Telepatide başari şartlari

Moderatör: Bru-x

Kullanıcı avatarı
megaboy
Mesajlar: 394
Kayıt: 29 Mar 2011, 08:29
Konum: İstanbul- yazın İzmir/Dikili
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 10 kez

Telepatide başari şartlari

Okunmamış mesaj gönderen megaboy » 03 Nis 2011, 13:23

TELEPATİDE BAŞARI ŞARTLARI

“Psişik bir çalışma merak gidermek için olmaz.Esaslı bir amaca bağlı olmak kaydıyla olur.”(Ergun Arıkdal)

Telepatide başarıyı artırmak ve bunun koşullarına uymak gerekir.Bu koşullar genel bir sırayla şunlardır:

1)Zihnen ve bedenen çok yorgun olduğunuz zaman egzersiz yapmayınız

Örneğin deney yapacağınız zamanlarda kafanız iş yerindeki veya okuldaki, aile içerisindeki sorunlarla meşgulken çok fazla başarı elde edemeyebilirsiniz.Hem zihninizi boşaltmayabilirsiniz. Hem de fiziksel bir gevşemeyi gerçekleştiremezsiniz.Dolayısıyla deney saatlerini özenle seçeceğiniz bir zamana ayarlamalısınız.Deney yapacağınız günlerde sizi strese sokacak durumlar yaşamamış olmanız gerekir.Bu durum sonuçları mutlaka etkiler.Ayrıca günün yorgun olduğunuz zamanları değil dinlenmiş ve zinde zamanlarınızı seçiniz.Bu şartların hem alıcı için hem de verici için gerekli olduğunu unutmamak gerekir.

2)Acele etmeyiniz,alacağınız sonuçlar yavaş yavaş gelişecektir

İlk denemelerinizde muhtemelen %80’lere varan sonuçlar alamayabilirsiniz.Bu çok doğaldır.Çünkü yeteneğinizin gelişmesi için belli bir zaman gerekmektedir.İlk deneylerde aldığınız sonuçları bu şekilde değerlendirmek gerekir.

Ayrıca herkesin bu işe yatkınlığı farklı düzeyde olduğu için her çalışma yapan kişinin gelişimi de farklı olabilir.Bazı insanlar doğuştan psişik yeteneklere sahiptirler ve böyle yetenekli bir kimsenin çalışma yapması onun bu yeteneğinin daha fazla açığa çıkmasını sağlayacaktır.Ancak her insan iyi niyetle ve sebatlı bir biçimde çalışırsa mutlaka bulunduğu yerden daha ileri gidebilir.Bu yüzden ümitsizliğe kapılmadan sabırla çalışmak gerekmektedir.

3)Verici ve alıcı arasında karşılıklı bir sempati mevcutsa daha iyi sonuçlar elde edilir.

Eğer telepati deneylerine girişecekseniz,özel bir sempatiyle bağlı olduğunuza inandığınız partnerler seçmelisiniz.Deneylerinizde uzun bir müddet olumlu sonuçlar alamadıysanız eşinizi değiştirebilisiniz.

Genelde yalnızca alıcının yetenekli olması gerektiği düşünülür.Halbuki özellikle ilk denemelerde alıcı kadar vericinin de yetenekli olması gerekmektedir.Dolayısıyla herkesin konsantrasyon,alfa ritmi,gevşeme,vizüalizasyon gibi yeteneklerini deneylere başlamadan önce mutlaka geliştirmiş olmaları gerekir.Ve deneyler esnasında bunlar hiç zorlanmadan geçilecek şuur durumları olmalıdır.

Kişi bir iki dakika içerisinde süratli bir şekilde tüm bedenini gevşetebilmeli, hedef imajı çok zorlanmadan zihninde vizüailize edebilmeli ve bunu yaparken de güçlü bir şekilde konsantrasyonunu sağlamış olmalıdır.

4)Her gün çalışınız,fakat bir defada 10 deneyden fazla yapmayınız.Günlük deney sırası arttıkça başarı oranı azalır.

Bunun sebebi, deneyler esnasında sarf edilen efordur.Hangi türden olursa olsun psişik yetenekler bir enerji alışverişidir.Telepati çalışmalarında da kimi zaman fark etmesek de oldukça fazla enerji harcamaktayız.Diyelim ki karşımıza imaj gönderen biziz.Buna konsantre olmak onu zihninde canlandırmak, canlandırdığımız imaja karşımızdaki alana kadar yoğunlaşmak; alıcı isek tüm bunları beklerken zihninde oluşturacağımız alfa ritmini korumak sürekli enerji harcamamıza sebep olmaktadır.Bu yüzden belli bir süre sonra deneylerde başarı oranı azalabilir.Konsantrasyon dağılabilir,alfa ritminden çıkabilir.Deney zamanlarını belli aralıklı sürelere bölmek fakat her gün deneylemek faydalı olacaktır.

5)Seanslarda başarı oranınızı kanıtlamak için bazı arkadaşlarınızı deneylere davet edebilirsiniz.Süje, seansta hazır bulunanların sayı ve kalitesinin çok tesir altındadır.

Gözlemci şahıslar konunun içine sokulduğu zaman bunun da göz önüne alınması lazım.Bu durum spiritik celselerde de söz konusudur; zaman zaman çalışmanın aksamasına sebebiyet verebilir.Onun için gözlemci durumunda olan şahıslar tam anlamı ile gözlemci ve pasif durumda olmalıdırlar;unutulmamalıdır ki hiçbir şey düşünmediği zaman bile zihnimiz devamlı yayın halindedir;bu durumdayken hassas süje bunları da alır.O bakımdan mümkün olduğu kadar gözlemciler pasif halde bulunmalıdır.Deney şu şekilde bitecek, iyi olsun,arkadaşım da başarılı olsun düşünmeleri de konuyu aksatır.Yani olumlu yönde düşünse bile bir işe yaramaz.Etrafta seyirci yahut gözlemci mahiyetinde olan kimselerin çok derin bir şekilde nötr halde,pasif kalması lazımdır.Özellikle süjeye karşı en ufak bir ilgi göstermemeleri gerekir.

6)Duygusal şoka sebebiyet verdiği zaman, vericinin düşüncesi daha kuvvetle gider.

Bunun denemeleri daha önce de belirttiğimiz gibi laboratuar çalışmalarında ispatlanmıştır.Duygusal şokun yaydığı imaj ve üzerine yüklenen enerji daha yoğundur.Annelerin çocukları tehlikeye girdikleri zaman bu tesiri alabilmelerinin sebebi budur.Deneyler yaparken bu tarzda olaylar da tertip edebilirsiniz.

7)Deney sırasında alıcı, tümüyle pasif kalarak, zihninden her türlü düşünceyi uzaklaştırabilmelidir.

Bunun en iyi yolu, zihne gelen düşünceler üzerinde durmamaktır.Onlar gelip geçicidirler.Süje zihni tam boş olduğu bir sırada kendiliğinden bir şey söyleyecek ,bir şekil yapacak veya içinden bir hareket yapmak geliyorsa onu yapacaktır.Bu durumlarda kendiliğinden düşünce tesirlerini almak daha kolaydır.

8)Görme duyusunda meydana gelebilecek tesirleri önlemek için alıcının gözlerini bağlamalı ve verici de elleriyle gözünü örtmeyi tercih etmelidir.

Bu “Telepati Araştırmaları” bölümünde bahsedilen Ganzfeld tekniğinin ufak çapta uygulanmasıdır.Yani fiziksel duyularınızı mümkün olduğu kadar her türlü algıdan izole edeceksiniz.Gözleri kapamanın yanı sıra sessiz bir ortamda bulunmak mutlak konsantrasyon açısından önemlidir.Bu gibi şartlar vizüalizasyon, konsantrasyon ve gevşeme tekniklerinin geliştirilmesinde de mutlaka gereken ön şartlardır.

9)Alıcı bu sırada vücudunu dik tutmalı,almaya hazır bir durumda, fakat rahatça oturmalıdır.Ayaklarının üzerine fazla kuvvet vermemelidir.

Ve zihni boşaltarak beklemelidir.Dik durmak bedenimizdeki enerji akışlarının doğru bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır.Bu şekilde daha rahat alıcı durumuna geçeriz.

10)Telepatik emir deneyleri yapılırken alıcının içine birkaç fikir ya da birkaç hareket isteği birden gelmişse, bunların birisinin kuvvetlenmesini beklemelidir.

Bu esnada verici sürekli olarak emri vermekte devam ettiğinden mutlaka fikirlerden biri güçlenecektir.Bu gibi durumlarda zihnimizin kendiliğinden imajlar oluşturmasına izin vermemeliyiz.

11)İyi vericiler emretmeye alışkın olan kimseler arasından daha fazla çıkar denirse de, bu genel bir kural değildir.

Emirde açıklık keskinlik ve irade darbesi gibi durumları sağlayan herkes iyi bir verici olabilir.Bu özellikler “hareket telkin eden” telepatik emirlerde daha önemlidir.

12)Verici, göndereceği fikre karşılık gelen şekli zihninde iyice canlanmalıdır.

Eğer telepatik emirle bir hareket yaptırılmak isteniyorsa, o hareketi parçalara ayırmalısınız.Söz gelimi, “Ayağa kalk, masadan kalemi al”, diyorsunuz.Siz verici olarak, önce vücudunuzu öne doğru eğdiğinizi,sağ ayağınızı kaldırdığınızı kuvvetle düşünecek ve bunun yapılmasını bekleyeceksiniz.Sonra masaya doğru yürümesini ve kendinizin yürüdüğünü düşüneceksiniz.O da yapıldıktan sonra, kalemi düşüneceksiniz.Fakat ilk deneylerde böyle bir hareket yaptırmak çok zordur.Bu ancak ilerledikten sonra yaptırılabilir.

Düşünce naklinde de verici, verdiği fikirde kesin davranmalıdır.Kuşkulu,kararsız olmak, başarıyı gölgeler.Gönderilen fikirler zihinde çok iyi ve açık olarak canlandırılabiliyorsa,ondan çıkan tesirler daha güçlüdürler.

