Özel günlerde Astral Seyahate çıkmak sakıncalı mıdır?

Astralseyahat (Beden dışı yolculuk) hakkında yaşadığınız veya yaşayacağınız sorunlar ve çözümleri

Moderatörler: Bru-x, Astral

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 17 kez
İletişim:

Özel günlerde Astral Seyahate çıkmak sakıncalı mıdır?

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 05 Eki 2012, 03:23

Özelden gelen bir soruyu önemli olduğu için burada cevaplıyorum

"Merhaba,ben astral seyahate acayip meraklıyım ve inanıyorum ama biraz da korkuyorum.Söylemesi ayıp özel günlerde astral seyahat yapmak sakıncalı mı dır ? Bir arkadaşım 3 harfli görmüş de abdesti yokmus o yüzden görmüş de ben de astrale çıkmaya çalışıcam .Bu sitede gördüğüm kdarıyla astral seyahat Rabb'imiz tarafından sevilen birşey ve abdest alınması gerekiyor gibi.Okulda arkadaşlarım felan inamıyorlar astrale.Eğer ben başarabilirsem kesnlikle inanırlar.Din Kültürü öğretmenime de sordum.Astral seyahat var mıdır,3 harflilerle karşılaşabilir miyiz diye.Astral seyahat gerçekmiş ama 2 .soruma da cevap alamadım."

Merhaba,

Soruları bölüm bölüm cevaplayalım

Özel günlerde astral seyahat sakıncalı mıdır?

İnsan 3 boyutlu dünyaya uygun olarak yaratılmış ruh üzerine etten kemikten bir beden giydirilmiştir. Bu beden de Mevlana Hz.'lerinin buyurduğu gibi ötelere ulaşmak isteyenler için aslında bir engeldir. Ancak normal bir dünya hayatı için de varolması gerekli olandır.
Bizler 3. boyut dışına çıkmak için yaptığımız çalışmalarla dış alem diye tabir edilen 5. boyuta yakınlaşırız ki bir insanın Astral Seyahat yapabilmesi için hem zihnen hem de ruhen buna hazır hale gelebilmesi gerekir. Biz çıkışa ne kadar yakınlaşırsak boyut dışı etkilere de o oranda açık hale geliriz. Eğer kişi yeterince bilgi sahibi olmadan bu çalışmaları yapar gerekli tedbirleri almazsa elbetteki kişinin ruhi ve manevi durumuna göre Cinlerin etkisi olacaktır. Normal zamanda böyle bir etki olurken özel günlerde böyle bir etkinin olma ihtimali daha da artacaktır. Özellikle bayanların bu konuda en çok sıkıntı yaşadıkları dönem özel hallerin olduğu dönemdir. Mümkünse bu dönemlerde yapılmamalıdır ancak kişi sağlam bir iradeye sahip belli bir noktaya gelmişse elbetteki yaşayabileceği sıkıntılarında farkında olarak daha az sorun yaşayacaktır. Buradaki ince çizgi "Korku" dur.

Astral Seyahat Allah'ın Sevdiği bir çalışma mıdır?

Böyle bir ifade bu sitede nerede geçiyor bilmiyorum. Doğrudan böyle ifade geçtiğini sanmam ancak ben şöyle bir şey ifade etmiştim. Kişi kendini bildiği ölçüde Allah'ı bileceğine göre Bu tür çalışmaları da Allah'ın verdiği ilimleri araştırma ve Allah'ın bizler için yarattığı evreni tanıma keşfetme niyetiyle yapılırsa elbetteki güzel olacaktır. Kişi yaptığı her şeyde niyeti ölçüsünde hesaba çekilir.

Astral Sehahat öncesi abdest almak gerekir mi?

Böyle bir mecburiyet yok ancak ilk soruya verdiğim cevapta belirttiğim etkilere maruz kalmamak için abdestli olmak her zaman daha iyidir. Dualar, abdest, namaz insanda manevi bir kalkan meydana getirir. Özellikle Astral seyahat öncesi Ayetel Kürsi okunması yararlı olur.
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den

Buqra038
Teşekkür etti: 2 kez

Re: Özel günlerde Astral Seyahate çıkmak sakıncalı mıdır?

Okunmamış mesaj gönderen Buqra038 » 31 Tem 2013, 03:34

Biraz korkuttun beni. :) Bence zararları dokunmaz, nasıl zarar verebilirler ki?

Asenaa
Yaşadığınız İl: 41 Kocaeli
Burcunuz: Balık Burcu: 20 Şubat-20 Mart
Cinsiyetiniz: Kadın
Teşekkür etti: 1 kez

Okunmamış mesaj gönderen Asenaa » 05 Ağu 2013, 14:02

Cinlerin etkisi derken :/

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 17 kez
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 06 Eyl 2013, 22:29

Konuyu her zaman Cin ve mana alemi boyutu ile ele almak ne derece doğru bilmiyorum ancak şu şekilde basitleştirmeye çalışayım.

Saatte 70 km hızla yol alabilen aracınızla saatte 220 km hız yapabilen araçların yarıştığı bir piste girdiğinizi düşünün. Eğer olacak olanlara hazırlıklı değilseniz veya yeterli donanıma sahip değilseniz bir şekilde zarar görmeniz kaçınılmazdır.

Bunları korku oluşturmak için yazmıyorum herkeste aynı durumlar ortaya çıkmaz. Karanlıkta elinizde fener olmadan yürümeye kalkışırsanız eninde sonunda bir yerlere takılır veya çarparsınız. İnsan karanlık bir odadan içinde ne olduğunu bilmediği için korkar, bilirseniz güçlüsünüz demektir.

Cin etkisine gelecek olursak Cinlerin etkileri belki bir çoğu güçlü bir korumaya sahip oldukları için etkilenmeyebilir veya algılamayabilir ancak astral alemde iletişim telepatik düşünsel düzeyde gerçekleşir. Etkiden kastı bu noktadan başlatabilirsiniz.

Yani kısaca basit bir hobi olarak bakmanın ötesine geçip bilgi ile donanmak ve konu hakkında en küçük ayrıntıyı dahi atlamadan öğrenmek korkuyu dolayısı ile de mıknatıs etkisini sizden uzak tutacaktır.
Hz. Mevlana derki:

Beden yumurtası içinde harika bir kuşsun sen,
Yumurtanın içinde kaldığın sürece uçamazsın.
Eğer beden kabuğunu kırarsan kanatlarını çırpacak ve ruhu kazanacaksın.

Mesnevi'den