Düşünce Okumada Beden Dili

Moderatör: Bru-x

ferhat1992
Mesajlar: 18
Kayıt: 06 Şub 2014, 08:57
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 2 kez
Teşekkür edildi: 1 kez

Düşünce Okumada Beden Dili

Okunmamış mesaj gönderen ferhat1992 » 13 Şub 2014, 20:25

Beden dilinden yola çıkarak kişinin düşüncelerini okumanız sadece 3 saniye ile 5 dakika arasındaki bir zaman diliminde gerçekleşir. Bunu gerçekten istemek, bir kişinin düşüncesini okumayı %99 başarmak anlamına gelmektedir. “Ben bunu kesinlikle istiyorum” deyip, kendinizi konsantre ederek tekniği uyguladığınız taktirde, ilk bakışta hissettikleriniz kesinlikle doğrudur. Her şeyin bu kadar kolay olamayacağını düşündüğünüzü hisseder gibiyim; ama burada vereceğimiz bilgilerden de yola çıkarak rahatlıkla düşünceyi okuyabilirsiniz. Yeter ki tekniği doğru öğrenin ve doğru zamanda uygulayın.

Bir insanın ne kadar ilgili olduğunu belirleyebilmek için ilgisi ölçülen kişinin bedeninin, durum veya nesneye yönelik olup olduğuna bakmak gerekir. Gözlerin uzun süre bakması, ağzın açık olması ve bedenin tam olarak onu kucaklayacakmış gibi durması kişinin ilgili olduğu anlamına gelir. Eğlendirici bir konuşmada beden dili rahattır. Sorunlu bir konuşmada beden dili rahattır. Sorunlu bir konuşmada ise gergindir, kişi duruşunun nasıl olacağına bir türlü karar verememektedir.

Beden dilini çözümlemede asıl önemli olan kendinize olan inancınızdır. Çünkü karşınızdaki kendini size farklı şekilde tanıtarak sizi kandırmaya çalışacaktır. Bu nedenle kendinize güvenin ve güveniniz doğrultusunda karar vermeye çalışın. En son inanmanız gereken kişinin, kendiniz olduğu yanılgısına düşmeyin.

Kaynak; Site Kapalı


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Telepati Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir