Perispri - Astral Beden Nedir?

Moderatörler: Bru-x, Astral

Kullanıcı avatarı
HydroKinetic
Mesajlar: 34
Kayıt: 11 May 2010, 18:22
Konum: Erzincan
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Perispri - Astral Beden Nedir?

Okunmamış mesaj gönderen HydroKinetic » 11 May 2010, 18:34

PERİSPRİ – ASTRAL BEDEN NEDİR?

Ruh özündeki sonsuzluk ve ilâhî kudret nedeniyle doğrudan doğruya maddeyle temas edemez. Zaten madde de ruhun enerjisini doğrudan taşıyamaz. Arada başka maddî araçlar, bedenler vardır. Bu ara vasıtalara, ara bedenlere ruhçulukta perispri adı verilir. Doğu öğretilerinde bu bedenlere astral, mantal, kozal gibi çeşitli adlar takılmıştır.

Perisprital beden, astral beden ya da diğer adıyla süptil beden, asla ruhun kendisi değildir. Sadece daha ince titreşimli bir maddeden oluşmuş bir bedendir. Ruhçulukta, maddenin değişik vibrasyonel katmanlarından oluşturulan bu bedenlere astral bedenler ya da perisprital yapılar adı verilir. Bir örnek verelim: Kor ateşi, maşa olmadan elle tutamayız ya da elimize kalem almadan yazı yazamayız.
Ruhun da maddesel bedenlerle irtibat kurabilmesi için fevkalâde ince bir maddeden meydana gelmiş ara bedenlere gerek vardır. Bu perisprital bedenlere ruhun mantosu adı da verilir. İnsan çeşitli enerji bedenlerden meydana gelmiş bir bütündür. Ruhtan maddî ortama doğru, bir titreşimler skalası gibi renk tayfının en koyusundan en açığa uzanışı gibi bir akış vardır

Bir örnek verelim: Barajdan gelen elektrik evlerimizin içine direkt olarak verilebilir mi? Ana kaynaktan 30 bin volt olarak çıkan elektrik çeşitli trafolardan ve santrallerden geçe geçe 220 volta iniyor ve onu ancak bu indirgenmiş hâliyle kullanabiliyoruz.
Mutlaka bizi sarıp sarmalayan bir enerji bedenimiz vardır. Bu enerji bedeni ışıklı bir kozaya benzetmek mümkün. Sanki ışıklı bir koza içindeyiz ve çevreye ışık saçarız.
Enerji bedenimiz çevreye sürekli ışınım yayar. Kirlian fotoğrafçılığı da “aura“ adı da verilen bu ışık bedenin resmini çeker. Astral bedenin yaydığı bu ışınım maddeden kaynaklanmaz. Buna ruhsal ışınım veya biyomanyetik ışınım da denir. Örneğin, halk arasında hayalet görmek olarak tanımlanan fantom görmek, ruhu görmek değil, bu süptil enerji bedenlerini görmektir.

RUH GÖRÜNÜR MÜ?
Ruh görünmez. Bedensiz bir varlık medyomsal özellikleri olan bir kimseden çıkan ektoplâzmik maddeyi şekillendirir. İşte bazen rastlanan ruh fotoğraflarında çıkan görüntü böyle bir ruhsal yansımadır. Ektoplâzma, fizik medyomdan çıkan macunumsu veya buharımsı bir ince titreşimli maddeler topluluğudur. Ektoplâzma bazen medyomla arasındaki ilişki hiç gözükmeden de tezahür eder.
Daha açıkçası ektoplâzma medyom aracılığıyla astral maddenin veya esirî maddenin üç boyutlu sistem içinde oluşumundan ibarettir. Bütün hayalet olayları ve fantomik görüntüler böyle meydana gelir. Demek ki, gördüğümüz fantom ruh varlığının kendisi değildir. O çevrede bulunan medyomsal özellikli bir şahsın yardımıyla astral maddenin bir görüntü şeklinde oluşmasıdır.

Tekinsiz evler, perili evler ve mezarlıklarda görülen fantomlar genellikle otomatik tarzda oluşurlar ve yarı ektoplâzmik tezahürlerdir. Uzakta ve yakındaki astral veya ektoplâzmik cevherlerden yararlanarak ortaya çıkarlar.Bu astral veya ektoplazmik oluşumlardan korkmaya hiç gerek yoktur. Unutmayalım ki, irademiz dışında hiçbir varlık veya varlık sistemi bize zorla hiçbir şey yaptıramaz. Yeter ki, biz korkmayalım, boyun eğmeyelim ve mücadeleden vazgeçmeyelim. Sonunda mutlaka kazanan biz oluruz!..
GÜL'DEN

Gülümsemek bizim büyümüz.;) Gülümsedik ve güçlendik! :)


Kullanıcı avatarı
byfreestylerap
Mesajlar: 59
Kayıt: 11 Kas 2009, 21:30
Konum: Tespit Edilemedi
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0
İletişim:

Re: Perispri - Astral Beden Nedir?

Okunmamış mesaj gönderen byfreestylerap » 13 May 2010, 20:30

pylşm için tşkler hydrokinetic

Kullanıcı avatarı
HydroKinetic
Mesajlar: 34
Kayıt: 11 May 2010, 18:22
Konum: Erzincan
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Perispri - Astral Beden Nedir?

Okunmamış mesaj gönderen HydroKinetic » 15 May 2010, 09:23

önemli değil
GÜL'DEN

Gülümsemek bizim büyümüz.;) Gülümsedik ve güçlendik! :)

Kullanıcı avatarı
berk
Mesajlar: 12
Kayıt: 15 May 2010, 18:24
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Perispri - Astral Beden Nedir?

Okunmamış mesaj gönderen berk » 16 May 2010, 07:35

Saolasın güzel..

borac123
Mesajlar: 5
Kayıt: 16 Ağu 2010, 10:51
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Perispri - Astral Beden Nedir?

Okunmamış mesaj gönderen borac123 » 16 Ağu 2010, 12:13

Aydınlatıcı..Teşekkürler..


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Madde Beden ve Astral Beden” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir