar: 4
Kayıt: 08 Ara 2009, 20:25
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Telepati nedir?

Okunmamış mesaj gönderen alihsan_123 » 10 Şub 2010, 21:05

Telepati parapsikoloji literatüründe, düşünceler arasında doğrudan doğruya bağlantı kurulması, iki zihin veya ruh arasında imaj, fikir, sembol tarzında ortaya çıkan etki alış verişidir. Bilinen duyular, ya da herhangi bir araç kullanmaksızın, her türden düşünce ve duygunun zihinden zihine gönderilip, alınması tarzında yapılan bir haberleşmedir.

Telepati: Kendisinde bir içgüdü, bir imaj, bir koku ve bazen de sesler halinde olan, bir fikri alma kabiliyeti. Telepati mantal seviyedeki birçok psişik ve spirit olayların, fenomenlerin esası olmasından dolayı önemlidir. Ruhsal irtibatlar, derin telapatik bir birleşmedir. Telepati, evrensel bir bilgi iletişim aracıdır. Telepatide, alıcı ve verici olmak üzere en az iki kişi vardır. Telepati esnasında düşüncesini yayan, gönderen kimseye Ajan (Agent) yani verici denir. Alıcı (Percipiant) ise telepati deneylerinde süje olarak geçer. Parapsikolojide kapsamında araştırma konusu olan telepati, insan zihninin ve psişik varlığının zamanla körelmiş bir yeteneğidir. Devamlı çalışmak suretiyle bu yetenek gelişebilir Telepati yeteneği hemen hemen hepimizde bulunmasına rağmen, daha başarılı sonuçların alınmasında kişiler arasındaki heyecansal uyumun olumlu etkisi olduğu saptanmıştır. Birbirlerine aşık olan insanların, anne ve çocukların, çok samimi dostların, kardeşlerin,patron işçi ilişkisi,uzaktan kişileri etkileme veya buna benzer birbiriyle sempati bağları bulunan insanların birbirlerini, konuşmaksızın daha kolaylıkla anlaşabilmelerinin bir sebebi de budur. Telepatik alış veriş sırasında telepatik verici, bir fikri kendi zihninden alıcının zihnine yansıtırken daha çok bu fikri içeren bir enformasyonu aktarmaktadır. Bu enformasyonlar, alıcının zihnine bir psi(ruh) alanı vasıtasıyla aktarılır.

Psi(ruh) alanı vasıtasıyla aktarılan enformasyon özel dalgalar halinde yayılmaktadır; telepati olayını bilimin henüz bilemediği bir güç sağlamaktadır. Nitekim hayvanlarda algılama sınırları insanlardan farklı olduğundan, bir araca, bir gerece gerek duymadan, örneğin bir köpek, bizlerin kulaklarımızın duymadığı tiz bir düdük sesini duyup, ona uyabilir. Yine çoğu evcil hayvanlarımızla, bazı diğer hayvanlar, depremlerden önce, deprem tesirlerini algılayıp, bir takım huzursuzluk belirtileri gösterebilirler.

İşte bunlar gibi, beş duyumuzla > 40 Hz Gamma waves Higher mental activity, including perception, problem solving, fear, and consciousness 13 - 40 Hz Beta waves Active, busy or anxious thinking and active concentration, arousal, cognition 7 - 13 Hz Alpha waves Relaxation (while awake), pre-sleep and pre-wake drowsiness 4 - 7 Hz Theta waves Dreams, deep meditation, REM sleep < 4 Hz Delta waves Deep dreamless sleep, loss of body awareness algılayamadığımız ruhsal tesirlerden biri de, 'telepati'dir.

Psişik yetenekler insanla ilgili olduğuna göre, hepsinin tarihini insanlığın başlangıcına kadar indirmek mümkündür. Fakat yazılı kayıtların hepsinde, değişik degişik zamanlamalar rastlanmaktadır. Örneğin 19. yüzyıla kadar telepati için düşünce nakli (transmisyonu), zihin okuma, zihinsel haberleşme gibi adlar kullanılagelmiştir. Belki de parapsikoloji terimleri içerisinde en çok tanınan, en çok bilinen fenomen telepati fenomenidir. Birçok kişi telepati hakkında şöyle veya böyle birtakım bilgilere sahiptir. Farklı alanlarda bu fenomen değişik şekillerde kavramlaşmıştır. Örneğin bu yetenek için zihin okuma, zihinden zihne haberleşme, düşünce transmisyonu gibi ifadelerde kullanılmaktadır.

Rusya ve eski Doğu Bloğu ülkeleri de Bio Enformasyon terimini kullanmayı tercih etmişlerdir. Telepati, düşünceler arasında doğrudan doğruya bağlantı kurulmasıdır. İki zihin veya ruh arasında imaj, fikir, sembol tarzında ortaya çıkan etki alışverişidir. Bilinen duyular, ya da herhangi bir araç kullanmaksızın, her türden düşünce ve duygunun zihinden zihne gönderilip, alınması tarzında yapılan bir haberleşmedir.

Telepati: Yunanca tele (uzaktan) ve pathos (duygu, düşünce) kelimelerinden telepati kelimesi türemiştir. Duyu dışı algı yoluyla iletişim kurma sanatı, telepati uygulama teknikleri modül-verici-frekans-modül-alıcı formüllerin bileşkesinden oluşur.

Metafizik uzmanı gökhan hani


Kullanıcı avatarı
criminal_1994
Mesajlar: 149
Kayıt: 22 May 2009, 22:33
Konum: Eskişehir
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: TELEPATİ...

Okunmamış mesaj gönderen criminal_1994 » 12 Şub 2010, 03:09

Bu siteyi biliyorum bu bilgi daha önce sanırım paylaştım yada paylaşıldı yine de saol Gökhan Hani adını duydum ama yaptıkları hakkın da tek bir bilgiye bile sahip değilim...

alihsan_123
Mesajlar: 4
Kayıt: 08 Ara 2009, 20:25
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: TELEPATİ...

Okunmamış mesaj gönderen alihsan_123 » 12 Şub 2010, 10:01

bu sitede yeni sayılırım bu yüzden pek bilmiyorum paylaşıdı mı paylaşılmadı mı siteye bi üyelere bi katkım olsun istemiştim (gene de bişey değil)


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“İlgili Görseller” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir