UYKU FELCİ VE ASTRAL SEYAHAT

Astralseyahat ile ilgili sizden gelenler

Moderatörler: Bru-x, Astral

Wheg
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı
Yaşadığınız İl: 59 Tekirdağ
Burcunuz: Koç Burcu: 21 Mart-20 Nisan
Cinsiyetiniz: Erkek

UYKU FELCİ VE ASTRAL SEYAHAT

Okunmamış mesaj gönderen Wheg » 01 May 2019, 21:03

Merhaba. Size bu sabah yaşadığım bir olayın astral seyahat olup olmadığını sormak ve bilgi almak istiyorum. Öncelikle yaklaşık 2 senedir uyku felci yaşayan birisiyim. Ve astral seyahat daha önce denemedim, ilgim de olmadı açıkçası. Uyku felçlerimde gözlerim kapalı ve hareketsiz kalır ve kesinlikle karabasan vesaire tarzında Halüsinasyon görmem. Bu durumdan kurtulmak için kendimce yaptığım bir teknik vardı. Parmaklarımı yavaş yavaş hareket ettirip bedenimi sürekli sol ya da sağa doğru hızla atmaya çalışıyordum. Bu şekilde de bir süre sonra uyanıyordum. Fakat bugün aynı şeyi denerken uyanamadım. Bedenimi sağa sola atıp sonuç alamayınca da bir süre durup yukarı doğru atmayı denedim. Ve işte o esnada gözlerim kapalı ve her şey karanlıkken, birden flu da olsa bir şeyler görmeye başladım ve öne doğru fırladığımı hissettim. Hava da süzülerek odamdan dışarı koridora doğru sürüklendim. Ve etrafa göz gezdirdiğimde
bedenimin uyanmadığını anladım. O farkındalık bir dehşet hissi yarattı. Ve aniden koridordan odama doğru çok hızlı bir şekilde geri çekildim yatağıma veya bedenime. Zamanın geri sarılması gibiydi. Bu olay hakkındaki düşüncelerinizi ve astral seyahat olup olmadığını yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
İletişim:

Re: UYKU FELCİ VE ASTRAL SEYAHAT

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 03 May 2019, 21:35

İstem dışı yaşanan çıkışlarda benzer durumlar yaşanır. Beden kontrol edilemediğinde zihinsel çıkış yaşanır. Tamamı astral çıkış değildir, olması gerektiğine inandığımız görüntüler görürüz. Ancak bunu genellememek lazım. Bazı durumlarda gerçek çıkışlar yaşanır. Sonradan anlatılan olaylarda bunu doğrulamaktadır.

İlk çıkışlar daha önce benzer deneyimler yaşanmadığı için doğal olarak endişe ve korkuya neden olur. Korku ise kontrolün kaybedilmesini beraberinde getirir. Bu deneyimler tekrarlandıkça kontrol sağlanabilmektedir. Sakin kalıp deneyimlemeye çalışın.
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den

PsimanTR
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Yay Burcu: 22 Kasım-21 Aralık

Okunmamış mesaj gönderen PsimanTR » 08 May 2019, 18:51

Yaşamadığım için yüzde yüz bi yorumda bulunamam ama bence astral seyehat

gayesavas
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı
Yaşadığınız İl: 39 Kırklareli
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Kadın

Okunmamış mesaj gönderen gayesavas » 18 May 2019, 17:23

ben de iki sene önce aynı duruma geldim. astral seyahati sadece bilinçsiz yapıyordum. ona da seyahat denemez odama şöyle bir bakıp korku ve panik ile kendimi kasarak geri uyanıyordum. geçen bu 2 sene içinde istemli bir sekılde yapmayı denemedım ancak artık bunun bıze verılmıs bır yetenek , her ınsanın sahıp oldugu fakat ortaya cıkaramadıgı bır kabılıyet olarak goruyorum ve tekrar bu sefer bılınclı olarak yapmak ıstıyorum. enerjıme ve hıslerıme guvenıyorum. seyahate cıkmakta zorlanmayacagıma ınanıyorum. benı durduran sey ıse ne ile karsılasacagımı asla bılmıyor olusum. her yerde bedensız varlklardan bahsedılse de kımse neye benzedıklerını ya da nasıl davrandıklarını paylasmamıs. bu durum da bılınmezlıkten dolayı benı korkutuyor. benı aydınlatırsanız sevınırım lutfen detaylı olarak deneyımlerınızı benımle paylasın tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 18 May 2019, 23:33

Kontrol mekanizmasını kavramak için karabasan adlı yazıya bakabilirsiniz.

Zamanla aşılabilecek ancak çokça tecrübe gerektiren bir konu. Eğer doğuştan gelen bir ilginiz yoksa sizi zorlayabilir.

Bilinçli rüya evresinde ve çalışmalar sırasında karabasan adı verilen durumu çokça yaşadım. Astral seyahat deneyimlerimde benzer durum yaşamadım. Madde ötesinde daha çok hisler hakim olduğu için madde boyutundakilerle kıyaslamak doğru olmaz. İletişim telepatiktir. Bir şey görmenize gerek yok. Gördüğünüzde de tüm görseller bilinçaltınızdaki görsel depodan sağlanır.

Herkes astral seyahat sırasında bir şeyler görecek diye bir kural yok. Kişinin ruhsal hassasiyetiyle de ilgili bir durum bu.

Astral Seyahat kategorisi altında ayrıntıları yazmıştım. Oradan yararlanabilirsiniz.
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den