DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu

dmt nedir, dmt etkisi, dmt ruh molekülü, dmt belgesel, ayahuasca

Astralseyahat ile ilgili sizden gelenler

Moderatörler: Bru-x, Astral

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 583
Kayıt: 31 Eki 2007, 14:25
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
İletişim:

DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 12 Kas 2017, 02:42

DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu
Resim

DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu - Ruh ve Madde arasında köprü, ruhsal bağlantıları nedeni ile Ruh molekülü olarak ta adlandırılan tam adı Dimetiltriptamin olan molekül. Beynin tam orta yerinde bulunan, beynimizin en büyük parçası olan Epifiz bezi tarafından salgılanan bu madde psikedelikler içerisinde tam bir dönüm noktası oldu. Bu molekül hakkındaki tüm detayları tek bir yazıya sığdırmak çok güç. Bu nedenle DMT hakkındaki bilgileri bir dizi halinde sunmayı uygun bulduk. Yazı dizisi içerisinde arkadaşlarla birlikte uzun süredir yaptığımız çalışmaların sonuçlarını da sunmayı düşünüyoruz. Öncelikle DMT'yi kısaca tanıyalım.

DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu - DMT Teknik Bilgiler

Formülü: C12H16N2
Kaynağı: Epifiz bezi, Doğada varolan tüm canlılar ve bitkilerde bulunur.

Halüsinojenler arasında gösteriliyor. DMT, Tüm canlıların ortak iletişim aracı denilebilir. Telepatik iletişim ve ruhsal bağlantı ile ilgili. Bazı bitkilerde yoğunluğu daha fazla. Şamanların dini ayinlerde transa geçmek için kullandıkları içeceklerdeki miktarı oldukça yüksek. Ayahuasca bitkisinin ünlenmesini sağlayan molekül diyebiliriz. Farklı uygulamalarla ruhsal deneyim yaşayamayanların kestirmeden giderek bir anda çok daha yoğun bir deneyim yaşamak istemeleri ile sık sık anılan molekülün adı.

Dimetiltriptamin - DMT Hakkında İlginç Notlar

1960'lı yıllarda başlayan çalışmalar sonunda psikedelik maddeler üzerinde yapılan çalışmalar uzun süre yasaklanmış, sonrasında gönüllü kullanıcılarla birlikte yapılan çalışmalarla DMT ile ilgili ilginç bulgulara ulaşılmış. DMT etkisi hakkında gönüllü deneklerin ortak kanaati Ruhsal yoğunluğun artması, İlahi bir gücün varlığı, birlik, bütünlük şuuru ve madde ötesi yaşam.

DMT ile ilgili benim en çok ilgimi çeken bilgi İki noktada miktarı en yoğun seviyeye çıkıyor olması; "Doğum ve Ölüm Anında" Okuduğum bu bilgi zihnimde cevapsız kalan çok sayıda sorunun cevap bulmasını sağladı. İnsan madde aleme gelirken ve bu alemden ayrılırken DMT en yüksek seviyelerde. İki boyutun birleşmesinde rol oynayan önemli bir molekül. Ölüm ve Doğum anı dışında ilginç bir nokta daha var rüyaların yoğun olduğu uyku evresi. Ruhsal yolculukların, zaman ve mekanda ruhsal gidiş gelişlerin yoğunluk kazandığı anlarda...

DMT'nin salgılanması ve aktif hale geçmesinde ruhsal yaşamın etkisi büyük. DMT kullananların anlattıkları derin trans halinde iken yaşanan deneyimlere yakın. Ancak deneklerin ve kullananların anlattıklarına bakılacak olursa harici olarak yüksek dozlarda verildiğinde etkisi çok büyük boyutlarda olabiliyor. Bu şoku atlatamayıp gerçeklik algısını yitirenler de olmuş. DMT deneyimi yaşayan ve sadece 15 dakika sürdüğünü söyleyenlere çok şaşırarak 1000 yıl süren bir deneyim yaşadığını anlatan bir kullanıcının ifadesi bana göre çok yoğun bir ifade. Bunu bir an yaşamaya çalışın; tam 1000 yıl yaşıyorsunuz sonra gözleriniz açılıyor ve 1000 yıl önce gördüğünüz insanlar karşınızda duruyor. Size sadece 15 dakika sürdüğünü söylüyorlar. Bu yoğunluğu her insan kaldıramıyor.

Eğer uzun süre meditasyon yapmışsanız, derin transa geçip farklı şuur hallerini deneyimlemişseniz DMT etkisi size çok yabancı gelmeyecektir. DMT'nin gündeme çok fazla gelmesi daha çok dışarıdan harici olarak alınması ile ruhsal deneyimlere yabancı olanların yaşadıklarını anlatmalarından ileri geliyor. DMT, modern yaşamda ruhunu arayan insanların uzun zamandır unuttukları bir hissi yeniden keşfetmeleri için sarıldıkları molekül olarak gibi algılanabilir.

DMT (Dimethyltryptamine)- Spirit Molecule (Ruh molekülü)

Konu hakkında araştırma yaparken bulduğum çok önemli bir belgesel var. Böyle bir belgesel varken ansiklopedik verileri aktarmak istemiyorum. Okumayı sevmeyenler derlediğim notların sonundaki belgesele geçebilirler. Aktaracaklarım belgeseldeki bilgilerden derleme olacaktır.

* Çok basit bir moleküldür. Bütün organizmalar DMT sentezine yol açan iki anahtar enzime sahiptirler.
* Bitkiler arasında bir nevi iletişim aracı görür.
* Bitkiler diğer organizmalarla olan bağlantısını bu molekül aracılığı ile sağlar.
* DMT Madde ile madde ötesi arasındaki filtreleri ortadan kaldırıyor. - Dennis McKenna (Psychologist)
* Doğadaki tüm bitki ve hayvanlarda görülür. - Graham Hancock (Yazar)
* Bilinç için DMT'den daha güçlü bir araç düşünemiyorum. Beyin bilincin kaynağı değil. Gerçek biz değiliz adeta kendisinden çok daha büyük bir şeyin frekans ayarlayıcısı, çözücü dekoderi gibi. - Leanna Standish (Naturopathic Physician)

Devamı: https://www.parapsikoloji.net/dmt-nedir- ... al-boyutu/

DMT Oranını Artıran Etkenler
DMT Etkisi
ve
DMT (Dimethyltryptamine)- Spirit Molecule Belgeseli
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Sizden Gelenler ve Makaleler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir