Ergenlik VE Astral seyehat

Astralseyahat (Beden dışı yolculuk) hakkında yaşadığınız veya yaşayacağınız sorunlar ve çözümleri

Moderatörler: Bru-x, Astral

Furns
Teşekkür etti: 0

Ergenlik VE Astral seyehat

Okunmamış mesaj gönderen Furns » 09 Haz 2011, 08:42

Merhaba arkadaşlar,

Ergenlik çağında olan ve astrale ilgi duyan arkadaşlarımızın bu yazıyı sonuna kadar okumalarını rica ediyorum.

Ergenlik fiziksel,hormonal,bedensel değişikliklerle başlamakta ve bu değişikliklere bilişsel değişiklikler eşlik etmektedir.Ergenlik dönemi çeşitli psikoloji kuramcıları açısından “fırtına ve stres “ dönemi olarak belirtilmiş ve bu dönemin oldukça zor geçtiği anlatılmıştır.Başlangıçta eller,kollar,bacaklar uzar,çene ve burun büyür,sivilcelenmeler başlar ve siz kendinizi aynada tanıyamazsınız.Fiziksel görünümünüzle ilgili başkalarından gelen olumlu yada olumsuz geribildirimler sizin için çok önemlidir.Birileri sizlerin görüntünüzle dalga geçtiğinde bunu kafanıza takarsınız ve bu sizin benliğinize ve kimlik gelişiminize negatif yönde etki eder.Bu bedensel değişikliklerin yanı sıra bilişsel olarak da farklılıklar yaşarsınız.

Özellikle ergenliğe yeni giren 14,15 yaşındaki bireyler “benmerkezci “ bir dönemdedirler.Yani kendi düşünceleri ile başkalarının düşüncelerini birbirinden ayırt edemezler.Diğer insanların farklı görüşleri olabileceğini anlamakta başarısızdırlar.Herkesin sizin düşündüğünüz gibi düşündüğünü zannedersiniz.David Elkind bu benmerkezciliğin getirdiği 2 düşünce hatasından bahseder.Bunlardan biri “hayali(düşsel) seyirci yada psişik tiyatro” olarak adlandırdığı bir durumdur.Ergenler sürekli başkaları tarafından izlenildiklerine inanırlar.Elkind’a göre kendini daima bu şekilde ’sahnede’ hissetme kendilik bilincinin aşırı olmasının ve ergenlikte gösteriş yapmanın sonucudur.Mesela otobüste ayakta dururken herkesin size baktğını zannedersiniz.
Elkind’ın bahsettiği 2.hata “kişisel efsane” durumudur.Ergenler kendilerinin özgün,önemli,özel ve biricik olduğuna inanırlar.En güzel ve en kötü şeyler onların başına gelir.”Kimse benim kadar sevemez,kimse beni anlamıyor,kimse benim kadar ayrılık acısı çekmemiştir,kimse benim kadar iyi futbol oynayamaz.” cümlelerini sık sık tekrar edersiniz.Bu yüzden anne-babanızın siz olumsuz bir durum yaşarken sizi teselli etmek için verdiği “birkeresinde benim de başıma gelmişti….” şeklinde gelişen örneklerini reddedersiniz.Çünkü üzüntüyü,kızgınlığı sadece siz yaşamaktasınızdır (öyle olduğuna inanırsınız )

Yukarıda saydığımız durumlar evrenseldir,yani tüm ergenlerin bunları yaşadığı düşünülür.Astralle ilgili açılan konulara ve sorulan sorulara baktığımızda da bunu görüyoruz.

**Ergenlik dönemindeki benmerkezcilik +hayali seyirci= ”kulaklarım çınlamaya,kalbim hızlı hızlı atmaya başladı,bütün vücudum uyuşmuştu...” şeklinde başlayan ve “…tam çıkacakken abim geldi,babam öksürdü,ışık yandı,olmadı ” şeklinde sonlanan,bir soruya dahi bağlanmayan konularınız.Sadece anlatmak için anlatıyorsunuz.Çıkış yaşanmamış işte daha neyi anlatıyorsunuz.Sizin için önemli olabilir ama kimse sizin kulak çınlamanızla,uğultunuzla ilgilenmiyor.Kimse sizi izlemiyor.

**Kişisel efsane = "Çok çabaladığım halde olmuyor,kimse benim kadar uğraşmıyordur heralde…” şeklinde gelişen ne kendinize ne de başkasına faydası dokunmayan yorumlarınız.

Tüm bunların sonucu olarak kirlenen forumumuz.

Artık çocuk kategorisine ait olmadığınız ve yetişkin kategorisine de ait olamadığınız bir geçiş dönemindesiniz.Anne babanız artık çocuk gibi davranmamanızı ve bir yetişkin gibi hareket etmenizi öğütleyip duruyor.Siz yetişkin ayrıcalıklarından (alkol almak,araba kullanmak vs.) yararlanmak isteyince de size izin vermiyor,hala çocuk olduğunuzu söylüyor ve sizin de kafanız karışıyor.Öteyandan sivilceleriniz ve onlarla dalga geçen arkadaşlarınız canınızı sıkıyor.Bütün bunların arasında siz de bunalıyorsunuz.Ama fırtına ve stres döneminizi buraya yansıtmayın lütfen. Bunu farkındalık sayesinde atlatabilirsiniz Farkındalıkla hepsini bir kenara bırakacaksınız,yaptığınız şeylere güleceksiniz.Farkındalıkla kendi psikolojinizi kendiniz ayarlayabilecek,hatta psikoloji denen yapının bile içimizdeki ego mekanizmasıyla ilgili olduğunu göreceksiniz.

İnanın anlıyorum ve biliyorum,ben de o devirlerden geçtim,ben de ergen oldum =)ben de gösteriş meraklısıydım,ben de kendimi kanıtlama çabası içerisindeydim,ben de başkalarının beni hiç anlayamadığını düşünür,başkalarının sürekli beni izlediğine inanırdım.Ama sizin benim yaşadığım yada başka ergenlerin yaşadığı bu şeyleri yaşamanız gerekmiyor.Bu evrensel sayılan psikolojiyi ego kontrol panelini devralıp altedin.Okuduğunuz konular boşa gitmesin uygulamaya dökün,her şeyden önce kendinizi bilin.

İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir
Sen kendini bilmezsin
Ya nice okumaktır.(Hz.Yunus Emre)

Her defasında farkında olduğunuzdan bahsediyorsunuz,fakat neden açtığınız konularda farkındalığın 4 kuralından ikisini ihlal ediyorsunuz?

)İnsanları yargılama, önyargılı olma,sen kabullen.Onlar bilmiyorlar de.
2)Yorum yapma, olduğu gibi kabul et ,sen hatalı ol karşındaki haklı olsun.
3)Kendinden ve samimi olduğun insanlardan bahsetme,göze batmaya çalışma.
4)Sana sorulmadan konuşma, ben de burdayım demeye çalışma. Bilsen de bilmiyorum de.

Konularla ilgili olarak ;

-Yaşınızı belirtin
-Konu başlıklarınızda “yardım,acil,bir konu hakkında vs..” gibi kelimeler kullanmayın,burası acil servisi değil çünkü =)konu başlıklarınızı konunun içeriğine uygun,daha spesifik ve özenli seçin.
-Kendinizi kanıtlama çabası içinde olmayın,dikkat çekmeye çalışmayın

Düzgün soru sorduğunuzda,cevap verilebilecek potansiyele sahip olan,size ve başkalarına faydalı olabilecek konular açtığınızda yetkili kişiler size yardımcı olacaktır.Konularınız çöpe gidince rahatsız oluyorsunuz biliyorum ama sizin açtığınız gereksiz konulardan da rahatsız olan onlarca insan var.Başkalarını da düşünün lütfen,size göre konunuz güzeldi ama bize göre değil.Sizin düşünceniz ve başkalarının düşüncesi aynı değil =)Açılan konuları incelemeye ve gerekli gördüklerimizi çöpe yollamaya devam edeceğiz.Bu uygulama daha titiz hale gelicek.

**Astralle ilgili olarak çıkış gerçekleştirebilmek için belirtileri yorum yapmadan izlemeniz,isteğinize ulaşmanız için pozitif olmanız,kuantum düşünce hatta olumlamayı da bu amaçta kullanmanız ve teslim olmanız gerekiyor.Bugün çıkış yaşanmıyorsa bir sebebi vardır,her şey zamanı gelince ve siz gerçekten hazır olduğunuzda yaşanır.

Üzülme Can!
İstediğin birşey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için,
yada gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur(Hz.Mevlana)

Siz teslim olun,akışına bırakın,hayırlısını isteyin,belki de hiç beklemediğiniz bir zamanda çıkış gerçekleşecektir.

Üzülme Can!
Yitirdiğin her ne ise; bir bakarsın yağmurlu bir gecede
Veya bir bahar sabahında karşına çıkmış.(Hz.Mevlana)

Yazdığım yazıda tüm ergenleri kastetmedim,forumda bildiğim,yorumlarını takdir ettiğim,farkındalık sahibi genç kardeşlerim var.Kendini bilen biliyor.Bugüne kadar yazdığım yorumlarımda yada yaptığım uyarılarda üslubumu ayarlayamayıp sizi üzdüysem,kalbinizi kırdıysam kusuruma