Lüsid Rüyalar

Cevap gönder


Otomatik gönderimleri önlemek amacıyla, alttaki soruyu ya da bulmacayı tamamlamanız gerekmektedir.

BBCode KAPALI
İfadeler KAPALI

Başlık incelemesi
   

Geniş görünüm Başlık incelemesi: Lüsid Rüyalar

Re: Lüsid Rüyalar

gönderen Yönetici » 15 Mar 2017, 22:08

Bir makale hazırlarken konu aklıma geldi, Şu şekilde de cevap verilebilir: Ruhun madde beden gibi bir görüntüsü olmayabilir. Ruh sadece maddeyle bütünleşmiş ve hüviyeti hakkında bilgimiz olmayan bir enerjisel yapıdır. (Tarif ederken bile görmediğimiz için zorlanıyoruz, kelimelerde kusur olabilir) Tam olarak neye benzediğini de bilemeyiz, maddeden sıyrılmış olduğunun idrakinde olunan ve ruhla örtüşen görüntülerde bu tür bir bilgiye sahip olan birisi aslında neye benzediği bilinmeyen bir yapıyı da görüntüleyemez.

Re: Lüsid Rüyalar

gönderen Yönetici » 27 Şub 2017, 18:24

Aleyküm Selam.
Bilinçli rüyalar tümüyle kontrol edilemediğinde bilinçaltının yansımalarıdır. Mutlaka yaşadıkları ile ilgili bilinçaltında izler vardır.

Rüyada bizi kovalayan bir köpekten tüm hızımızla kaçmaya çalıştığımız halde koşamamak veya ayaklarımızın ağırlaşıp gidememesi gibi bir durum.
Ellerine eldiven geçirdiğini veya ellerini bir boya kovasına batırarak boyandığını düşünerek denesin. Bir şekilde o kontrol mekanizmasına ulaşmanın yolu vardır.

Re: Lüsid Rüyalar

gönderen sanitarium » 27 Şub 2017, 18:03

selamün aleyküm bir arkadaşım lücid rüya görmek istediğini söyledi bende anlattım tekniklerle falan işte elini geçirme gibi bana rüyada ellerini görmeiğini aöyledi hatta bazan kendini dışarda görüyomuş bi keresinde aigara içtiğini görmüş onda bile yokmuş elleri şimdi ona nasıl bi açıklama yapmalıyım ?

Re: Lüsid Rüyalar

gönderen Yönetici » 10 Şub 2017, 13:32

Beyin devreye girince gerçekliği sorgular ve neyin gerçek neyin gerçek olmadığı göstermeye çalışır. Başlangıç evresinde bu çelişkilerin yaşanması normaldir. Bunu aşmak için pratik yapmaya devam edebilirsin, veya önce rüya içerisinde istediğin gibi hareket etmeyi ileri seviyelere taşıyabilirsin.

Re: Lüsid Rüyalar

gönderen sanitarium » 08 Şub 2017, 18:51

abi kendime gerçeklik testi yapıyorum parmağı geçirme tekniği ama rüyada durup yapınca donup hareket edememeye başlıyorum bu gerçek bedende yapmaya mı çalışıyorum acaba tam bende anlamadım neden oluyo ?

Re: Lüsid Rüyalar

gönderen aliyildiz_11 » 16 May 2011, 16:00

Aynen biqün Lusid dünyada olduqumu farkettim AMA UYANAMADIM!

Lüsid rüyada olduğumun farkındaydım çünkü beni bir cadı kovalıyordu.Gözümü açmaya çalıştım ve açtım.Fakat o cadıyı hala gördüm.Demekki hala lüsid rüyadaydım.BUNU DA FARKETTİM AMA UYANAMADIM!
help :'((

Re: Lüsid Rüyalar

gönderen YaMYaMtr » 15 May 2011, 19:05

beyler ben rüyamda astrle çıktıgımı gördüm ne anlama gelir bi nalamı varmıdır çıkmışmışımmıdır :D nedir bi aydınlatabilirmisiniz ?? :D

Re: Lüsid Rüyalar

gönderen HydroKinetic » 11 May 2010, 18:42

ya ben bu şekilde çıkamıyorum astrala. her türlü çıkarım ama bunda çıkamıyorum!! :)

Re: Lüsid Rüyalar

gönderen HİPerSPAce » 24 Nis 2010, 19:35

tes1907 yazdı:Lusid rüya çok nadir görürüm ama gördüğümde uçmaya çalışsamda zollanıyorum... Bunu deniyeceğim...
Uçmak ve diğer şeyler çok basit.Ben hergün rüyalarımda ışınlanma yeteneğine sahibim mesela:)Daha güzel oluyor.Uçtuğumda oldu gerçekten çok güzel bir duygu uçmak.

Re: Lüsid Rüyalar

gönderen kinetik_prens » 24 Nis 2010, 18:28

aslında basit bir şekilde açıklanırsa yani... :
rüyada oldugunu bilmek kontrol etmek vs. :D
bunu yapıyorum :D rüya görünce rüyamı kontrol ediyorm gerçekten :D

Başa dön