Astral Bedenin Fizik Bedenle Olan İrtibatı

Cevap gönder


Otomatik gönderimleri önlemek amacıyla, alttaki soruyu ya da bulmacayı tamamlamanız gerekmektedir.

BBCode KAPALI
İfadeler KAPALI

Başlık incelemesi
   

Geniş görünüm Başlık incelemesi: Astral Bedenin Fizik Bedenle Olan İrtibatı

Re: Astral Bedenin Fizik Bedenle Olan İrtibatı

gönderen Yönetici » 19 May 2010, 18:06

Evet sessiz ve sakin bir yer bulabilmek özellikle günümüz Şehir hayatında hiç te kolay değil. Ancak bir süre sonra tecrübe kazanıldıkça insan her ortamda konsantre olmayı öğreniyor. Belli bir seviyeye ulaşıncaya kadar Herkes uyuduktan sonra çalışmalarını yaparsan daha verimli olacaktır.

Her insanın hassas olduğu bölgeler farklı olabilir. Sovyet döneminde yapılan Parapsikoloji çalışmalarında çok ilginç özellikleri olan insanlar bulunmuş. Ayak topuğundan koku alan, kulak memesinden ayrı algı özelliği olan, burun ucundan farklı algıları olan insanlar... Belki Astral sehayatte de çıkış noktasında her insanda ayrı bir hassas bölge olabilir. Böyle bir şey benim dikkatimi çekmemişti.

Heyecan bu çalışmaların en güzel yanı heyecanı kaybetmemek lazım. İlk olan herşeyin insanda heyecan ve endişeye neden olması gayet normaldir. Tadını çıkarmak gerek.

Re: Astral Bedenin Fizik Bedenle Olan İrtibatı

gönderen stronger_ht » 17 May 2010, 15:57

Ben malesef henüz astral seheyat gerçekleştiremedim. Son 1 haftadır hemen her gece deniyorum. Bende kötü bir faktör var, deneme yaptığım tüm ortamlarda başka insanlar da yaşıyor. Örneğin kendi evimde kaldığımda ailem oluyor, akrabamda kaldığımda akrabalarım oluyor, ama genelde yalnız olduğum odada deniyorum. Her deneyimimde de belli bir noktaya geliyorum ama bazı şeylerden emin değilim.

Mesela kendimi havada asılı hayal ederken gözlerim kapalı olmalı mı olmamalı mı bilmiyorum, araştırmalarımda bununla ilgili bir bilgi bulamadım.

Deneyimlerimin tamamında sağ elimin avuç içi farklı bir hisse bürünüyor, sanki ayrılma ilk oradan başlıyor gibi. Ya da avcumun içinde ilginç bir enerji toplanıyor gibi hissediyorum.

Bazı bölümlerde "ahanda gidiyorum" diye birden bire bir his geliyor, o anda heycan yapıyorum, kalp atışlarım artıyor, nefes alıp verişim hızlanıyor, sanırım bu da olumsuz bir faktör.

Ama eninde sonunda başaracağıma kesinkez inanıyorum...

Re: Astral Bedenin Fizik Bedenle Olan İrtibatı

gönderen berk » 15 May 2010, 18:33

Siteye girebildim sonunda.Artık astralle ilgili daha çok şey görebilicem:)

Re: Astral Bedenin Fizik Bedenle Olan İrtibatı

gönderen HydroKinetic » 12 May 2010, 06:30

evet bir kordon var ve çok güzel görünüyor :) ben çok sevdim onu xD

Astral Bedenin Fizik Bedenle Olan İrtibatı

gönderen Yönetici » 11 May 2010, 22:04

ResimFizikî ve astral bedenler, oluşumlarındaki maddeler açısından birbirlerinden çok farklı olup, fizikî beden fiziki plana; astral beden de astral aleme aittir. Şuûr kütlesi, fizikî bedende toplandığı zaman, sadece fizikî âlemi fark edebilmekte, astral âlemi ise algılayamamaktadır. Şuûr kütlesi, astral bedende toplandığı zaman ise, sadece astral âlemi fark edebilmekte, fizikî âlemi algılayamamaktadır. Öyle görünmektedir ki, belirli şartların oluştuğu özel durumlarda, bu iki hâlin arasında, iki planın da kısmen algılanabildikleri diğer haller de mevcuttur.

Bu hallerin yaşanmasına en önemli etken hepimizde bulunan fakat hepimizde su üstüne çıkmayan Durugörü, Telepati, Astral Seyahat, Psikometri ve benzeri Duyular Dışı Algılamaları'mızdır. İşte Astral Seyahat de özellikle ruhsal dünyanın gizemli kapılarını aralamada önemli işlevlerde bulunmuştur. Örneğin rûh ve beden ilişkisinin nasıl gerçekleştiğine dair önemli ipuçlarının yakalanmasına sebebiyet vermiştir.

Kendiliğinden ya da belirli metodlarla astral seyahati gerçekleştirmiş olanlar, astral bedenin fiziki bedene bir kordon ile bağlı olduğunu fark etmişlerdir.. Bu olağanüstü tecrübeyle karşılaşanlar kordonu genellikle şu şekilde tarif etmişlerdir: "Elastikî bir ip, elastiki bir kablo, bir ışık sütunu, gümüş renginde bir ışık, duman gibi kordon, esrarengiz bir tesir akımı
vs.."

Genellikle bu kordona Parapsikoloji'de "gümüş kordon" denir. Astral Seyahat sırasında ne kadar uzaklara gidilirse gidilsin bu kordonun kopması mümkün değildir. Bu kordon, geniş bir frekans aralığında korkunç bir hızla dönen ve titreşen moleküller kütlesidir.

Fizikî bedenden dublenin ayrışması esnasında; bu ayrışmanın niteliğine bağlı olmak üzere, şuurumuz ya bu duble vasıtasıyla sadece fizikî sahalara nakledilir ya da şuurumuz yavaş yavaş astral sahalara doğru kaymaya başlar.

Astral Alem

Başa dön