13)Deneysel telepati, süjenin zihinsel yeteneği aşılmadığı zaman daha kolay olur.

Gönderilen fikirler karşı tarafın kültüründe,çevresinde,eğitiminde,yaşamında yer almış bazı özelliklere sahip olmalıdır.Onun zihnini zorlayacak zor konular üzerinde durulmamalıdır.Örneğin bir matematik denklemini düşünebilirsiniz.Fakat eşinizin matematikle arası pek iyi olmayabilir.Bu gibi durumlarda o imajı göz önünde canlandıramaz.Bazı temel fikirler,duygular üzerinde durmak gerekir.

14)İlk aşamalarda vericinin, alıcının çıplak bileğinden tutularak deneyler yapılması daha olumlu sonuçların alınmasına neden olacaktır.

Bir yanılmayı önlemek için bileği hafif ve aynı kararda tutmak gerekir.Verilen fikri ima edecek tarzda basınçlar yapmamalı ve düşünülen eşyaya veya herhangi bir şeye doğru bakılmamalıdır.Bu temasla yapılan telepatidir.Telepatide kullandığımız psişik enerjinin daha kolay geçişini sağlar.İlk seanslarda bu tekniği kullanabilirsiniz.

15)Vatan,özgürlük vb. gibi soyut fikirlerle Ahmet,Mehmet gibi kişi isimlerinin aktarılması zordur.İleriki aşamalarda yapılmalıdır.İlerlemiş alıcılarla çalışmak ve onların başarısı yeni çalışanları teşvik edebilir.

Yalnız çok önemli bir husus vardır:Telepati çalışmaya başlayan kimse, her fırsatta,sokakta,otobüste,

vb. gibi yerlerde yabancılar üzerinde telepatik emirler göndermek merakından sakınmalıdır. Gereksiz ve yararsız enerji harcamayla kısa zamanda bitkinlik ve bıkkınlık belirtileri başlayacaktır. Gelişecek ve

doğacak yeteneklerin çıkar amacı olarak da kullanılması büyük yanlıştır.Kısa zamanda bu yetenek dejenere olacak, ilerlemesi duracak ve kişi güç durumlarda kalacaktır.Yani telepati, sakin bir ruh hali içinde, ahlaki ve diğerkamca amaçlarla yapılmalıdır.Ancak bu şekilde yapılırsa ruhsal bir doyum ve gerçek bir mutluluk sağlar.

16)Süjeler, rollerini ciddiye alırsa ve olayların gerçek olduğuna inanmışsa,daha çok başarılı olur.

Herhangi bir başarıyı tesadüf olarak değerlendirmek elbette şuuraltını buna iknaya sebep olabilir.Bu tarzda fikirlerimizeçok dikkat etmemiz gerekecektir.Mümkün olduğunca her konuda pozitif düşünmeliyiz.

Ayrıca bazı ilaçların telepati yeteneğini veya doğru bilme miktarını artırdığı, bazı ilaçların ise bu miktarı azalttığı saptanmıştır.Sodium Amytal ve bazı uyku ilaçları, değişik oranlarda bu yeteneği azaltmaktadırlar.Buna karşılık,Kafein,deneydeki doğru miktarını artırmakla veya yukarıdaki ilaçların azalttığı miktarı normale getirmektedir.O halde iyi sonuç almak, dikkati ve kavrama yeteneğini arttırmak istenirse kahve içilmelidir.

Alıcı,deney anında çevresindekilerden rahatsız olabilir…Bu nedenle uygun bir ortam ve zaman seçilmelidir.Eğer gündüz vakti denemeler yapmakta iseniz çevrenin getirdiği gürültüden kendinizi korumanız gerekir.En iyi zamanlar akşamları ve geceleri olmaktadır.Gerek sessizlik gerekse ortamdaki tesirlerin daha azalması bakımından en uygun zamanlardır.Tabii evinizde çalışıyorsanız kısa bir süreliğine telefonunuzun fişini çekebilirsiniz.

Alıcının da,vericinin de bu deneyi ciddiye almaları, başarının ve gelişmelerin ilk şartlarından biridir.Eğlence amacıyla girişilen deneyden olumlu bir sonuç beklenmez.Tabii deneyleri uygularken eğlenceli bir tarzda,sıkılmadan çalışabilirsiniz.Fakat niyetinizin,amacınızın ciddi temeller üzerinde gelişmesi lazımdır.Sırf vakit geçirmemek, başkalarının zihinlerini okuma isteği ve bunları egoist amaçlar çerçevesinde değerlendirmek belli bir gelişim sağlamaz.

(KAYNAK:EGE META YAYINLARI TELEPATİ KİTABINDAN ALINTIDIR.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000874857108 Ulaşmak için ekle.

Tadında bıraktık


bloodsheld
Mesajlar: 5
Kayıt: 31 Mar 2011, 18:11
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Telepatide başari şartlari

Okunmamış mesaj gönderen bloodsheld » 04 Nis 2011, 22:31

şuan için astral ve telekineziyle uğraşıyorum ilerki zamanlarda durugözü ve telepatiyi geliştiricem inş..

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Telepati Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir