ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

Cevap gönder


Bu soru spambotlar tarafından otomatik form gönderimlerini önlemek için sunulur.

BBCode KAPALI
İfadeler KAPALI

Başlık incelemesi
   

Geniş görünüm Başlık incelemesi: ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

Re: ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

gönderen rüyalaraleminde » 31 Eki 2018, 07:25

Paylaşım için teşekkür ederim.

Re: ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

gönderen yolcuyum » 18 Eki 2018, 15:18

Paylaşım için teşekkürler.

ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

gönderen elemor » 21 Haz 2010, 20:13

Astral Seyahat Nedir? Parapsikoloji ile ilgili konular internet aracılığı ile yaygınlaştıkça yaşadıklarının ne olduğunu öğrenmek isteyenler bir şekilde astral seyahat nedir? sorusuna da ulaşıyorlar. Rüyamızda veya bir anlık dalıp gittiğimiz anlarda gördüklerimiz nedir? Nereye gidiyoruz? Nasıl oluyor?

Astral seyahat parapsikolojide ve metapsişikte ayrı ayrı ele alınmıştır. Parapsikolojide astral seyahat, "beden dışı deneyim" veya "beden dışı seyahat" olarak tanımlanırken; Metapisişikte ise "Şuur projeksiyonu" olarak ifade edilmektedir. Bildiğimiz manada beden dışı seyahat tanımına en yakın parapsikolojik yaklaşımdır çünkü şuur projeksiyonu tabiri tam olarak beden dışı, madde ötesi seyahati tanımlamak için yeterli gelmemektedir. Projeksiyon, bir görüntünün başka bir noktaya iletilmesi ile ilgilidir ki aşağıda astral seyahati çeşitlendirirken bu ayrım daha net bir şekilde anlaşılacaktır.

Madde ve madde ötesi beden olarak iki temel bölümden oluşan insanın madde bedenini aşarak maddesel boyut dışında yaptığı seyahatler Astral seyahat, yani beden dışı seyahatler olarak tanımlanmaktadır. Ancak bu noktaya gelinceye kadar insanda bulunan farklı katlar yanılmalara neden olmakta bilinçaltı ve zihinde meydana gelen görüntüler gerçek bir astral seyahat deneyimi ile karıştırılabilmektedir.

Astral Seyahat Nedir? Astral Seyahat Gerçekten Mümkün mü?

Madde temelli bilim için Astral Seyahat Nedir? sorusununz cevabı her zaman "asla mümkün değildir" olacaktır. Çünkü Madde bilim madde ötesinde var olan hiçbir şeyi kabul etmez, gerçeklik edinimlerinin sadece duyu organlarına dayalı olması nedeni ile ruh bilim için kanıtlanamaz, gözlemlenemez ve değerlendirmeye tabi tutulamazdır. Astral seyahat gibi olguların gerçekliğini sorgulamak için bilimin ölçütleri dışına çıkmanız gerekmektedir. Astral seyahatin gerçekliği ile ilgili sorgulamalara ruhun sorgusundan başlayabilirsiniz. Belki basit olacak ancak rüyalar ruhun ve madde ötesi yaşamın en büyük delileri arasındadır.

Rüyanızda elinizi bıçakla kestiğinizde canınız yanar, acıyı hissedersiniz ancak gerçekte eliniz kesilmemiştir. Bir ortama ilk defa girdiğiniz halde o ortamı daha önce gördüğünüzü hatırlarsınız, yaşadığınız bir anı, yaşadığınız duyguları daha önce gördüğünüzü farkedersiniz. Örnekler artırılabilir ancak konumuz ruhun gerçekliği ve ispatı olmadığı için çok fazla uzatmak istemiyorum.

Kısaca Ruhun (Enerji beden) varlığına inanıyorsanız, Madde ötesi, zaman ve mekanda belli ilahi kurallar çerçevesinde sınırı olmayan bir ruh olduğuna inanıyorsanız beden dışı yolculuğun da mümkün olduğunu bilirsiniz. Çünkü madde olmayan bir yapı madde ile bağ kurabilir ancak maddeye mahkum edilemez. O'nu sadece madde ile olan bağları sınırlandırabilir.


Devamı: https://www.parapsikoloji.net/astral-seyahat-nedir/

https://www.parapsikoloji.net/category/astral-seyahat/

Başa dön