Kitap Tavsiyesi

Moderatörler: Bru-x, Astral

NaimtrFatihkul
Teşekkür etti: 0

Kitap Tavsiyesi

Okunmamış mesaj gönderen NaimtrFatihkul » 15 Ara 2009, 19:38

Arkadaşlar Din ve Beyin adlı güzel bir kitabı önermek istiyorum. Daha kitaba ulaşıp okuma fırsatım olmadı ama uzun zamandır üzerinde düşündüğüm bir konuydu. Kitabın baya uzun olduğunu gördüğümde sevindim. Fiyatı biraz pahalı olabilir ama gene de tavsiye ederin en yakın zamanda okumaya niyetim var sevgilerimle...

Kullanıcı avatarı
zaza54

Re: Kitap Tavsiyesi

Okunmamış mesaj gönderen zaza54 » 17 Ara 2009, 19:29

teşekkürler arkadaşım lise hayatı ve aşk konularını birarada görmek isterseniz "KARANLIKTA DOĞAN GÜNEŞ"i öneririm
ASTRAL
[email protected] ekleyin yardımcı olurlar...

NaimtrFatihkul

Kitap tavsiyeeeeeesi

Okunmamış mesaj gönderen NaimtrFatihkul » 27 Ara 2009, 22:56

Bir kitap tavsiye etmiştim geçenlerde "Din ve Beyin" adlı ama okumadım demiştim... Kitabı aldım ve başladım daha başlardayım ama AŞKA gelmiş durumdayım yok böyle bişey Bir insanın(müslüman ya da diğerleri) gerçekten ama gerçekten okuması gereken ve bi o kadar da yararlı olabilecek olan bi eser. Kitaba başlamadan önce canımı birşeyler sıkmıştı başladım 7 rakamının özelliğini bir okudum kendimden geçtim resmen... Herkese tavsiye etmekteyim.
7 Rakamı Olayı
"beyin kabuğunun 7 tabaka oluşu gibi Kur'an'da da 7 kat gök ve yer tanımlanmış ve 7 rakamı insanlık tarihi kadar eski görüşlere göre(örneğin sümerlerde) de önemli bir rakam olarak kabul edilmiştir.Örneğin:Kur'an'ın bir özeti kabul edilen Fatiha suresi 7 ayettir.(Hicr suresi-87:Andolsun ki. sana ikişerlerden/ikililerden/iç içe kıvrımlar halindeki çift manalılardan tedi ayeti=Fatihayı ve yüce Kur'an'ı verdik.), Allaha ulaştırıcı 7 yol olduğu belirtilmiştir(Mü'minun Suresi-17: Gerçekte Biz,sizin üstünüzde 7 yol/aşama yarattık ve yaratmaktan habersiz değiliz), 7 cennet(tekamül düzeyleri), haftada 7 gün vardır, 7 yaşında süt dişleri dökülür ve azı dişleri çıkar, kadında aybaşı döngüsü 7*4=28 gündür,hamilelik süresi7*40=280 gündür, Musevilikte ruhun aydınlanmasını temsil eden şamdan 7 kolludur, Kur'an'a göre cehennemin 7 kapısı vardır(Hicr Suresi-44 O cehennemin 7 kapısı olup, her kapıdan onların girecekleri ayrılmış bir kısım vardır) Hıristiyanlıkta 7 ölümcül günah---gurur, tamah, oburluk, şehvet, öfke, tembellik ve hasetlik.Kabe 7 kez tavaf edilir, müzikte 7 nota vardır, ışık tayfı ve gök kuşağı 7 renkten oluşur, Dünyanın 7 harikası bulunmaktadır, Anadolu efsanesi 7 uyurlar, gök 7 kat, aşama(Mülk Suresi-3: >Birbirleriyle uyumlu bir şekilde(tabakalar halinde) yedi göğü yaratmış olan O'dur.Talak Suresi-12:Allah 7 göğü ve yerden de onlar kadarını yaratandır), yer 7 kat, başımızda 7 delik bulunmaktadır(2 göz, 2kulak,2 burun, ve bir ağız deliği) Say 7 defa Şeytan taşlama 7 defa ve katları, insanda 7 enerji merkezi(çakra):Kuyruk sokumu, cinsel organ, solar pleksus-göbek, kalp, boğaz. alın-göz vebaş(tepe)çakraları, MADDEYİ OLUŞTURAN ATOM ETRAFINDAKİ 7 ENERJİ DÜZEYİ.............
sEVGİ VE sAYGILARIMLA.

Netenes tarafından iki konu bu başlık altında toplanmıştır.
Konunun buraya alınması güzel olmuş teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Diablo11

Re: Kitap Tavsiyesi

Okunmamış mesaj gönderen Diablo11 » 05 Mar 2010, 17:30

Dünyanın En AkıLLı İnsanıyım Ben. Kitabını Öneririm Beynin Her iki Lobonuda Daha İyi KuLLanma EgzersizLeri Var BununLa BirLktee Öğrenme KabiLeyetimizde , Başarıda Çok Daha EtkiLi oLyr BiLinçaLtımızda Artık BaşarısızLık Diye Birşey KaLmıyor Buda Aynı İşi Yaparken Daha İstekLi oLduğumuzu Gösteriyor.
"Géréğinde KuLağınLa Duy , Gereğinde GözünLe Hisset."