Yaşadığım Olaylar Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilir misiniz?

Cevap gönder


Bu soru spambotlar tarafından otomatik form gönderimlerini önlemek için sunulur.

BBCode KAPALI
İfadeler KAPALI

Başlık incelemesi
   

Geniş görünüm Başlık incelemesi: Yaşadığım Olaylar Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilir misiniz?

Re: Yaşadığım Olaylar Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilir misiniz?

gönderen Yönetici » 03 May 2019, 21:47

Merhaba,

Rüyalarınızı mümkün olduğunca not tutmaya çalışın. Bir süre sonra aslında rüyada gördüklerinizi yaşadığınızı farkedeceksiniz. Astrolojide Balık ve Yengeç burcu ile Neptün-Jüpiter etkisi altında olanların görselleştirme (majinasyon) ve rüyalarındaki netlik yüksektir. Ruhsal hassasiyetleri fazla olduğu için rüyaları daha canlı yaşayabilirler.

Yaşadıklarınızın büyük kısmı ruhsal hassasiyetinizle ilgili. Karabasan ile ilgili çok fazla deneyimim oldu. Bunları yıllar önce yazıya dökmüştüm. Derlemesini https://www.parapsikoloji.net/karabasan ... il-olusur/ linkinde yapmıştım. Herkeste nedenleri, süreci ve sonuçları farklı olabilir. Önemli olanı, Çoğu insanın başaramadığını yani sakin kalmayı başarmışsınız.

Yaşadığım Olaylar Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilir misiniz?

gönderen loading » 01 May 2019, 20:00

Merhaba Arkadaşlar,

Merak ettiğim bir kaç konuda bu forumdan fikir alabileceğimi düşündüğüm için konu açmak istedim. Yaşadığım durumlara bilimsel ya da mantıklı bir açıklama varsa çok memnun kalacağım.

1. Durum:
Bir rüya görürken uyanırsam eğer tekrar uyuyarak kaldığım yerden devam edebiliyorum. Tabi belirli bir süre geçmeden uyku sersemliği içerisindeyken yapmam gerekiyor.

2. Durum:
1. Durum ile bağlantılı bir olay aslında. Bazen gördüğüm bir rüyayı tekrar görebiliyorum ya da devam ediyorum ama şöyle söyleyeyim eğer gördüğüm rüya kayda değer bir rüya değilse gün içinde unutuyorum fakat eğer güzel bir rüya ise uyandığımda neler gördüğümü düşünerek hatırlamaya çalışıyorum ve eşime anlatıyorum. Eğer bu şekilde yaparsam 1 sene önce bile gördüğüm rüyanın bazen aynısını bazen devamını görebiliyorum. (kontrolüm dışında olan bir durum)

3. Durum:
Karabasan diye bahsi geçen durum var. Gösterdiğim belirtileri araştırdığımda geceleri uyku sırasında olan bir epilepsi türü olarak çıkıyor. Ama sizinde tecrübeleriniz varsa aynı şeylerimi yaşıyoruz merak ediyorum.

Bu karabasan ya da epilepsi nöbeti sırasında klasik olarak vücudumu oynatamıyorum ama çok zorladığım zamanlar el veya ayak parmaklarımı oynatıyorum ya da ben öyle zannediyorum. Ama asıl anlatmak istediğim bu durumu yaşamadan önce geleceğini hissetmem oluyor. Gelmeden önce beynimde karıncalanma oluyor ve ortamda elektiriksel bir aktivite oluyor gibi hissediyorum. Eğer bu iki durumu hissedersem kesinlikle karabasan-epilepsi nöbeti durumunu yaşıyorum.

Bu arada bu durumları yaşadığımda gözlerimi genelde açmam ve sakin bir şekilde geçmesini beklerim. Fakat bazen beynim bana dışarda duyduklarımdan etkilenerek oyunlar oynayabiliyor. Ses duyma ya da üzerimde gezen bir şey hissetme gibi.

4. Durum:
Rüyalarımın büyük kısmında ya bir grup insanı kurtarıyorum ya da dünyayı kurtarıyorum ve rüyayı çok detaylı görüyorum. Ve uyandığımda genellikle verdiğim tepki ne güzel bir bilim kurgu filmi olur du be oluyor.

Başa dön